Karadeniz Pet

Çiftleşmesiyle ilgili

Sadık

Yeni Üye
Pazartesi günü yeni bi çift aldım. Aldığım yerde dişi sürekli yuvalığa girip çıkıyordu. Aldığım abim yumurtası oldugunu yakında yumurtlayabileceğini söyledi. Yuvalığı hemen tak dedi. Dediklerini yaptım. Geldikten hemen sonraki gün 2 kez çiftleştiklerini gördüm. Yumurtası da var gibi. Ama dişi kuş yuvalığa hiç girmiyor. Bi iki kez elimle aldım koydum yuvalığın içine. Hata mı ettim bilmiyorum :D Şu sıralar erkek yine ayak atıyor,kur yapıyor ama dişi hiç oralı değil. Salı günü çiftleşirlerken gördüm, ama dişi kuş yuvalığa girmiyo merak ettiğim nokta çiftleşmeden sonra kaç günde yumurta gelir veya her çiftleşen kuşta illaki yumurta var mıdır?

Resimlerini koyarmışsınız ilk yumurtada benimki 10 gun sonra yumurtlamıştı ikinci kuluçkada daha çabuk oluyor karnı sis mi yumurta varsa hemen fark edilir siz yuvaya koyarak ürkütmeyin takipte olun yemini suyunu eksik etmeyin yeter bu donemde cok ilgilenip bakmak iyi degil sonuçta es olmuşlar es kuşlar pek insanla ilgilenmezler rahatsız olurlar

Resimlerini koyarmışsınız ilk yumurtada benimki 10 gun sonra yumurtlamıştı ikinci kuluçkada daha çabuk oluyor karnı sis mi yumurta varsa hemen fark edilir siz yuvaya koyarak ürkütmeyin takipte olun yemini suyunu eksik etmeyin yeter bu donemde cok ilgilenip bakmak iyi degil sonuçta es olmuşlar es kuşlar pek insanla ilgilenmezler rahatsız olurlar

şu ballı enerji çubuklarından takmıştım sabah 3-4 saatte parçalamışlar hepsini yemeyip yere dökmüşler

Ekli dosyalar

• IMG_3153.JPG
    IMG_3153.JPG
    824.4 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_3146.JPG
    IMG_3146.JPG
    892.1 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_3145.JPG
    IMG_3145.JPG
    866.9 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_3149.JPG
    IMG_3149.JPG
    937 KB · Görüntüleme: 30
Maşallah cok iyi durumdalar en yakın Zaman'da yumurta gelir stresten dişi parçalamış olabilir by donem onlar icin zor sabırla bekleyin

Maşallah cok iyi durumdalar en yakın Zaman'da yumurta gelir stresten dişi parçalamış olabilir by donem onlar icin zor sabırla bekleyin

Umarım dediğiniz gibi olur biraz da kuş yuvalığa girse de içim rahat etse :) , çok teşekkür ederim bu arada

Yer degisimi olumsuz etkiler yuvalik alidkin oldugu yuvalik degil kafes ev ortam degisti strestedir buyuk ihtimalle disi alisana kadar sabredin zaman verin

Yuvalığa zorla sokmanız iyi olmamış.
Olabildiğince rahat bırakın.
Dişinin durumu iyi görünüyor.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri