Karadeniz Pet

Çiftleşme zamanı ve yaşları hakkında bilgi lütfen

Rıfat Bor

Meraklı Üye
dişi olan 5.5-6 aylık kadar olması gerek göz çevresi beyaz değil yeni yeni gri halka oluştu. tüy değişimi oldu hala hafif hafif sivri yeni tüyler çıkıyor ama asıl evresini atlattı. erkek olan sanıyorum daha büyük onunda yer yer biraz sivri yeni tüyleri var. dişinin yanında başka bir erkek vardı onu hep dövüyordu. bu erkeği kafese koyalı 1 ay bile olmadı ama birbirlerine yem kusuyorlar. henüz çiftleşme görmedim. kızıştırıcı yem katmalı mıyım? yavruluk koymalı mıyım? dişi ele alışık baya öpücük veriyor. erkek kaçıyor ama avuçta tutunca bile ısırmıyor alışmaya eğilimli. çiftleşme gördüğüm zamanlarda dışarı almakta ele gelmesinde sorun olur mu? o zamanda birbirleriyle ilgilensin diye bizim ilgilenmememiz mi gerek? ilk kez çift kuşum oluyor o yüzden bilgim yok yardımcı olun lütfen

ZVzNbV.jpg

lyNYar.jpg

oZNQD9.jpg

Rıfat bunlardan hangisi erkek
Bana ikisi de dişi gibi geldi de

Benim bildigim lutinolarda cins ter oluyo yani sari olan erkek.digeri disi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:16 -->-> Daha önceki mesaj 00:11 --

Buarada sunuda soyliyim en az 6 aylikken ciftlesme gerceklesiyor.eger ciftlestiriceksen pek rahatsiz etme.disari az sal mama ve kizistirici tohum takviyesi ve yuvalik tak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:16 -->-> Daha önceki mesaj 00:11 --

Buarada sunuda soyliyim en az 6 aylikken ciftlesme gerceklesiyor.eger ciftlestiriceksen pek rahatsiz etme.disari az sal mama ve kizistirici tohum takviyesi ve yuvalik tak

Sarı olan lutino değil

j2NzZn.jpg

zVpEv7.jpg

Gk41Qr.jpg

sarı olan erkek. lutino değil , kanat altındaki tüy yeşil ama yanak tüyleri beyaz. ceresinde beyazlık yok. burun deliklerinin ortasındaki kısım hafif mavi geri kalanı pembe. türünü bilmiyorum ortaya karışık galiba :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:39 -->-> Daha önceki mesaj 00:33 --

dişinin sanırım hazır olmasına 1 aydan az var o zaman. sürekli gaga gagayalar. mama nasıl yapılıyor bilmiyorum ama çimlendirme diye birşey okudum onu yapıyorum bugün. yuvalığı şimdiden takmalı mıyım?

Geri