Karadeniz Pet

Çiftlesme sorunu

drove

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.Kuşum erkek 4 5 aylık benim bildiğim.Kafama çıkıp çiftleşir gibi hareketler sergiliyor.Bana alışık konuşan bir kuş.Bu hali için acaba dişi bir arkadaş alsak mı diyoruz.Şayet alırsak kuşumuz bizden uzaklaşır konuşmayı unutur mu?Bu konuda bana bilgi verebilecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Eğer konuşsun istiyorsan alma.konusan kuşlara eş begendirmekte bi sorun.sadece uzaklaşması ile olmuyor.

Merhaba arkadaşlar.Kuşum erkek 4 5 aylık benim bildiğim.Kafama çıkıp çiftleşir gibi hareketler sergiliyor.Bana alışık konuşan bir kuş.Bu hali için acaba dişi bir arkadaş alsak mı diyoruz.Şayet alırsak kuşumuz bizden uzaklaşır konuşmayı unutur mu?Bu konuda bana bilgi verebilecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
Merhabalar
kuşunuz dişi arkadaş elbetteki ister yalnız su yanlışdan dönelim. Konuşan kuşun yanına dişi gelirse konuşmaz benle ilgilenmez vs.. vs.. BÖYLE BİRŞEY YOK... benim bizzat kendi kuşum 1 yaşında 20-25 kelime net konuşuyor 3 aydır salmada duruyor 15 kuşun arasında ona rağmen odaya girmem le tellere sıçraması kendini sevdirmesinden vazgeçmiyor onca kuşun arasındaken konuşmayada devam ediyor... tam tersine gelen kuşuda size alıştırmak için elinden gelen herşeyi yapar. muhabbet kuşları tek başına yaşamayı hak etmiyor...

Teşekkür ederim cevaplarınız için arkadaşlar.Benim de içim el vermiyor onu tek başına yalnız bırakmayı.Peki dişi kuş almam için daha erken mi?Şayet değilse yavru mu almalıyım dişi kuşu?

şuan tam zamanı fakat yuvalık takmayın şuan yanına 5 aylık civarı bir dişi alırsanız kısa sürede genç ken eş tutmuş olurlar ve 7. aylarını doldurduğunda yuvalık takabilirsiniz

Geri