petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

çiftleşme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve shiny2626 tarafından 2 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. shiny2626

shiny2626 New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar bende 4 5 yıldır çift kuş var 4 5 yıldır hiç yumurta alamadım bunlardan fakat son 2 3 haftadır çok yakınlaşmaya başladılar hep yem kusuyorlar öpüşüyorlar dişi yuvaya sık sık girmeye başladı girip toprağı kazıyor sanki erkekde yuvanın kapısından bakıyor falan acaba yavru alabilirmiyim böyle devam ederse?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:23 -->-> Daha önceki mesaj 14:56 --

cevap lütfen arkadaşlar

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Bence zamanı gelmiş artık.
    Dişinin kanat uçları kuyruk seviyesinin altına indiğinde, yuvalıkta çok daha fazla zaman geçirmeye başladığında yumurtalar gelecektir.

3. shiny2626

shiny2626 New Member

Beğenileri:
    0
    bügün sabah erkek dişinin üzerine çıkmıştı :) inşallah sizin dediğiniz gibi olur

4. muhabbet_kuşu755

Beğenileri:
    0
    erkek dişinin üzerine çıkmışsa çiftleşme olmuş demektir 10 güne yumurtlar ama anneye yuvalıktayken çok bakma en sinirli oldukları vakit dişilerin kuluçka dönemidir yoksa sinirlenip yumurtaları kırıp ya da yavrularını öldürebilir günde 1 kez yuvalık kontrolü yap o kadar çok bakma dişiye kuluçkadayken bu arada sizde yuvalık var mı? yoksa petshoplarda en fazla 20 tlye bulabilirsiniz dişi kuşlar yuvalığa yumurtlar eğer yuvalık yoksa kafese yumurtlar ve yumurtalar zarar görebilir bir de yuvalığın içine hamster talaşı koy dişi yumurtladığında yumurtaların çarpıp kırılmaması için talaş vs. şarttır

5. messevim

messevim Member

Beğenileri:
    13
    İnşAllah bende o günü görebilirim :) Benim erkekte dişinin üzerine çıkmaya çalışıyor ama dişi izin vermiyor...

6. shiny2626

shiny2626 New Member

Beğenileri:
    0
    Erkek dişinin üzerine çıktı gördüm Zaten yuva var konu başlığında bahsetmiştim :). İnşallah olur messevim sabırla beklemelisin

Sayfayı Paylaş