petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftleşmesiyle ilgili

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Sadık tarafından 8 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. Sadık

Sadık Member

Beğenileri:
    3
    Pazartesi günü yeni bi çift aldım. Aldığım yerde dişi sürekli yuvalığa girip çıkıyordu. Aldığım abim yumurtası oldugunu yakında yumurtlayabileceğini söyledi. Yuvalığı hemen tak dedi. Dediklerini yaptım. Geldikten hemen sonraki gün 2 kez çiftleştiklerini gördüm. Yumurtası da var gibi. Ama dişi kuş yuvalığa hiç girmiyor. Bi iki kez elimle aldım koydum yuvalığın içine. Hata mı ettim bilmiyorum :D Şu sıralar erkek yine ayak atıyor,kur yapıyor ama dişi hiç oralı değil. Salı günü çiftleşirlerken gördüm, ama dişi kuş yuvalığa girmiyo merak ettiğim nokta çiftleşmeden sonra kaç günde yumurta gelir veya her çiftleşen kuşta illaki yumurta var mıdır?

2. nur_92

nur_92 Member

Beğenileri:
    3
    Resimlerini koyarmışsınız ilk yumurtada benimki 10 gun sonra yumurtlamıştı ikinci kuluçkada daha çabuk oluyor karnı sis mi yumurta varsa hemen fark edilir siz yuvaya koyarak ürkütmeyin takipte olun yemini suyunu eksik etmeyin yeter bu donemde cok ilgilenip bakmak iyi degil sonuçta es olmuşlar es kuşlar pek insanla ilgilenmezler rahatsız olurlar

3. Sadık

Sadık Member

Beğenileri:
    3
    şu ballı enerji çubuklarından takmıştım sabah 3-4 saatte parçalamışlar hepsini yemeyip yere dökmüşler

Ekli Dosyalar:

4. nur_92

nur_92 Member

Beğenileri:
    3
    Maşallah cok iyi durumdalar en yakın Zaman'da yumurta gelir stresten dişi parçalamış olabilir by donem onlar icin zor sabırla bekleyin

5. Sadık

Sadık Member

Beğenileri:
    3
    Umarım dediğiniz gibi olur biraz da kuş yuvalığa girse de içim rahat etse :) , çok teşekkür ederim bu arada

6. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    209
    Yer degisimi olumsuz etkiler yuvalik alidkin oldugu yuvalik degil kafes ev ortam degisti strestedir buyuk ihtimalle disi alisana kadar sabredin zaman verin

Sadık bunu beğendi.
  7. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Yuvalığa zorla sokmanız iyi olmamış.
    Olabildiğince rahat bırakın.
    Dişinin durumu iyi görünüyor.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sadık bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş