petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftleşme ve Kafes Değişimi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve taşkın tarafından 11 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. taşkın

taşkın Member

Beğenileri:
    14
    Merhaba arkadaşlar
    Benim iki erkek kuşum var bunlardan biri 1 yaşını doldurdu ve her gün kusuyor kafesin tabanı yem kusmuklarıyla dolu çiftleşmesi gerektiğini biliyorum. Ayrıca diğer kusumda erkek ve o da 6 7 ayını doldurdu dolduracak kanatları ve kuyrugunu yenıledı ve kendine geldi. Lakin ben 2 gün önce şöyle bir şey yaptım, çift haneli salma kafes aldım ve bu ıkı ayrı kafesteki kuşlarımı tüm eşyalarıyla beraber oraya taşıdım. Birini bir bölmeye birini diğer bölmeye koydum. Diğer kusumun kusmukları kesıldı. Ve iyi anlasıyolar. Şimdi şöyle bir şey düşünüyorum; Erkeğimin biri çiftşelmeye hazır kızışmış durumda diğeri daha genç :) ben iki tane dişi alsam ortadakı bölmeyı kaldırıp koysam nasıl olur? Çiftleşme gerçekleşirmi? Bu arada tabiki kafesi üreme ortamı haline sokacağım. Nasıl bir yol izleyeceğimi bulamadım. Biraz uzun oldu ama yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim :)

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Genelde erkekler hazır durumdadır ve eş seçmezler, Sorun dişilerin erkeklerle anlaşabilmesi. Dediğiniz gibi 2 dişi alıp çifthanenin orta bölmesini kaldırarak kuşları içeri atın. Birbiriyle anlaşan kuşları takip ederek ayırabilirsiniz.

taşkın bunu beğendi.
  3. taşkın

taşkın Member

Beğenileri:
    14
    Çok teşekkür ederim Uğur bey, peki 2 dişi koydum ve anlaşan oldu ayırmazsam ne olur sıkıntı olur mu peki? Yani böle bir durumda çiftleşmeme gibi bir durum söz konusu olur mu?

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    2 çift 2 yuva gerektirecektir. Bu da aynı ortamda olan yuvalıklara ;çiftlerden herhangi birinin diğer çiftin yuvalığına girmesini, yumurtalara zarar vermesini, kızkançlık gibi birçok sorunu beraberinde getirebilir. En güzeli bu gibi sorunlarla uğraşmamak için çiftleri ayrı bölmelerde tutmaktır.

taşkın bunu beğendi.
  5. Alper22

Alper22 New Member

Beğenileri:
    3
    ortadan mat bir cisimle ayırmazsanız yani telle ayırırsanız veya hiç ayırmazsanız dişiler kavga edebilir

taşkın bunu beğendi.
  6. taşkın

taşkın Member

Beğenileri:
    14
    Bu gerçekten çok ama çok öğretici bir tavsiye oldu çok teşekkür ederim :) bu tavsiyeler doğrultsun da üretim yapmaya başlayacağım :)

7. taşkın

taşkın Member

Beğenileri:
    14
    Çok teşekkür ederim Alper Bey dediğiniz gibi kafesi böleceğim :)

Sayfayı Paylaş