Karadeniz Pet

Çiftleşmede Kuşların Cins Uyumu?

• Konbuyu başlatan Efe Çalışkan
  • Başlangıç tarihi
E

Efe Çalışkan

Guest
arkadaşlar kuşlarda cinslerin farklı olması çiftleşmelerini etkiler mi? örneğin bir yerli erkek ile çek dişi uyumu nasıldır yerli ile yerli kuş çiftleşmesi daha mı olasıdır? yoksa tamamen önemsiz cinsler sadece erkekle dişinin eş olmalarına mı bağlıdır? Aynı zamanda renk uyumuda önemlimidir birbirlerini beğenmede :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Erkek baskın olduğu sürece her ırk birbiriyle çiftleşir. Sitede bir arkadaş vardı ingiliz erkeği yerli dişiyle çiftleşirken çektiği fotoğrafları koymuştu :) Kesinlikle erkeğin daha iri ve baskın olması gerekiyor. Aksi halde dişi, yanına bile yaklaştırmıyor.

Erkek baskın olduğu sürece her ırk birbiriyle çiftleşir. Sitede bir arkadaş vardı ingiliz erkeği yerli dişiyle çiftleşirken çektiği fotoğrafları koymuştu :) Kesinlikle erkeğin daha iri ve baskın olması gerekiyor. Aksi halde dişi, yanına bile yaklaştırmıyor.

benim çekoslavak erkeğim hem baskın hemde iri bu dediğinizle uyuşmuyo sabırla beklemedeyim hala :D

çekoslavak erkek kuşlar biraz çekingen oluyor 2 tane değiştirdim bu sefer yerli erkek aldım bizim kızın yanına bu sefer olacak inşallah:)

erkeğin baskınlığında sorun yok da erkek dişiden çok iri olursa çiftleşemiyorlar. dişi erkeği taşıyamıyor..

çekoslavak erkek kuşlar biraz çekingen oluyor 2 tane değiştirdim bu sefer yerli erkek aldım bizim kızın yanına bu sefer olacak inşallah:)
Size öyle denk gelmiş, benim çekin kafesine yeter ki dişi atın :) Maşallah...Bence uysal bir dişi, baskın bir erkek, tam tersi olduğunda çiftleşme süresi uzuyor, baskın dişi kesinlikle önermem..

Son düzenleme:
eger siz cok fazla es degistirirseniz disiniz hic bir kusla es tutmaz- bilmezmisini 3 ay es tutma surecinden gecerler disi tam alisirken degistiriyorsunuz tak gene bekliyorsunuz disi böle yapdikca es kabul etmez !

eger siz cok fazla es degistirirseniz disiniz hic bir kusla es tutmaz- bilmezmisini 3 ay es tutma surecinden gecerler disi tam alisirken degistiriyorsunuz tak gene bekliyorsunuz disi böle yapdikca es kabul etmez !

bende erkek var üstad aldığım dişi sürekli erkeğin peşinde erkek pek yanaşmıyor :)

Bende 1 yaşında çekoslavak erkek var yanına dişi çek yavru almak istiyorum anlaşabilir lermi

Benim suan kuluckadaki disim erkeginden iri ama sonuc itibari ile 3yumurtalari var devami yolda masallah bazen olabiliyor iri disiye ufak erkek :) kusa bagli

Merhabalar. Benim 1 yaşında bana çok alışkın erkek muhabbet kusum var yavruyken aldim. Kizisma doneminde ve elimle ciftlesmeye calisiyor elime yem kusuyor sperm cikariyor. Ve hiçbir şekilde engel olamıyorum. Kızıyorum kovuyorum oyun sanıyor yine geliyor hic inmiyor işimi yapmama engel oluyor. kafese tepmeye de vicdanim elvermiyor. 3 ay kadar önce yalnız kalmasın diye yanına dişi kuş aldim o da 1 yaşında ve ondan küçük boyutlarda uysal bir kuş. Ama benim kusum 3 aydır onun yüzüne bile bakmiyor. Ne yapacagimi bilemiyorum.. başka bir dişi kusla degissem de dişi kuşa yazık olacak alıştı evine. Sizce ne yapmalıyım lutfen yardimci olun..

Bence biraz daha bekleyin ve kafesten salmayın kuşları böylece birbirlerine daha rahat alışırlar

eğer alışamazlarsa kuşunuzu salma kafese bırakın petshopta 1 gün kalsın orada kendi eşini seçsin daha kesin bir yöntem olur

Kafeste tutmustum daha önce ama kuşum hep beni istiyor çıldırıyor kafesin içinde. Cikarinca da yapışıyor üstüme.. ben hayatimda böyle bişey görmedim :)

Kafeste tutmustum daha önce ama kuşum hep beni istiyor çıldırıyor kafesin içinde. Cikarinca da yapışıyor üstüme.. ben hayatimda böyle bişey görmedim :)
Siz yanında beklemeyin alışsın birbirine zaman geçirsinler

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dişi kuşu istemeye istemeye degistim. Daha hareketli bir kuş aldim. Bakalım bununla da olmazsa kafeste uzun süre tutmak zorunda kalacagim

Dişi kuşu istemeye istemeye degistim. Daha hareketli bir kuş aldim. Bakalım bununla da olmazsa kafeste uzun süre tutmak zorunda kalacagim
Hayırlısı olsun bakalım

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri