petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

çiftleşme sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve nosignal tarafından 17 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. nosignal

nosignal Guest

Arkadaşlar merhaba;

Yaklaşık 8-9 ay önce aldığım kuşlarım, kur yapma-öpüşme-sevişme-yem kusma-yuva törpüleme,beraber yuvaya girme-salmada beraber uçma-vitamin-kızıştırıcı vs vs..

her türlü şeyde uyum sağlamalarına rağmen henüz çiftleşme gerçekleşip yavrulamadılar.. erkek ingiliz kırma dişi çek. devamlı gittiğim kuşçudan özel bi ilaç aldım, adamın kullandığı bişey. yumurtlama için.onu dahi denedim ancak hala tık yok bizimkilerde.. önerilerinizi rica ediyorum

2. Onur TÜFEKCİ

yuvalık takılı mıdır

3. nosignal

nosignal Guest

evet yuvalık ta yaklaşık 5 aydır takılı durumda

4. Sevtap DERİN

Acaba çiftleşme oldu da yumurtlama mı olmadı. Kısır mı acaba soruları kafamda fink atmaya başladı da. :)

5. nosignal

nosignal Guest

kesin görürdüm. hatta bi ara erkek girdi yuvaya sonra dişiyi çağırdı resmen .içerde öpüştüler kusuştular:) ama yuvada bişey yok:(

6. Süleyman Mert DEMİRSOY

Belki biraz daha beklemeniz gerekir.Veya Sevtap ablanın dediği gibi dişi kısır olup yumurta üretimiyordur.

7. Gökhan YILDIZ

fazla rahatsız etme ve ilgilenme

8. nosignal

nosignal Guest

erkek ingiliz kırma dişi çek acaba boyutları nedeni ile mi çiftleşemiyorlar?

9. Süleyman Mert DEMİRSOY

Onla alakası yoktur.çekle ingiliz arasında çok fark yok buda sorun yaşatmaz

10. nosignal

nosignal Guest

11. nosignal

nosignal Guest

12. nosignal

nosignal Guest

13. nosignal

nosignal Guest

14. nosignal

nosignal Guest

kuşların resimleri bu sekılde arkadaslar. gayet çiftler aslında. birbirlerinden ayrılmıyorlar fazla.dişi biraz cazgır sadece o kadar

15. Onur TÜFEKCİ

kuşları salmayın kafesten çıkamayın. Çiftleşme döneminde kafeste kalmalılar

16. nosignal

nosignal Guest

sizce çiftleşecekler mi? eş değişimi yapmak istemiyoruz. çok alıştık kuşlara

17. Onur TÜFEKCİ

kuşlara daha az ilgi gösterin birde üsteki resimde çok tünek var geldi bana çapraz falan da geçiyor. Kafes çok fazla büyük değilse 2 tünek yetecektir. Fazla ilgi gösterirseniz, kuşlar kaçar ve yavruluğa pek yanaşmaz kendi hallrine bırakın 1-2 hafta gözlemleyin.

18. nosignal

nosignal Guest

1 salıncak 2 tunek var var kafes papağan kafesi. biraz ilgisiz davranalım bakalım nolcak

19. Onur TÜFEKCİ

Salıncak bende de vardı çıkardım :)

20. Mehmet ŞEKER

Sayfayı Paylaş