Karadeniz Pet

Çiftleşme var ama Kavgada şiddetli

ByNoName

Meraklı Üye
Az önce Biraz iri bir ırk dişi diyi orta irilikte yuvalık takılı kafesteki erkeğin yanına attım 10 dk için de 3-4 kere çiftleştiler ama dişi çok hayvan gibi erkek dişiyi yuvalıktan dışarı çıkartmıyor dişi çıkınca erkek ayaklarından tutuyor bapırıtıtyor çok şiddetli kavga ediyorlar ama yem de yiiyor kurda yapıyor çiftleştirlerde sorun ne anlamadım

dişi kuşu yeni alıp hemen erkeğin yanınamı attınız orasını açarmısınız biraz, direk attıysanız sebep bundandır 10 15 gün kadar birbirlerini görecekler şekilde ayrı kafeslere koyunuz, sonrasında yaptığınız işlem gibi erkeği yuvalık takılı kafeste tutup dişiyi o kafese atacaksınız ki böyle yapmışsınız zaten eksik olan sanırım 1. söylediğim.

Az önce Biraz iri bir ırk dişi diyi orta irilikte yuvalık takılı kafesteki erkeğin yanına attım 10 dk için de 3-4 kere çiftleştiler ama dişi çok hayvan gibi erkek dişiyi yuvalıktan dışarı çıkartmıyor dişi çıkınca erkek ayaklarından tutuyor bapırıtıtyor çok şiddetli kavga ediyorlar ama yem de yiiyor kurda yapıyor çiftleştirlerde sorun ne anlamadım
Kavga ettiklerine eminmisiniz

dişi kuşu yeni alıp hemen erkeğin yanınamı attınız orasını açarmısınız biraz, direk attıysanız sebep bundandır 10 15 gün kadar birbirlerini görecekler şekilde ayrı kafeslere koyunuz, sonrasında yaptığınız işlem gibi erkeği yuvalık takılı kafeste tutup dişiyi o kafese atacaksınız ki böyle yapmışsınız zaten eksik olan sanırım 1. söylediğim.
bunlar zaten ilk 2 aylıktan beri aynı kafeste büyüdüler dişi üstünlük kurdu erkeği sürekli dövdü kaçırttı erkek artık heves etmedi bende ayırdım yanına başka kuş koydum onla fazla ilgilinmedi kardeş gibi yaşadılar 3 kafesim var toplam hobi amaçlı aralarında bir kafes var ve birbirlerini görmüyorlar biri biraz alçakta duruyor aradada başka kafes var baya uzun süre ayrı yaşadılar şimdi erkek dövüyor çok kötü yakalayıp bağırttırıyor dişiyi asla uvalıktan dışarı çıkartmıyor çıkınca vuruyor dişi zaten korkudan hemen içeri giriyor dışarda yakalayıncada birbirine giriyorlar arada seviyorlar arada kavga anlamadım ben