Karadeniz Pet

Çiftleşme Sorunu Var

• Konbuyu başlatan Mana
  • Başlangıç tarihi
M

Mana

Guest
Benim bir çift olmuş kuşum var ikisi de birbirini seviyor oynaşıyorlar sürekli birbirlerinin bakımını yapıyorlar hatta ayırdım denedim birbirlerini özlediler ilk işleri öpüşmek oldu :D çift oldukları kesin fakat erkek ne zaman çiftleşmeyi denese dişi kuş istemiyor sadece oynasın öpsün bakım yapsın istiyor. dişiyi nasıl çiftleşmeye sevkedebiliriz?

Disiler cok nazlidirlar bu sabah ilk defa gordum disi erkegin ustune basti erkek kur yapmaktan adeta saftirik oldu yuvayi hazirladi disi butun kemirerek talas yapmis bende cozemiyorum ikiside kiziskin mi kuslarinizin

t7jvl.jpg

t7jwf.jpg

Masallah kuslariniz cok guzel disi kucuk mu yoksa bana mi oyle geldi birde kuslarini salmayin eger yumurta istiyorsaniz telefondan girdigin icin yanlis gormus olabilirimde sanki erkek kizismis ama disi kizismamis gibi geldi dedigim gibi telefondan girdigim icin pek rahat goremiyorum fotograflari daha tecrubeli arkadaslar bi zahmet

Masallah kuslariniz cok guzel disi kucuk mu yoksa bana mi oyle geldi birde kuslarini salmayin eger yumurta istiyorsaniz telefondan girdigin icin yanlis gormus olabilirimde sanki erkek kizismis ama disi kizismamis gibi geldi dedigim gibi telefondan girdigim icin pek rahat goremiyorum fotograflari daha tecrubeli arkadaslar bi zahmet

evet erkek kızışmış eminim çünkü sürekli dişinin arkasında ve üstüne çıkmaya çalışıyor fakat dişi 2 saniyeden daha fazlasına izin vermiyor maalesef. teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Valla kelin ilacı olsa başına sürer derler amma, :D dişiniz daha kızışmamış Mana hanım. Küçük mü dişiniz bana mı öyle geldi?

Valla kelin ilacı olsa başına sürer derler amma, :D dişiniz daha kızışmamış Mana hanım. Küçük mü dişiniz bana mı öyle geldi?

yok küçük değil çünkü aynı kafes kuşuydu pet shopta ikisi de yavruydu aldığımda şimdi alalı bayağı oldu yavru değil beyaz yani.

evet erkek kızışmış eminim çünkü sürekli dişinin arkasında ve üstüne çıkmaya çalışıyor fakat dişi 2 saniyeden daha fazlasına izin vermiyor maalesef. teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Ne demek naptim ki mana hanim :) insallah en kisa zama da ciftinizden yumurta alirsiniz

yok küçük değil çünkü aynı kafes kuşuydu pet shopta ikisi de yavruydu aldığımda şimdi alalı bayağı oldu yavru değil beyaz yani.

Kaç aylık peki tahminen. Kızışmamış daha çünkü dişiniz. Kızıştırmak için havuç verin bence.

Kaç aylık peki tahminen. Kızışmamış daha çünkü dişiniz. Kızıştırmak için havuç verin bence.

valla bal da verdim havuçta... dişi izin veriyor ama 2 saniye falan, daha fazla durdurmuyor nedense. erkeğimiz pek istekli hevesli sürekli arkasını kovalıyor. yuvalıkta taktım, içine girip bakındı dişi geri çıktı. çok istiyorum bu aralar yavru almayı ben :(

en azından okuyup derdime çare arıyorsunuz ondan teşekkürüm :) bu arada adım Aslı memnun oldum selen hanım :) bal verdim havuçta verdim ama icraat yok :)

:) bende memnun oldum aslicim disi kizismamis gerci iki kusta kizisik olup yine bir halt yiyemeyende yumyrta alamayanda var mama yapiyor musun elimden ne yazikki sadece bunlar geliyor aslicim :-( keske daha cok gelse yardim etsem

:) bende memnun oldum aslicim disi kizismamis gerci iki kusta kizisik olup yine bir halt yiyemeyende yumyrta alamayanda var mama yapiyor musun elimden ne yazikki sadece bunlar geliyor aslicim :-( keske daha cok gelse yardim etsem

mama hazırlamadım hiç ama ben hep değişik yemler ve tatlılar veriyorum ayrıca bol c vitamini ile besliyorum. bal da verdim çok az. çok tşk ederim yardımınız için olmazsa mamayı deneyeyim ama bilmedikleri şeye yanaşmıyorlar hiç uzun zaman sonra yanaşıyorlar o da sıkılmışlarsa.

mama hazırlamadım hiç ama ben hep değişik yemler ve tatlılar veriyorum ayrıca bol c vitamini ile besliyorum. bal da verdim çok az. çok tşk ederim yardımınız için olmazsa mamayı deneyeyim ama bilmedikleri şeye yanaşmıyorlar hiç uzun zaman sonra yanaşıyorlar o da sıkılmışlarsa.

Benimkilerde yanasmiyorlardi yumurta sarisi ve kabugunu koydum afiyetle yediler bir oyle denesen aslicim

Dişi kuş henüz çiftleşmeye hazır değil öyle görünüyor ama anlaşan bi çift oldukları belli ileride bu çiftten yavru alırsınız

Geri