Karadeniz Pet

Çiftleşmeme Sorunu

abtmusic

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar bende sizler gibi kuşlarından yavru almak isteyen bir kardeşinizim bunun için sizler gibi çok uğraşlar sarf ediyorum erkeği değiştim yine olmadı eski erkek kuşumu dişiye attım dişide sıkıntı yok gibi ama erkek malesef çiftleşmiyor veya ne yapmaya çalışıyor anlamıyor o esnada bunu öğrenebilmek için video çektim 02.10 sn den itibaren ki olay ne dir erkek de benimle paylaşırsanız çok memnun olurum saygı değer kardeşlerim..

IMAG0004 - Dailymotion video

dişi çiftleşmeyi kabul ediyor ve kuyruğunu kaldırıyor. erkekde buna cevap veriyor , çiftleşme yakındır

Bu dişi ile bu iş olur.

çok ilgilenmeyin.
yumurta maması havuç ile destekleyin.
bu iş yakın zamanda olur.

Öncelikle dişi hazır gel beni yap diyor ama erkek hazır değil.

Kafesin o tüneğini yuvalığın hizasına indiriniz.Ayrıca tahta tünek kullanınız.
Erkek ne kadarlık burada görünmüyor ama ya dişiyi beğenmedi ya da kızgın değil.

kafes çok küçük değilmi,
erkek kuş rahat dönemiyor bile

Cevaplar için herkese teşekkür ederim bu sabah itibari ile çiftleşmek için erkek yatan dişinin üstüne çıktı ama malesef ikiside yere düştüler arkadaşlarımızın dediği gibi tünek pek iyi dğeil galiba beyaz plastik ytünek bugün tahtadan aldım ve düz zemin gibi çiftleşme esnasında ikisini taşısın diye sizce tünek nasıl ?

28MrXq.jpg

rZq3Wm.jpg

düşme tecrübesizlikten olur . 1-2 seferde çözerler işi. yuvalık girişindeki deliğe bir tünek takın. muhtemelen içinden çıkmıştır.

düşme tecrübesizlikten olur . 1-2 seferde çözerler işi. yuvalık girişindeki deliğe bir tünek takın. muhtemelen içinden çıkmıştır.

hocam yuvalığa takılan ufak tünek yoktu aldımğımda bir tane yatay takmışım yuvaya bazen giriyor şuan kaç saattir izliyorum bir birlerine kur yapıyorlar hep bir yumurta yapsalar keşke acaba çiftleşme olmuşmu merak ediyorum bunu heralde anlayabilmemizin bir yolu yok şimdilik

o tünek yoksa bir şey uydurmanızda fayda var oraya. yavrular yuvadan çıkmak için o tüneği kullanıyorlar. erkek de o tüneği kullanarak dişiyi besler yuvada.
1 hafta içerisinde her şey belli olur zaten :)

o tünek yoksa bir şey uydurmanızda fayda var oraya. yavrular yuvadan çıkmak için o tüneği kullanıyorlar. erkek de o tüneği kullanarak dişiyi besler yuvada.
1 hafta içerisinde her şey belli olur zaten :)

yavrulasın o tünek kolay hallerderim ben :) sizce gidişat nasıl hyavru yaparlarmı ?

Yeni takmış olduğunuz tüneği çıkartın atın, çünkü kuşlarınız tüneği kavrayamamakta, ayrıca tüneğin konumunu değiştirin ve yuvalığa giriş çıkışı kolaylaştırın, bu arada dişi çok iyi erkek pasif kalıyor

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:40 -->-> Daha önceki mesaj 23:39 --

Bu arada bu dişiye anlaşabileceği güzel bir İngiliz kırığı iyi gidetdi

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence tünek falan hikaye. Erkek ciftlesmek isteyecek onu tunek mi engelleyecek? Dişi super kivaminda kuyruk kaldiriyo. Ben yerinizde olsam acilen hiç zaman gecirmeden erkegi verir yenisini alirim.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maşaallah kuşlarınıza bu çift ile iş olur bence değiştirmeyin biraz daha sabredin

tünek gerçekten çok kötü,

bende de erkek hep düşüyordu.

sonra bazı arkadaşların tavsiyesi ile

yassı tüneklerden aldım.

Yassı York Tüneği (10 Adet) | NaturBird

şimdi dişi buna çok iyi tutuyor ve hiç düşmüyorlar

ve yumurtalar dolu çıkıyor.

önerimdir...

Masallah kardesim cok sevindim bu is olmuş bence vitamini mamasini yemini suyunu ayarla gerisini unut hic gözleme bile ama bence tunegi yuvanin agzina dogru uzat giris cikis kolay olsun. Yakinda torunu verirler insallah :)

http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/yeni-jumbo-muhabbet-kusum-47218.html
Bence tünek falan hikaye. Erkek ciftlesmek isteyecek onu tunek mi engelleyecek? Dişi super kivaminda kuyruk kaldiriyo. Ben yerinizde olsam acilen hiç zaman gecirmeden erkegi verir yenisini alirim.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam yeni erkek aldım önceden bu sorun olduğu için aşağıdaki linkde mevcut dişi erkeğin kafasını yaraladı diye aldım ama jumbo erkek ile hiç anlaşamadı sonra dedi eski erkeği atayım ve kafese attığım andan itibaren yatışları başladı dişinin..sonuç olarak dün geceden beri birbirlerine kur yapıyorlar çiftleßme olup olmadığını bilmiyorum evde
gündüzleri olmadığım için akşsm eve gittimde tüneği yuvalığın giriş kısmıns hizalıcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:00 -->-> Daha önceki mesaj 12:57 --

http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/yeni-jumbo-muhabbet-kusum-47218.html

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:03 -->-> Daha önceki mesaj 13:00 --

Maşaallah kuşlarınıza bu çift ile iş olur bence değiştirmeyin biraz daha sabredin

Şuanlık değişmeyecem hocam başka erkek koydum işe yaramadı mama yem vitamin takviyesine devam edicem dün akşam hep kur yaptılar sabah çiftleşip çiftleşmediğinu bilmiyorum tüneği yuvaya hizalıcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:05 -->-> Daha önceki mesaj 13:03 --

tünek gerçekten çok kötü,

bende de erkek hep düşüyordu.

sonra bazı arkadaşların tavsiyesi ile

yassı tüneklerden aldım.

Yassı York Tüneği (10 Adet) | NaturBird

şimdi dişi buna çok iyi tutuyor ve hiç düşmüyorlar

ve yumurtalar dolu çıkıyor.

önerimdir...

Dediğiniz tünekden de dün aldım yatay 33 cm olması lazım benim kafesde dursun tek tarafda durduğu için durmuyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:07 -->-> Daha önceki mesaj 13:05 --

Masallah kardesim cok sevindim bu is olmuş bence vitamini mamasini yemini suyunu ayarla gerisini unut hic gözleme bile ama bence tunegi yuvanin agzina dogru uzat giris cikis kolay olsun. Yakinda torunu verirler insallah :)

Dediğin gibi takviyelere devam edicem paşam tüneğide yuvaya hizalıcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:08 -->-> Daha önceki mesaj 13:07 --

Kuşlarda bu kadar yoğun ilgilenirseniz rahatsız olurlar lütfen kuşları rahat bırakın..

Asıl sorun ilgilenmedik mi çıkıyor hocam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:13 -->-> Daha önceki mesaj 13:08 --

yuvalığın girişini sürekli kemirmesi neye işarettir sizce ?

Son düzenleme:
Geri