Karadeniz Pet

çiftleşme

shiny2626

Yeni Üye
arkadaşlar bende 4 5 yıldır çift kuş var 4 5 yıldır hiç yumurta alamadım bunlardan fakat son 2 3 haftadır çok yakınlaşmaya başladılar hep yem kusuyorlar öpüşüyorlar dişi yuvaya sık sık girmeye başladı girip toprağı kazıyor sanki erkekde yuvanın kapısından bakıyor falan acaba yavru alabilirmiyim böyle devam ederse?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:23 -->-> Daha önceki mesaj 14:56 --

cevap lütfen arkadaşlar

bügün sabah erkek dişinin üzerine çıkmıştı :) inşallah sizin dediğiniz gibi olur

erkek dişinin üzerine çıkmışsa çiftleşme olmuş demektir 10 güne yumurtlar ama anneye yuvalıktayken çok bakma en sinirli oldukları vakit dişilerin kuluçka dönemidir yoksa sinirlenip yumurtaları kırıp ya da yavrularını öldürebilir günde 1 kez yuvalık kontrolü yap o kadar çok bakma dişiye kuluçkadayken bu arada sizde yuvalık var mı? yoksa petshoplarda en fazla 20 tlye bulabilirsiniz dişi kuşlar yuvalığa yumurtlar eğer yuvalık yoksa kafese yumurtlar ve yumurtalar zarar görebilir bir de yuvalığın içine hamster talaşı koy dişi yumurtladığında yumurtaların çarpıp kırılmaması için talaş vs. şarttır

İnşAllah bende o günü görebilirim :) Benim erkekte dişinin üzerine çıkmaya çalışıyor ama dişi izin vermiyor...

Erkek dişinin üzerine çıktı gördüm Zaten yuva var konu başlığında bahsetmiştim :). İnşallah olur messevim sabırla beklemelisin

Geri