Karadeniz Pet

çiftleşmeyen dişi muhabbet kuşum için kızıştırıcı takviyesi???

Duygu

Yeni Üye
MRB ARKADAŞLAR.10 AYLIK ERKEK KUŞUMUN YANINA EKİMDE 3-4 AYLIK OLAN DİŞİ KUŞ ALDIK.KUŞUMUZ LİMON ŞİMDİ 8.5-9 AYLIK.DAHA KÜÇÜK DİYE ÇİFLEŞMESİNİ BEKLEMEDİM HALİYLE VE DAHA YENİ YUVA TAKTIM 2 HAFTA FİLAN ÖNCE.ARTIK ZAMANI NORMAL DİYE.KUŞLARIM BİRBİRİYLE ANLAŞIYORLAR.AĞIZDAN YEM YEME ERKEĞİN DİŞİYİ KAŞIMASI OYNAŞMALARI VAR UZUN ZAMANDIR.DIŞARDA İYİLER AMA KAFES İÇİNDE DİŞİMİZ LİMON ÇOK SALDIRGAN VE ERKEK ERİK İ KOVALIYOR FİLAN.YEMLERİ EN İYİ MARKALARDAN ALIYORUM.GIDA TAKVİYESİ OLARAK HERŞEYLERİNİ VERİYORUM VE EKSİK ETMİYORUM.SORUM ŞU:pET SHOPLARDA SATILAN KIZIŞTIRICILARDAN ALIP DİŞİYE VERSEM Mİ YOKSA BEKLESEM Mİ DAHA?ERİK ÇOK KIZIŞMIŞ DURUMDA AMA NE ZAMAN ÇİTFLEŞMEYE ÇALIŞSA LİMON ONU REDDEDİYOR HEP.NE YAPMALIYIM?:confused:

Fotoğraf paylasabilirmisiniz acaba? Belki siz erkek kuşla ilgileniyorsaniz dişi kiskaniyor olabilir

evet yusuf bey var zaten kıskançlık :) dişi geldiğinde erkek zaten bize çoktan alışmış ve çok evcil durumdaydı.erik bana çok düşkün ve ben de ona :) onun sayesinde dişi limon da hemen alıştı bize ve o da gelmeye başladı hemen.dışardayken hiç sorun yok ama kafeste bi rahat vermiyor erik e :( son zamanlarda olan fotolarından birini yüklicem.teşekkürler cevaplar için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:31 -->-> Daha önceki mesaj 12:31 --

[url=http://hizliresim.com/vgGM6v][/URL]
kızımız limon işte bu :) ceresi kahverengileşmeye başladı.erik e çok düşkün ve peşinden ayrılmıyor ama çiftleşmiyor işte:(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:33 -->-> Daha önceki mesaj 14:31 --

Son düzenleme:
Tam olarak kızışmamışki. Bir kaç ay daha beklemeniz lazım.

öyle mi?valla 9 aylık filan şuan ve ben normal dönem diye biliyorum 9 ay ve sonrasını.1 yaşında anca kızışıcak anlaşılan :) beklemeye devam o zaman.yavru derdim yok.eşi erik için istiyorum çiftleşmelerini :) zaten o yüzden aldık. teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:39 -->-> Daha önceki mesaj 14:36 --

öyle mi?valla 9 aylık filan şuan ve ben normal dönem diye biliyorum 9 ay ve sonrasını.1 yaşında anca kızışıcak anlaşılan :) beklemeye devam o zaman.yavru derdim yok.eşi erik için istiyorum çiftleşmelerini :) zaten o yüzden aldık. teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:39 -->-> Daha önceki mesaj 14:36 --

[MENTION=8052]Fırat TORUN[/MENTION] Ceresine bakıp kızışmış kızışmamış, yavru yapar yapmaz denmez. Ama maalesef öyle bir ön yargı var. Gagası beyaz da olsa kızışmış olabilir ve yumurta yapabilir muhabbetler. Daha sonrası içinse Duygu Hanım siz sabredip beklemeye devam edin. Kuşları da fazla rahatsız etmeyin. Kafesten çıkarmayın. Yemlerini, sularını, mamalarını, vitaminlerini verin. İsterseniz haftada 2 kez 1'er çay kaşığı yemlerine nijer karıştırın. Fazlası genelde zarar olur. Gerisi gelir inşallah.

