Karadeniz Pet

Çiftleşmeleri için ayırdım ?

SFKZTRK

Yeni Üye
Yavrulukdan belli beraberler şuan 1 yaşını rahat geçtiler 1.5 civarı olmaları lazım. Aralarında sürekli kavga olamasada dişi kuş arada uyarı yapıyordu birbirlerine yanaşma yoktu. Herkes bir süreliğine ayırmak doğru olur diyince ayırmaya karar verdım bende resimde gördüğünüz gibi bu mesafeden ayırdım doğrumur?

vpB4LO.jpg

Ayrı kafese aldığım Beyaz olan Dişi Kuşum
1gAdk1.jpg

Kendi kafeslerinde kalan Yeşil olan erkek kuşum
Lnq34J.jpg

r2b9RB.jpg

Yapılacak başka bir şey var mı ? 1 Hafta yada 10 gün süreyle ayırmayı düşünüyorum doğru mudur? Eksik bir şey yapılması gereken bir şey varsa söyleyebilirseniz sevinirim.

Başlıkla konuyla alakası yok ama erkek kuş dişinin yanındayken de çok durgun dişi etrafı araştırıyor bir şeyler falan yapıyor ama erkek çok sakin yem yiyor su içiyor duruyor öyle dişi kuş bunu korkutmuş olabilir mi acaba öyle bişeyler? Birde bunları evcilleştirmeye çalışmadığım için hiç ikiisde kafes dışında elimden yem yer ama kafese ben yaklaşsam bile bi hareketlenmeye başlıyorlar ufak dan zaten ayrı bir odadalar rahatsız eden falan yok bi yemek sularını verip geri bırakıyorum öyle öneri ve görüşlerinizi bekliyorum Teşekkürler şimdiden :)

Ayırma için önerim, yaklaşık bir hafta birbirlerini hem göremeyecekleri hem de duyamayacakları şekilde ayırın. Sonra duyabilecek ama göremeyecekleri, birkaç gün sonra şu andaki gibi, yine birkaç gün sonra kafesleri yanyana koyun. Bu sırada kızıştırıcı besin takviyesi yapın. Forumda araştırabilirsiniz.

Muhtemelen erkek kuşun karakteri öyledir.

Önce kendinize alıştırıp sonra birleştirseydiniz daha farklı olurdu.

Kafese yaklaşınca hareketlenmeleri normal. Acaba bizi dışarı mı çıkaracak diye hevesleniyorlardır. Benimkiler, ben odaya girince önce ayaklarını kanatlarını germeye başlar, yaklaşınca da tellere yapışıp türlü şebeklikler yaparlar.

yakın bir tarihte uyguladım bu yöntemi kafeste bir tünek yemlik ve suluk dışında bir şey koymayın (her iki kuş içinde) sadece erkek kuşun kafesinde yuvalık olsun ayriyeten kuşlarım birbirini duyuyordu ama görmüyordu daha sonra görecek şekilde koydum dişi kuşu erkek kuşun yanına koyduğumda yarım dakika içinde çiftleştiler

Ayırma için önerim, yaklaşık bir hafta birbirlerini hem göremeyecekleri hem de duyamayacakları şekilde ayırın. Sonra duyabilecek ama göremeyecekleri, birkaç gün sonra şu andaki gibi, yine birkaç gün sonra kafesleri yanyana koyun. Bu sırada kızıştırıcı besin takviyesi yapın. Forumda araştırabilirsiniz.

Kafese yaklaşınca hareketlenmeleri normal. Acaba bizi dışarı mı çıkaracak diye hevesleniyorlardır. Benimkiler, ben odaya girince önce ayaklarını kanatlarını germeye başlar, yaklaşınca da tellere yapışıp türlü şebeklikler yaparlar.

Bir Hafta birbirlerini görmemeleri bilmiyorum ama kuşlar için bir sorun yaratır mı ? bunlar bana da alışık kuşlar değil o yüzden eşinden ayırmış gibi olmayalım diye dedim. Yorumlarınız için çok Teşekkürler.

yakın bir tarihte uyguladım bu yöntemi kafeste bir tünek yemlik ve suluk dışında bir şey koymayın (her iki kuş içinde) sadece erkek kuşun kafesinde yuvalık olsun ayriyeten kuşlarım birbirini duyuyordu ama görmüyordu daha sonra görecek şekilde koydum dişi kuşu erkek kuşun yanına koyduğumda yarım dakika içinde çiftleştiler

Diğer malzemeleri şimdi çıkarmaya gidiyorum hocam Teşekkür ederim.

Yuvalık boyutu hakkında ne düşünüyorsunuz alırken dikkat etmedim bayadır var ama biraz küçük gibi geliyor bana

Bir Hafta birbirlerini görmemeleri bilmiyorum ama kuşlar için bir sorun yaratır mı ? bunlar bana da alışık kuşlar değil o yüzden eşinden ayırmış gibi olmayalım diye dedim. Yorumlarınız için çok Teşekkürler.

Diğer malzemeleri şimdi çıkarmaya gidiyorum hocam Teşekkür ederim.

Yuvalık boyutu hakkında ne düşünüyorsunuz alırken dikkat etmedim bayadır var ama biraz küçük gibi geliyor bana
Yuvalık ideal sorun yok gibi

Bencede

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi