Karadeniz Pet

Çiftleşmeye Hazır mı?

Dante

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar, ben 3 gün önce bu yakışıklıyı aldım. Bir tane de kızışmış dişi kuşum var. Satan kişi bana 4-5 aylık dedi. Ancak internette araştırdığımda 4-5 aylık kuşlarda daha iris oluşmaya başlamaz deniliyordu. Yani biraz daha büyük gibi benim kuşum. Sizce eşe atılmaya hazır mı?

Bir de normalde daha uzun ve zayıf. Biraz uykuluydu o yüzden böyle duruyodu :D tombik değil bu kadar :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:10 -->-> Daha önceki mesaj 01:07 --

Yorum yok mu arkadaşlar

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maşallah kuşunuza. Bencede bu 4-5 aylıkdan fazla değil burnunda pembelik duruyor. Kuş yavaş yavaş kızışmaya başlıyor bence eşe atın erkekde daha çabuk kızışır yemlerine 1 çay kaşığı kadar nijer koyabilirsiniz.

Maşallah kuşunuza. Bencede bu 4-5 aylıkdan fazla değil burnunda pembelik duruyor. Kuş yavaş yavaş kızışmaya başlıyor bence eşe atın erkekde daha çabuk kızışır yemlerine 1 çay kaşığı kadar nijer koyabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim bilgi için :)

Bakalım yarın nijer tohumu alacağım, sonra da bunu dişinin yanına atacağım. İnşallah güzel bebeklerim olacak :)

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim bilgi için :)

Bakalım yarın nijer tohumu alacağım, sonra da bunu dişinin yanına atacağım. İnşallah güzel bebeklerim olacak :)

Nijer tohumunu çok fazla kullanmayın derim 1 çay kaşığı normal yemliklere fazla. Tadı da acıdır ayrıca ve fazlası tüye sokar kuşu unutmayın .
Kızıştırmayı havuçlu yumurtalı mamayla doğal yollardan deneyin derim.
Benim kuş bu Nijer yüzünden 1 aydır tüyden çıkamadı

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaslar benim 2 snelik disi kusum bir yumurta verdi bugun sanirim kizginlik yumurtasi ne yapmaliyim atiyimmi.Bide yuvalik yoktu kafesin altina birakti napiyim ??:confused:

Nijer tohumunu çok fazla kullanmayın derim 1 çay kaşığı normal yemliklere fazla. Tadı da acıdır ayrıca ve fazlası tüye sokar kuşu unutmayın .
Kızıştırmayı havuçlu yumurtalı mamayla doğal yollardan deneyin derim.
Benim kuş bu Nijer yüzünden 1 aydır tüyden çıkamadı

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkür ederim :) zaten çay kaşığının yarısı kadar koydum bir yemliğe. Karıştırdım ama onları da yemiyor :D aşağıya atmış hep :)

Bakalım haftaya kızgın dişiye atıcam. Anlaştılar gibi ilk tanıştıklarında. Ama tam yetişkin bi kuş mu benimki emin olamıyorum.

Son düzenleme:
Nijer i arkadasin dedigi gibi 1 cay kaşığı yeterli olacaktir sonra kendi hallerine birakin eğer kavga ediyorlarsa karsilikli ayri kafeslerde bekletin , 10 gun sonra alisacaklardir birbirlerine dişi mi yeni aldiniz erkeği mi?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nijer i arkadasin dedigi gibi 1 cay kaşığı yeterli olacaktir sonra kendi hallerine birakin eğer kavga ediyorlarsa karsilikli ayri kafeslerde bekletin , 10 gun sonra alisacaklardir birbirlerine dişi mi yeni aldiniz erkeği mi?

Erkeği yeni aldım. Yan yana koydum 1 kere. Kavga etmediler hatta öpüştüler.

Ya bir de şimdi fark ettim de. Bu erkeğin 1 yemlik mamasına koyduğum yarım çay kaşığı nijer tohumlarını özel olarak seçerek yemiş. Yani nijer tohumlarını bitirmiş neredeyse. Bir şey olur mu acaba?

Son düzenleme:
Erkeği yeni aldım. Yan yana koydum 1 kere. Kavga etmediler hatta öpüştüler.

Ya bir de şimdi fark ettim de. Bu erkeğin 1 yemlik mamasına koyduğum yarım çay kaşığı nijer tohumlarını özel olarak seçerek yemiş. Yani nijer tohumlarını bitirmiş neredeyse. Bir şey olur mu acaba?
Bende dişi de öyle yapiyordu tatlı bişey oldugu icin hoşuna gidiyo yiyor hemen fazla enerjik olur en fazla cırpınmalar bagırısmalar duyabilirsiniz :D

Bende dişi de öyle yapiyordu tatlı bişey oldugu icin hoşuna gidiyo yiyor hemen fazla enerjik olur en fazla cırpınmalar bagırısmalar duyabilirsiniz :D

Aynen öyle oluyor şu an :D erkek olan etrafı parçalıyor :D bağırıyo kanat çırpıyo :D neyse vermem bi daha. Aradan seçip seçip yemiş ya :D baktım 1 tane nijer kalmamış yemlikte :D

Geri