Karadeniz Pet

Çiftleşme ve Erkek Kuşumun Devamlı Kusması

taşkın

Meraklı Üye
Merhabalar, ben ilk önce bir erkek muhabbet kuş almıştım. Uzun bir süre sonra kusmaya başladığını gördüm. Bu çiftleşme isteğinin bir belirtisiymiş. Bende kuşuma bir dişi aldım ilk geldiği gün resmen çıldırdı. Kuyruğuna basmaya çalıştı, halkalı ziliyle çok oynamaya ve kabarık gezmeye başladı. Dişi kuşun geleli üç hafta olacak ama çiftleşip çiftleşmediklerini bir türlü anlayamadım. Dişi ve erkek kuşlarım sağlıklı ve hareketli ama dişi hala yuvayı keşfe çıkmadığı gibi böle uzun oturuşlar da yapıyor ve Erkek hala kusuyor durmadan. Yani durumun ne olduğunu atmış olduğum resimlerden de yola çıkarak yardımcı olursanız çok mutlu olacağım teşekkür ederim şimdiden hepinize.

Erkek:
pPj92a.jpg

Dişi:
aEj0a2.jpg

Erkeğin Kusmukları:
B2E47V.jpg

Dişide erkek de gayet sağlıklı maşallah 1. si kafes te tünek sayısını tek e düşür oyuncakları çıkar ve ahşap tünek kullan 2. si haftada 3 gün mama takviyesinde ve 2 gün vitamin takviyesinde bulun 3.sü kendi hallerine bırak sessiz yüksek bi yer e al kavga etmedikleri sürece dişi hazır olduğunda keşfinide yapar çiftlesip yavrularına da bakar size düşen en önemli şey sabır... bu süre belki 1hafta belki 3 ay belki 1 yıl sürer... bilemezsiniz... kolay gelsin

Son düzenleme:
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Çok faydalı bilgiler elde ettim sayenizde ve şuan kafesimi ve ortamı sizin söylediğiniz gibi şekillendirdim.

kafesiniz yüksek biryerde bulunsun ve çok rahatsız etmeyin sadece su yem gibi ihtiyaçlarını karşılarken yakınlaşın

Teşekkür ederim, şuan yüksek bir yerde ve oyuncakları falan çıkarınca, tek tünek koyunca çok yakınlaşmaya başladılar.

Geri