Karadeniz Pet

Çiftleşme süresi hakkında

Yenikent

Yeni Üye
Son 1 haftadır belirgin bir şekilde 10-15 saniyelik çiftleşmeler gözlemliyorum bunun dışında dişi kuş yavruluk içerisinde duruyor fakat yumurta yok şuanda yumurta kaç günde çıkar ? Birde bu çiftleşmeler yetersiz olabilirmi bana çok kısa geliyo iş bitmemiş yumurta için yeterli olmaz gibi geliyo yorumlarınız nedir ?

sürelerde sıkıntı yok. sizin göremediğiniz daha onlarca çiftleşme oluyordur. ilk yumurta 10. gün itibariyle gelir.

15 Saniye çok kısa değildir. Yerini buldurabiliyorlarsa.. :)
Yumurta çiftleşmeden 10-15 gün sonra gelir.
Yuvalıkta vakit geçirmeye başladığında yumurtaları bekleyin.

hocam erkek kuşta çıkıntı var mı ? sürtünme yoluyla aktarım yaptıklarını söyleyenler vardı

maşaallah hayırlı üretimler yumurta olursa eğer inşaallah tutar

10 Saniye yeterli oluyormuş ustalar bilmiş şuan dişide yumurta olduğunu görebiliyorum. İlk yumurtası olduğu için çıkartma sorunu oluyormuş bunu nasıl anlayabilir nerde müdahale etmem gerekir?

Kuş hareketsiz olur tuvaletini bile yapamaz strese girer durgunlaşır vs ve epey bir süre arkası şiş kalır tıkanma zamanında

evet 10 saniye yeterli dostum. fillerin bile 1 dk sürmüyo

15. günden sonra kuş iyice bitkin düşerse, yumurtlayamaz ise yürüyemeyecek hale gelir. o zaman ağzına 1 damla, poposuna 1 damla zeytin yağı ile yardımcı olunabilir. bunun haricinde çok narin canlılar olduklarından yapılabilecek bir şey yok. ama yumurta tıkanması nadirdir.

Geri