Karadeniz Pet

çiftleşmeme.

• Konbuyu başlatan mert ulu
  • Başlangıç tarihi
M

mert ulu

Guest
Arkadaşlar 2 ay oldu kuşlarımı çift diye petshoptan hala çiftleşmediler herşeyleri var her türlü bakımları tam yapıyorum fakat erkek dişiye sürekli kur yapıyo dişi erkek çok yaklaşınca gaga vurup kaçıyor ne yapmalıyım nijer tohumu,havuç herşeyi denedim olmuyo kafayı yicem yakında birisi bana yardım etsin lütfen manisa merkezdeyim.buyrun fotoğrafları.
http://m1306.hizliresim.com/1b/l/p97lz.jpg

2 side kızgın fakat bu işin sırrı sabırdır. Dişi kendini hazır hissettiğinde yumurtayı alacaksınız.

2 aydan fazladır böyleler daha ne sabırı yahu dişi kuş yuvalıga bile yaklaşamıyor neyin sabırı bu adamlar takır tukur üretiyo bizmki yuvalıga yaklaşmıyo.

aynı sorun bendede var yanlız bnm dişi öpüyo beslıyo kuşları ayır erkek iyice sabırsızlaşsın ıyıce kızıstıgında dişiden baskın duruma gelecektir sabırla bekle 15 gün ayrı tut kuşları ama birbirlerini görsünler.

resimden anlaşıldıgına göre dişi yumurtlamaya yakın gaga rengı ıyıce kahverengıye donmus braz sabır et nijer tohumunu hıc eksık etme sularınada vitamin solüsyonu ko
y mutlaka

Forumda gezersen 1 sene bekliyen arkadaslar var oncelikle ciftler esini sen sectin dez avantaj beyenicekmi 2. Olarak yer degisikligi hayvan yeni bir ortama girmis bklemen lazim es tutucakmi bakalim biraz daha sabret olmadi gotur petshopta senin erkege bi disi bakin kafase koy anlastigi bi es al daha rahat olur senin icin

Maşaallah kusların ikiside cok güzeller fakat sabretmelisin. Bende senin gibi sabırsızdım ilk zamanlarda. İnanırmısın bilmem ama ben elimdeki 1 cift kustan yumurta alabilmek için 1 sene bekledim 3 ay nedir ki :)

Benim erkek biraz dişi göre dik durarak kafasını çok acayip kabartıyor kur yapıyor dişide sanki robot gibi hemen pozisyonu veriyor :) çiftleşmeleri en fazla 10 saniye sürüyor dişi hemen kaçıyor bide benim dişimin taktiği erkek ne zaman kur yapmaya başlasa hemen yemliğe gidip yem yemeye başlıyor erkekte öyle bekliyor geri tüneğe çıkmasını dişinin midesi nasıl patlamıyor hayret ediyorum ne zaman baksam yem yiyor :D sen daha 2 ay beklemişsin ben daha uzun süredir bekliyorum daha yeni yeni yuvalığa alıştı

Olur ya sabret biraz. kafesde ufak degişiklikler yap

Geri