Karadeniz Pet

Çiftleşme Sorunu

esad03

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar;
Bir çift kuşumuz var. Çiftleşmeleri konusunda sizlerden yardım almak istiyorum. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Öncelikle bizim yaramazlardan biraz
bahsedeyim. Erkek olan yaklaşık 3 senedir ailemizden birisi. Daha önce eşi vardı ama
maalesef yavrulayamadan eşi öldü. Yaklaşık iki ay bekledikten sonra erkeğe yeni eşini
aldım. Petshopa sabah bıraktım daha kafese atar atmaz birbirlerine ısınmışlardı. Akşam almaya gittiğimde petshop sahibi iyi eş tuttuklarını kısa zamanda yavru verebileceklerini söyledi. Geldiklerinden beri yuvalıkları takılı. İlk zamanlar oturma odasındaydılar. Bizimkiler arada bir serbest bırakıyorlardı odanın içinde uçuyorlardı. Ama son bir aydır sessiz bir odaya aldım ve kafesten kesinlikle çıkarmıyorum. Yemlerinde nijer tohumu var. Kireç taşları ve kum taşı da mevcut kafeslerinde. Sularında vitamin de var. Kalamar kemiğini yeni bitirdiler. Gayet güzel anlaşıyorlar (ya da bana öyle geliyor). Çünkü erkek sürekli besliyor dişiyi, içeriye girdiğimizde dişi hemen yuvaya kaçıyor. Erkek de yuvanın önünde bekliyor. Daha önce erkek üstüne çıkmaya çalıştı ama ya dişi kaçtı son anda ya da izin vermedi. Sık sık öpüşüyorlar ama henüz çiftleştiklerine şahit olmadık :) Yanlış bir şey yapıyor muyuz ya da eksik.. Ekstra tavsiyeleriniz var mı? Kusura bakmayın biraz uzattım. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.
Bunlar da resimleri:
emma2y.jpg

KDpr71.jpg

x8A3Yr.jpg

benim kuşlarımda 3 ay oldu tık yok yuvalığa bile girmiyolar nijer kalamar mama eksik etmiyorum demek ki her kuş yumurtlamazmış kader kardeş :D

arkadaşım gördüğüm kadarıyla dişi henüz hazır değil dişinin birkaç fotoğrafını yakından çekip koyabilir misin

Sorun hangisinde çıkarsa onu değiştireceğim :D İkisindeyse ikisini birden de değiştirebilirim :) Lakin dediğim gibi erkek 3 yıldır bizde erkek olan aileden biri gibi :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:29 -->-> Daha önceki mesaj 22:26 --

arkadaşım gördüğüm kadarıyla dişi henüz hazır değil dişinin birkaç fotoğrafını yakından çekip koyabilir misin

tempusfugit dişi yakından çekecek kadar sabretmiyor ya hemen yuvaya kaçıyor :S ama çektiğim vakit atarım resmini de çaresi beyaz ilk geldiği zamanlar baya koyuydu ama daha da koyulaşmadı

gerçekten eş tutmuşlarsa çiftleşme olacaktır sadece biraz sabır. yalnız dişi şuan için hazır gibi durmuyor yani kızışmış değil. zamanı geldiginde olacaktır.

gerçekten eş tutmuşlarsa çiftleşme olacaktır sadece biraz sabır. yalnız dişi şuan için hazır gibi durmuyor yani kızışmış değil. zamanı geldiginde olacaktır.
emreborucu kızın kızışması için ekstra bir şeyler yapmam gerekir mi forum da havuç falan okudum da. daha önce yumurta falan da vermiştim onları vermeye devam edeyim mi

ben sana ufak bir öenride bulunayım o zaman.. sen dişiyi yeni almışsın daha henüz kafese alışamamıştır... bu yüzden yuvalığı sök.. bir hafta yuvalıksız dursunlar daha sonra asarsın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:35 -->-> Daha önceki mesaj 22:32 --

emreborucu kızın kızışması için ekstra bir şeyler yapmam gerekir mi forum da havuç falan okudum da. daha önce yumurta falan da vermiştim onları vermeye devam edeyim mi
sana önerim yuvalığı sök bir hafta yuvalıksız kalsınlar dişiyi yeni almışsın hem kafese hem erkeğe alışması lazım.. mamalarını eksik etme kalamar kemiği ve b12 takviyesi önemli (kalamar kemiği herşeyden önce sağlıklı yumurta için b12 ise sağlıklı yavrular için önemlidir.. b12 eksikliğinde tüysüzlük çarpık bacak çıkma gibi sorunlarla karşılaşabilirsin

