Karadeniz Pet

Ciftleşme :)

atomixstar

Yeni Üye
Merhaba saygı değer muhabbetkuşu.com üyeleri dün bir paylaşımda bulunmuştum fakat cevabını alamadım :( şimdi tekrar sormak istiyorum salı günü öğleden sonra kuşlarının çiftleştiğini gördüm fakat bu çiftleşmeyi görmeden 4 gün önce yuvalıkta iki adet yumurta vardı annem yumurtalara zarar gelmesin diye yuvalığı temizlemek istemiş ee haliyle yumurtalara da dokunmuş tekrar baktığım da iki yumurta kırılmıştı bu duruma çok üzülmüştüm neden derseniz dışı kuşumun ilk kuluçkasıydı ama Allah a şükür tekrar çiftleştiklerini gördüm sormak istediğim soru şu.

Dışı tekrar yumurta yapar mı ?

Yapmaması için bir neden yok , sadece yuva içine dokunmayın , kafes içine de nadiren dokunun yeterli . Kırdıktan hemen sonra çiftleşmeleri de güzel birşey bazen stresten tüye girebiliyorlar .

Cevaplarınız için teşekkürler. Demek istediğim dişi kuşum biraz hassas kafese dahi bakılmasından hoşlanmıyor artık kafese dahi bakmaktan korkuyorum :) kafes temizliğini yapıyorum yemlerini felan değistiriyorum o kadar erkek kuşum küçüklüğünden beri benbüyüttüğüm için bana alışkın üzgünüm ki dişisiyle fazla ilgilenemedim yabani kuş gibi bir şey oldu tek temennim sağlıklı yavrular olsun yeter elimden gelen her şeyi yapmaya razıyım tek korkum tekrar yumurtlamaması :(