Karadeniz Pet

Ciftlesme ve yavrulama hakkinda

MehmetBehram

Meraklı Üye
Arkadaslar forumda butun ciftlestirme konularini sıkılmadan okudum sormak istedigim mama-multivitamin veya bilumum malzemeler kullanmadan sadece duzenli taze yem ve su kullanarak guzel yuvaligi olan hijyenik ortamda kuslar es tutup guzel yavrular vermezmi ? Sonucta dogada bu kuslar sadece su ve tohum yiyerek yasamlarini surduruyorlar ?

Family is Sacred !

doğada hertürlü tohum ve başka şeyler örneğin çim gibi var bizdeki hazır tohumlarda ak darı kırmızı darı nijer yulaf ve buna ek bikaç bişey var

alamadıkları vitamini minerali vs.. şeyleri takviye için vitamin mama kullanıyoruz neticede doğadaki gibi beslenemez hazır verdiğimiz tohumlarla

Son düzenleme:
Cvp icin tsk ederim yani mama vs kullanmasak saglikli ciftlesme yavru alamicaz olemi ?

Family is Sacred !

Cvp icin tsk ederim yani mama vs kullanmasak saglikli ciftlesme yavru alamicaz olemi ?

Family is Sacred !
alabilirsin ama hastalıklara daha dirençli olur

örneğin buradamıydı başka yerdemiydi hatırlamıyorum birinin kuşunda bir hastalık oluşmuştu veterinere götürmüştü veteriner tek tip beslenmeden kaynaklı demişti

Ben tam da o dediğinizi yapıyorum ama arada meyve sebze mama veriyorum vitamin hiç kullanmam

düşünceniz mantıklı ama suda var doğada bu kuşlar yedikleri ile bünyelerine gerekli olan vitaminleri mineralleri alıyorlar fakat ev ortamında verdiğimiz yem ve suyla bu ihtiyaçlarının % de kaçını karsılıyorlar bunu bilebiliyormuyuz

Geri