petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftleşme Sorunu Var

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mana tarafından 3 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Mana
    Gizli

Mana Guest

Benim bir çift olmuş kuşum var ikisi de birbirini seviyor oynaşıyorlar sürekli birbirlerinin bakımını yapıyorlar hatta ayırdım denedim birbirlerini özlediler ilk işleri öpüşmek oldu :D çift oldukları kesin fakat erkek ne zaman çiftleşmeyi denese dişi kuş istemiyor sadece oynasın öpsün bakım yapsın istiyor. dişiyi nasıl çiftleşmeye sevkedebiliriz?

2. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Fotograf koyar misiniz ve yuvalik takili mi

3. Mana
    Gizli

Mana Guest

evet yuva da taktım hatta şüphelendim hamile diye ama değilmiş demekki çiftleşme olmamış :( fotoğrafı da koyayım tamam. teşekkür ederim

4. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Disiler cok nazlidirlar bu sabah ilk defa gordum disi erkegin ustune basti erkek kur yapmaktan adeta saftirik oldu yuvayi hazirladi disi butun kemirerek talas yapmis bende cozemiyorum ikiside kiziskin mi kuslarinizin

5. Mana
    Gizli

Mana Guest

6. Mana
    Gizli

Mana Guest

paylaştım resimlerini bakabilirsiniz :)

7. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Masallah kuslariniz cok guzel disi kucuk mu yoksa bana mi oyle geldi birde kuslarini salmayin eger yumurta istiyorsaniz telefondan girdigin icin yanlis gormus olabilirimde sanki erkek kizismis ama disi kizismamis gibi geldi dedigim gibi telefondan girdigim icin pek rahat goremiyorum fotograflari daha tecrubeli arkadaslar bi zahmet

8. Mana
    Gizli

Mana Guest

evet erkek kızışmış eminim çünkü sürekli dişinin arkasında ve üstüne çıkmaya çalışıyor fakat dişi 2 saniyeden daha fazlasına izin vermiyor maalesef. teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

9. Sevtap DERİN
    Gizli

Valla kelin ilacı olsa başına sürer derler amma, :D dişiniz daha kızışmamış Mana hanım. Küçük mü dişiniz bana mı öyle geldi?

10. Mana
    Gizli

Mana Guest

yok küçük değil çünkü aynı kafes kuşuydu pet shopta ikisi de yavruydu aldığımda şimdi alalı bayağı oldu yavru değil beyaz yani.

11. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Ne demek naptim ki mana hanim :) insallah en kisa zama da ciftinizden yumurta alirsiniz

12. Sevtap DERİN
    Gizli

Kaç aylık peki tahminen. Kızışmamış daha çünkü dişiniz. Kızıştırmak için havuç verin bence.

13. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Bal nijer verin havuc olur

14. Mana
    Gizli

Mana Guest

en azından okuyup derdime çare arıyorsunuz ondan teşekkürüm :) bu arada adım Aslı memnun oldum selen hanım :) bal verdim havuçta verdim ama icraat yok :)

15. Mana
    Gizli

Mana Guest

valla bal da verdim havuçta... dişi izin veriyor ama 2 saniye falan, daha fazla durdurmuyor nedense. erkeğimiz pek istekli hevesli sürekli arkasını kovalıyor. yuvalıkta taktım, içine girip bakındı dişi geri çıktı. çok istiyorum bu aralar yavru almayı ben :(

16. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    :) bende memnun oldum aslicim disi kizismamis gerci iki kusta kizisik olup yine bir halt yiyemeyende yumyrta alamayanda var mama yapiyor musun elimden ne yazikki sadece bunlar geliyor aslicim :-( keske daha cok gelse yardim etsem

17. Mana
    Gizli

Mana Guest

mama hazırlamadım hiç ama ben hep değişik yemler ve tatlılar veriyorum ayrıca bol c vitamini ile besliyorum. bal da verdim çok az. çok tşk ederim yardımınız için olmazsa mamayı deneyeyim ama bilmedikleri şeye yanaşmıyorlar hiç uzun zaman sonra yanaşıyorlar o da sıkılmışlarsa.

18. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Benimkilerde yanasmiyorlardi yumurta sarisi ve kabugunu koydum afiyetle yediler bir oyle denesen aslicim

19. kenan
    Gizli

kenan Guest

Dişi kuş henüz çiftleşmeye hazır değil öyle görünüyor ama anlaşan bi çift oldukları belli ileride bu çiftten yavru alırsınız

20. Mana
    Gizli

Mana Guest

yumurta sarısı ve kabuğunu bir deneyeyim bari inşallah bişiler olur :)

Sayfayı Paylaş