Karadeniz Pet

Çiftleşme

• Konbuyu başlatan Lordyarkan
  • Başlangıç tarihi
L

Lordyarkan

Guest
Herkese iyi günler benim bir sorum olucakta

3 ay önce ben evcil dişi kuşuma eş almak için kuşçuya gittim kendisi seçti eşini eş oldular 1 hafta sonra köye gittim 2 ay kaldım o 2 ay arada mülteci gibi evde gezip durmuş düzgün bir yerde değildi.

şimdi bunu okuduktan sonra soruma geleyim

yuvalık takıılımış 2 hafta önce geldim sabit yere koydum çift kuşlar öpüşüyorlar birbirini besliyorlar kaşıyorlar dişi kuş yuvalığı gagalıyor içine girip duruyor azda olsa ama çiftleşme olmuyor bide sabah saat 7 ile 11 arası karanlık bir yere koyuyorum babam evde uyutmuyorlar diye:D ondan kaynaklanırmı çiftleşmemeleri insana alışkın 2 side

Herkese iyi günler benim bir sorum olucakta

3 ay önce ben evcil dişi kuşuma eş almak için kuşçuya gittim kendisi seçti eşini eş oldular 1 hafta sonra köye gittim 2 ay kaldım o 2 ay arada mülteci gibi evde gezip durmuş düzgün bir yerde değildi.

şimdi bunu okuduktan sonra soruma geleyim

yuvalık takıılımış 2 hafta önce geldim sabit yere koydum çift kuşlar öpüşüyorlar birbirini besliyorlar kaşıyorlar dişi kuş yuvalığı gagalıyor içine girip duruyor azda olsa ama çiftleşme olmuyor bide sabah saat 7 ile 11 arası karanlık bir yere koyuyorum babam evde uyutmuyorlar diye:D ondan kaynaklanırmı çiftleşmemeleri insana alışkın 2 side

Ayıbı olmaz bu işin açıklayım şöylece

İnsanlarda oldugu gibi bir tarafın hazır olmaması bu işin olmayacagına işarettir

Ya dişinizi kızışkın değildir ya'da erkeğiniz resimlerini atarsanız yakından ona göre yorum yaparım

bir kere kafes sabit bir yerde kalmalı yeri değiştirilmemeli.Aynı sorun bende de vardı hatta bu foruma yazmıştım kafesin yerini sık sık değiştiriyordum öpüşüyorlardı ama çiftleşmiyorlardı daha sonra sabit bir yere koydum kafesi bir de nijer tohumu vermeye başladım 2 hafta geçmeden çiftleştiler daha geçen gün yumurtladı.Kısacası kafesi sabit bir yere koyun daha sonra yem ile birlikte nijer verin derim ama yine de daha tacrübeli arkadaşlar daha iyi bilir..

bende öyle yaptım nijer vermeye başladım yemlerine karışık olarak ama burda nijer tohumun içine normal yemde koymuşlar ondna az yiyorlardır ama sonuçta yiyorlar:D

babamın izni 1 hafta sonra bitecek en kötü 3 hafta sonra sabit yerde kalıcak dershane başlıcak o zamana kadar inşallah çiftleşirler :D yoksa işimiz okulun açılma zamanına kalıcak :D

diğer arkadaşın sorusuna geleyim dişim 13 aylık civarında benim dişim mavi olduğundan ceresi buz mavisi gibi onun değişiceğini sanmıyorum dişimin kuyruğu eğik bununda uygun olduğunu diye biliyorum eğer resim gerekirse yarın sabah yüklerim :D

erkek kızışkın pembe cereye sahip

Geri