Karadeniz Pet

Çiftleşmek için Yeterince Büyük mü?

Aytekin DOĞAN

Emektar Üye
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce aldığım dişi kuşum eve ve erkeğe alıştı diyebilirim. Ama net olarak yaşını bilmediğim için yumurtlamaya elverişlimi bilemiyorum. Tecrübeli arkadaşlar tam yaşını söylerse kafesi sakin bir yere asıp hiç çıkartmayacağım. Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler birde ikiside aynı cins mi acaba?

Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce aldığım dişi kuşum eve ve erkeğe alıştı diyebilirim. Ama net olarak yaşını bilmediğim için yumurtlamaya elverişlimi bilemiyorum. Tecrübeli arkadaşlar tam yaşını söylerse kafesi sakin bir yere asıp hiç çıkartmayacağım. Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler birde ikiside aynı cins mi acaba?

yetişkin gibi gözüküyor :)

Dişin yavaş yavaş kızışıyor sakın bır yere as mama,vitamin,nijer takviyesi yap ve fazla rahatsız etme zamanı gelınce olur hersey

Aytekin bey,

Dişi kuşunuzun çiftleşmek için biraz daha zamana ihtiyacı var. Henuz kızgın değil.

İnşallah ileride tuyleri kadar yavru alırsınız :)

Arkadaşlar herkese teşekkürler de benim öğrenmek istediğim dişinin yaşı çiftleşme uygun mu? Yani kaç aylık? Kızışmadığını biliyorum ama yeterli olgunluğa ulaşmış sa eğer dediğim gibi onları balayına göndereceğim şuan oturma odasında benim oğlanla gelenle gidenle oynuyorlar.

dişi kuş kızışmamış ve 7 aylık civarı erkek kuşda ancak 8 9 aylıktır erkek kuş gereken kıvama gelmiş denebilir dişi kuşun çiftleşme yaşı 9 aylıktır erkek 7 aylıkken hazır olur ama 9 aylıkken daha kıvamda olur nijer takviyesi yapın yemlerine

Güzel bir renk kombinasyonu olmuş :) Dişi 4-4,5 aylık sanırım yani daha üremeye müsait değil.
Ayrıca erkek Çekoslavak; dişi de yerli gibi duruyor.

Aralarındaki yaş farkı sorun olurmu acaba? Dişi için daha çok beklemem gerekecek yani tahmini 5 aylık ise.

dişi daha küçük 5 aylık civarı erkek kuş güzelmiş ama oda 9 10 aylık felan

İnternette biraz araştırdım 7 aylık dişilerin çiftleşeceği yazıyor. Acaba benim dişiye iyi baksam bol yem meyve vitamin 35-40 güne kadar çiftleşecek duruma gelirmi acaba?

Söylemeden duramıycağım dişinizin rengi çok çok güzel hele ki o alt kısmındaki yeşil renk olayı mükemmel :) erkeğe birşey demiyorum zaten :) kem gözlerden koruyun :D ben kuşlarımı okutuyordum babaanneme :)

Teşkkürler Mert kardeş. Maaşallah de. Boyunlarına nazar boncuğumu taksam :) Birde dişi bana alışsa dahada güzel olucak.

Hala dişi kuşumun tam yaşını öğrenemedim. 4 aylık diyende var 7 aylıkta. :(

Geri