Karadeniz Pet

Çiftleşme Yumurta

ByNoName

Meraklı Üye
Öncelikle herkeze selamlar Benim bi çift kuşum çiftleşeleli 2 hafta oldum tam 2-3 gün üst üste çiftleştiklerini gördüm dişinin tavıraları değişti yuvaya giriyor sürekli deneme yapıyor yuvayı kemiyriyor yuvada kuluçkaya yatıyor gibi duruyor ama yumurta yok sayfalarrda ilk çiftleşmeden 1 hafta sonra yumurtlar yazıyor ama sıkıntı ne ne zmn çıkar en geç

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:41 -->-> Daha önceki mesaj 16:07 --

Kimse Cvp yazmamış Lütfen Bilen Yokmu

Biraz daha bekleyin özellikle yazdan kışa geçiş dönemlerinde,havanın ısısı, nemi,günlerin kısalması.vb.değişikliler olduğundan kuşun bu döneme alışması lazım.

Sabretmekten baska çaren yok. Tüm göstergeler yumurtlayacagini işaret ediyor. Eger dişi kısır değilse yumurta er ya da gec gelir.

kalamar kemiğini eksik etme
yumurtanın gelişiminde hayati öneme sahip
yumurta sıkışması olup olmadığını da takip et

eyw saolun kalamar ve gaga taşı eksik deil ilk çiftleşmeden yaklaşık 2 hafta +3 gün geçti yüzde çekilme iyice yuvada kalma arttı 2-3 güne bekliyoruz bakalım yumurta sıkışması olup olmadığını nasıl takip edecem çok korkak ve çok çevik yumurta oluştu heralde poposunun orası değişti baya açıldı

Geri