Kızışmaya başlamış kardeşim Yuvalığa ilgisi varsa yumurta gelir :)

hımm anlıyorum doğrudur.şuanda da dışardalar zaten.hep dışardalar hergün.gece girdiyorum kafese.ertesi gün öğlen veya öğleden sonra çıkarıyorum.erkeği çok hırpalıyor kafeste ve rahat vermiyor.ben de dayanamıyorum ve salıyorum dışarı.yuvaya girdi dişi.kemirmiş hep.ama o içerdeyken erik girse girdirmez bence.öyle bişey olmadı zaten.kafestelerken yuva takılı yani.dediğiniz gibi beklemek gerek anlaşılan gökhan bey.teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:52 -->-> Daha önceki mesaj 14:51 --

teşekkürler adem bey.yumurta yapmasa da olur çiftleşşinler yeter bana :) erik çok istekli ve aylardır bekliyor garibim onun hazır olmasını.yumurtlarsa da güzel olur.

hımm anlıyorum doğrudur.şuanda da dışardalar zaten.hep dışardalar hergün.gece girdiyorum kafese.ertesi gün öğlen veya öğleden sonra çıkarıyorum.erkeği çok hırpalıyor kafeste ve rahat vermiyor.ben de dayanamıyorum ve salıyorum dışarı.yuvaya girdi dişi.kemirmiş hep.ama o içerdeyken erik girse girdirmez bence.öyle bişey olmadı zaten.kafestelerken yuva takılı yani.dediğiniz gibi beklemek gerek anlaşılan gökhan bey.teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:52 -->-> Daha önceki mesaj 14:51 --

teşekkürler adem bey.yumurta yapmasa da olur çiftleşşinler yeter bana :) erik çok istekli ve aylardır bekliyor garibim onun hazır olmasını.yumurtlarsa da güzel olur.

Masallah, cok tatli kusunuz... Kafes icinde disinin asabi olmasi bir yere kdar normal. Ufak tefek kavgalar olabiliyor. Mesela benim disi, ciftlestikten sonra bile erkegi gagalamaya calisiyor :) Ayrica yuvaligi da kiskanabilir disi, erkegin girmesine bazi disiler izin vermiyor. Bence zamanla ciftleseceklerdir. Yanliz disari cok saliyorsaniz, disarda ciftlesme olasiligi kafes icine gore daha az olacaktir. Cunku kafes icinde erkegin kur yapmasi daha rahat oluyor ve disinin de kacabilecegi pek yer olmuyor. Bir de yem olarak ne marka yem kullaniyorsunuz?

hımm anlıyorum. teşekkür ederim cevabınız için.valla bizimkisi pek bi psikopat ama çok da güzel ve tatlı dediğinz gibi:) inşallah çok uzun zaman almaz çiftleşmeleri.dışarda çok güzel oynaşıyorlar ama kafeste durum hiç öyle değil maalesef işte.erkek kur yapamıyor ki onun hışmından kaçmaktan :( yem olarak şuan versele laga ve quik var elimde.versele bitti ve quik denemek istedim ve alıp koydum.versele laga var ama başka paket :) bunun dışında yumurta´yeşillik vitamin dal darı vb.ek besin takviyelerini de hep yapıyorum daima.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:21 -->-> Daha önceki mesaj 15:17 --

Masallah, cok tatli kusunuz... Kafes icinde disinin asabi olmasi bir yere kdar normal. Ufak tefek kavgalar olabiliyor. Mesela benim disi, ciftlestikten sonra bile erkegi gagalamaya calisiyor :) Ayrica yuvaligi da kiskanabilir disi, erkegin girmesine bazi disiler izin vermiyor. Bence zamanla ciftleseceklerdir. Yanliz disari cok saliyorsaniz, disarda ciftlesme olasiligi kafes icine gore daha az olacaktir. Cunku kafes icinde erkegin kur yapmasi daha rahat oluyor ve disinin de kacabilecegi pek yer olmuyor. Bir de yem olarak ne marka yem kullaniyorsunuz?

durum anlattığım gibi işte hakan bey.yorumunuz?

Son düzenleme:
Versele Laga gayet guzel secim... Icinde zaten makul oranda kizistirici (nijer) yemlerden var. Ekstra dan nijer eklemenizi onermem. Fazlasi kuslari tuye sokabiliyor. Yumurta mamasi yapin derim mutlaka, icine biraz hvuc ta rendelersiniz. Sitede bir cok trif var mama ile ilgili. Begendiginiz tarifi haftada 2 kere kuslara takviye edin. Yesillik te haftada 1-2 kez olabilir. Ve dogal akisina birakin. Kuslariniz henuz genc, ciftlesirler eninde sonunda. Ustalarin dedigi gibi ozellikle erkek size yakinsa ve cok disari saliyorsaniz, disi bundan dolayi kiskanabilir. Yine de disiler genelde daha agresif oluyorlar erkege karsi.

Benim tam tersi disi bana cok aliskin, erkek ise yabani... Yine de disi, erkege karsi genelde asabi :)

Son düzenleme:
evet içinde var nijer ve bundan dolayı ayrıca takviyeye gerek duymadım ben de.ama erkek yerken dişimiz ondan yemiyor yem seçiyor içinden.ben ayıklayıp elimle vericem ona.yumurta veriyorum zaten ama havuç hiçbir şekilde yemiyorlar ve sevmediler sanırım hiç.denedim farklı şekillerde ve bıraktım sonra.aynen dediğiniz gibi durum bence de.agresif dişiler :) ayrıca pet shoplarda satılan kızıştırıcılardan alıp dişimize vermeme gerek yok yani?

Geri