Karadeniz Pet

Çiftleşmeye Rağmen

airordu

Yeni Üye
Yaklaşık 20-25 gündür hergün çiftleşiyor kuşlarım ama yumurta gelmedi. Sorun erkekten kaynaklanıyor olabilirmi. Dişi kuş jumbo kırma erkek kuş yerli küçük. Bundan kaynaklanırmı?

kuşların yaşı kaç.
benim de bir çiftimin dişisi erken çiftleşmek istemiş olup 3 hafta aralıksız çiftleştiler. ama yumurta gelmedi. dişi çok gençti. eğer hazır değilse beklemeyin.

Yaşları yaklaşık 1 yaşındalar. Dişi yuvaya girip çıkıyo kemiriyor ama yumurta yok :)

Aynı sorun bendede vardı ilk kulucka da sadece bir tane yumurta verdi heralde kızgınlık yumurtasiydi onuda kirdi birkac arkadasim ikinci kuluckayi bekle dedi simdi ikinci kuluckaya hazirlaniyolar bakalim ne olacak ama benim disim de erkegimde 2 .5 yaslarinda o civar

Yumurtlayıp yiyor olabilir dişi. Ya da eritiyor olabilir. Bunlar seçenekler.

dişi kuşa kalsiyum takviyesi yapıyor musunuz?

Evet mürekkep balığı kemiği de var kalsiyum bloklarıda var.

belki dölliyemiyordur 2 kuşunda popo kısmındaki tüyleri bazı kişiler kesiyor yada çekiyor dölleme kolay olsun diye

belki dölliyemiyordur 2 kuşunda popo kısmındaki tüyleri bazı kişiler kesiyor yada çekiyor dölleme kolay olsun diye

popo kısmı baya tüylü zaten. Ondan olabilir belki.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:16 -->-> Daha önceki mesaj 13:00 --

Beklemeye devam. Onlar inatla çiftleşiyorlar bende inatla yumurta bekliyorum :D bakalım nolacak

Disi yumurtayi yiyor olabilir.
yuvalikta islaklik oluyor mu takip edin.
Dişinin kuyruk dibi sisiyor mu.

Kuş daha önce bir hastalik geçirdi mi?
bazi tadaviler nedeniyle kullanilan ilaçlar üreme yeteneğini
kaybetmesine neden oluyor.

Geri