Karadeniz Pet

çiftleşme sorunu

• Konbuyu başlatan nosignal
  • Başlangıç tarihi
N

nosignal

Guest
Arkadaşlar merhaba;

Yaklaşık 8-9 ay önce aldığım kuşlarım, kur yapma-öpüşme-sevişme-yem kusma-yuva törpüleme,beraber yuvaya girme-salmada beraber uçma-vitamin-kızıştırıcı vs vs..

her türlü şeyde uyum sağlamalarına rağmen henüz çiftleşme gerçekleşip yavrulamadılar.. erkek ingiliz kırma dişi çek. devamlı gittiğim kuşçudan özel bi ilaç aldım, adamın kullandığı bişey. yumurtlama için.onu dahi denedim ancak hala tık yok bizimkilerde.. önerilerinizi rica ediyorum

Acaba çiftleşme oldu da yumurtlama mı olmadı. Kısır mı acaba soruları kafamda fink atmaya başladı da. :)

kesin görürdüm. hatta bi ara erkek girdi yuvaya sonra dişiyi çağırdı resmen .içerde öpüştüler kusuştular:) ama yuvada bişey yok:(

Belki biraz daha beklemeniz gerekir.Veya Sevtap ablanın dediği gibi dişi kısır olup yumurta üretimiyordur.

erkek ingiliz kırma dişi çek acaba boyutları nedeni ile mi çiftleşemiyorlar?

rl9pp.jpg
[/url][/IMG]

kuşların resimleri bu sekılde arkadaslar. gayet çiftler aslında. birbirlerinden ayrılmıyorlar fazla.dişi biraz cazgır sadece o kadar

kuşları salmayın kafesten çıkamayın. Çiftleşme döneminde kafeste kalmalılar

sizce çiftleşecekler mi? eş değişimi yapmak istemiyoruz. çok alıştık kuşlara

kuşlara daha az ilgi gösterin birde üsteki resimde çok tünek var geldi bana çapraz falan da geçiyor. Kafes çok fazla büyük değilse 2 tünek yetecektir. Fazla ilgi gösterirseniz, kuşlar kaçar ve yavruluğa pek yanaşmaz kendi hallrine bırakın 1-2 hafta gözlemleyin.

1 salıncak 2 tunek var var kafes papağan kafesi. biraz ilgisiz davranalım bakalım nolcak