ben sana ufak bir öenride bulunayım o zaman.. sen dişiyi yeni almışsın daha henüz kafese alışamamıştır... bu yüzden yuvalığı sök.. bir hafta yuvalıksız dursunlar daha sonra asarsın
yuvalığın olduğu kısım kapı değil de telleri açılmış vaziyette kapıla yuvalığı zorladığı için açıp oraya takmıştık yuvalığı bir kafes daha var ama erkek onun kapılarını açmayı başarmıştı ondan bu kafese geçtim aslında dişiyi almaya gittiğim o kafesle gitmiştim tekrar o kafese mi koysam ki

kafesin geniş olsun.. illa sökmen gerekmiyo yuvalığı ağzını kapaman yeterli.. maksat dişi kuş erkek yanaştığı zaman yuvalığa kaçmasın

kafesin geniş olsun.. illa sökmen gerekmiyo yuvalığı ağzını kapaman yeterli.. maksat dişi kuş erkek yanaştığı zaman yuvalığa kaçmasın

hımm anladım teşekkür ederim yardımlarınız için ;) kızı kızıştırmak için de ekstra uğraşlara gireyim inşallah yakın zamanda yavru alırız :)

Kuşlardan 1 tanesi evcil ise çiftleşmesi çok zor, 9 ay ben de gözlerine baktım ama nafile ,

Kuşlardan 1 tanesi evcil ise çiftleşmesi çok zor, 9 ay ben de gözlerine baktım ama nafile ,

Erkek kesinlikle evcil değil çünkü daha önce de eşi vardı aldığımızda çiftti yani ve onunla çiftleştiler ama dişide sorun vardı yağlanma olmuş falan dediler aslında o zaman yavrularlar diye bekledik ama maalesef bir sabah dişisi öldü sonra petshopa gittim bu maviyi aldım bunun damızlık olduğunu söyledi evciller diğer bölümdeydi

Valla guzel kardeşim, damızlık kolay kolay tutmuyor 10 takım yaptım 1 tanesi tuttu, şimdi çok şükür hazır takım aldım tkur takır çalışıyorlar, inşallah en kısa zamanda yavru alırsın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:52 -->-> Daha önceki mesaj 22:51 --

3 5 aylıkken takım yapmak en güzeli, tam eş tutma zamanı

Valla guzel kardeşim, damızlık kolay kolay tutmuyor 10 takım yaptım 1 tanesi tuttu, şimdi çok şükür hazır takım aldım tkur takır çalışıyorlar, inşallah en kısa zamanda yavru alırsın

İnşallah alırım ya erkeği pek değiştiresim yok da yani yaz sonuna kadar beklerim ya da dişi kuş geleli bir sene olana kadar olmadı geri götürürüm aldığım yere :D yavrulamazlarsa geri getiririm dedim zaten kızıştırıcıları falan da hep aynı yerden aldım yarın kalamar kemiği almaya gittiğimde de tekrar söyleyecem :D

İnşallah alırım ya erkeği pek değiştiresim yok da yani yaz sonuna kadar beklerim ya da dişi kuş geleli bir sene olana kadar olmadı geri götürürüm aldığım yere :D yavrulamazlarsa geri getiririm dedim zaten kızıştırıcıları falan da hep aynı yerden aldım yarın kalamar kemiği almaya gittiğimde de tekrar söyleyecem :D

Benim dişi evcil kuşum vardı ona ablamın erkek kuşunu getirdim erkek kuşta kuş vasıflı yani, sonra 9 ay bekledim, vazgeçmeyim dedim, dişi yuvalığa giriyor falan derken en sonunda tapuları yaktım, gittim onlarca kuş aldım değiştirdim, falan filan derken 1 yıl içinde elimden geçmeyen kuş,kalmadı, sonra bir arkadaşla tanıştım, kaliteli olan varsa paradan kaçmadım, arkadaş dedi bunları al gerisine karışma. Diye şimdi maşallah tepesinden inmiyor,

Benim dişi evcil kuşum vardı ona ablamın erkek kuşunu getirdim erkek kuşta kuş vasıflı yani, sonra 9 ay bekledim, vazgeçmeyim dedim, dişi yuvalığa giriyor falan derken en sonunda tapuları yaktım, gittim onlarca kuş aldım değiştirdim, falan filan derken 1 yıl içinde elimden geçmeyen kuş,kalmadı, sonra bir arkadaşla tanıştım, kaliteli olan varsa paradan kaçmadım, arkadaş dedi bunları al gerisine karışma. Diye şimdi maşallah tepesinden inmiyor,

Bunları al demiş ya onlar ne :-D

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Kuşlar kardeşim :):):) kafam sarma duman Bi qouik marka kuş aydınlatma demmer geldi onu çözemiyorum

keşke bizimkiler de böyle olsa :D gerçi kız hazır olsa eminim bizimki de üstünden inmez :D kızın hazır olacağı zamanı bekleyeceğiz artık :D

dişi daha kızısmamıs onun için çiftleştirmiyor