Karadeniz Pet

çiftleşmeleri için ne yapabilirim ?

ilkecik22

Yeni Üye
merhaba bende bir çift muhabbet kuşu var.dişi geleli bir hafta oldu. birbirlerinin beslemeye başladılar. vitaminleri , nijerli yemleri , normal yemleri , kemik , gaga taşı ,yuvalık var. acaba eksik bişey var mı ? birbirlerine daha yakın olmaları için tek tünek bıraktım. ortam ısısı fena değil. ancak kafese gün ışığı ampul koysam daha iyi olur mu ? kızışmaları için ekstra önerisi olan var mı ? şimdiden teşekkürler

merhaba bende bir çift muhabbet kuşu var.dişi geleli bir hafta oldu. birbirlerinin beslemeye başladılar. vitaminleri , nijerli yemleri , normal yemleri , kemik , gaga taşı ,yuvalık var. acaba eksik bişey var mı ? birbirlerine daha yakın olmaları için tek tünek bıraktım. ortam ısısı fena değil. ancak kafese gün ışığı ampul koysam daha iyi olur mu ? kızışmaları için ekstra önerisi olan var mı ? şimdiden teşekkürler

dostum ampule degebılırler ve zarar gorebilirler ayrıca kabloyu kemirebilirler.
kızışma için nijeri cok verme tuye girebilirler mamalarını eksik etme ayrıca rahatsız etme cok

mama vermeni öneririm ve onlarla yem vermek suyunu değiştirmek dışında hiç ilgilenmemeni öneririm hatta ben yem verirken dahi direk onlara bakmıyorum. illa bakacak olursamda evden çıkarken bilgisayarı kafesin karşısına koyuyorum kaydediyorum :D ama ne fantazilerini yakaladım inşaallah böyle devam ederler :D

Nıjerı çok verme tüye sokarsın

Kuşların kuyrukşaru tünekteyken kafese değmemesine özen gösteriniz bide rahatsız etmeyin