Karadeniz Pet

çiftleşme sorunu

kadir5640

Meraklı Üye
üstatlar bir çift kuşumda erkek çok kızışkın dişiyi sürekli kaşıyo yem veriyo ağzıyla falan ama saatlerce uzaktan gözlemlememe ragmen çiftleştiklerini görmedim erkek kuşum çok kızışkan dişinin çeresinde bi renk değişikliği yok ama kafasını eyip kuyruğunu kaldırmasına ragmen erkek üzerine çıkmıyo erkek kuşum o kadar kızışkanki mubalasız söylüyorum kafesin telleriyle çiftleşiyor erkek elimde yetişti küçükende elimde yapmaya yeltenirdi hep acaba onun etkisimi diye düşünüyorum asıl sorumsa şu erkeğin nasıl çiftleşeceğini bilmiyor olması mümkün mü böyle bir ihtimal varmı yani bilgisi olan paylaşırsa sevinirim şimdiden teşekkürler

Zamanla olur inşaallah siz hiç ilgilenmeyin

Aynı durum benim başıma 3 kere geldi.Evcil kuş verimli olmaz pek fazla bir şey beklemeyin.Yabani kuştan daha fazla verim alabilirsiniz.

Benim kuşlarda öyleydi. Diliyi değiştrdim. Şimdi yuvada 2-3 yumurta var. Ve dişi hergün yuvadan çıkıp çiftleşiyor geri giriyor :)) hatta suan karşımdalar yine bir faaliyet içindelrr. Biraz sabır gerek ve hergün kuşlarla ugrasmayın kafesin yanına gidip bakmayın korkutmayın. Kafesin güvenilir bir yer olduğunu kabullensinler.

Aynı durum benim başıma 3 kere geldi.Evcil kuş verimli olmaz pek fazla bir şey beklemeyin.Yabani kuştan daha fazla verim alabilirsiniz.

kısmet yapcak bişey yok eş tuttular ayırsam sıkıntı olur şimdi önceden başıma geldi ayırdım erkek sıkıntıdan öldü göze alamam o yüzden olursa olur olmazsa yapcak bişey yok desemde ister istemez bi umut bekliyorum :):):)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:51 -->-> Daha önceki mesaj 00:50 --

Benim kuşlarda öyleydi. Diliyi değiştrdim. Şimdi yuvada 2-3 yumurta var. Ve dişi hergün yuvadan çıkıp çiftleşiyor geri giriyor :)) hatta suan karşımdalar yine bir faaliyet içindelrr. Biraz sabır gerek ve hergün kuşlarla ugrasmayın kafesin yanına gidip bakmayın korkutmayın. Kafesin güvenilir bir yer olduğunu kabullensinler.

teşekkürler hocam ne kadar ilgilenmesemde bakmadan duramıyorum işte öyle kendi hallerine nasıl bırakayım :):)

kısmet yapcak bişey yok eş tuttular ayırsam sıkıntı olur şimdi önceden başıma geldi ayırdım erkek sıkıntıdan öldü göze alamam o yüzden olursa olur olmazsa yapcak bişey yok desemde ister istemez bi umut bekliyorum :):):)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:51 -->-> Daha önceki mesaj 00:50 --

teşekkürler hocam ne kadar ilgilenmesemde bakmadan duramıyorum işte öyle kendi hallerine nasıl bırakayım :):)

Gidin petshopa 20-25 kiraya yeni yeme düşmüş muhabbetler var bir tane alın oynayın çiftlerle hiç uğraşmamış olursnuz bu vesileyle. Hem de ele alışık kendini aevdiren muhabbetiniz olur. :)

Biraz zaman tanimak lazim. Sabirla insallah yavrular alirsiniz.

Gidin petshopa 20-25 kiraya yeni yeme düşmüş muhabbetler var bir tane alın oynayın çiftlerle hiç uğraşmamış olursnuz bu vesileyle. Hem de ele alışık kendini aevdiren muhabbetiniz olur. :)

oda var hocamda ilk göz agrısı başka oluyor :) :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:05 -->-> Daha önceki mesaj 01:02 --

Biraz zaman tanimak lazim. Sabirla insallah yavrular alirsiniz.

inşallah teşkkürler hocam

aynen hocam evlat sevgisi nedir bilmiyorum çocuk sahibi olmadığım için ama evladım gibi şuan ondan başka 5 kuşum daha var hepsini çok seviyorum ama mavişim başka yani :)
Allah inşallah evlat sevgisi de tattırır. Dediğin gibi başka bir duygu ilk göz ağrısı. Kolay kolay vazgeçemezsin. Rabbim hepsine sağlık sıhhat versin.

Geri