petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

çiftleşmeyen kuşlar kaç gün nasıl ayrılır ???

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Görkem KOÇSAN tarafından 30 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Görkem KOÇSAN

selam dostlarım herkese hayırlı ramazanlar, elimdeki kuşlar çiftleşmiyo 2 ay oldu hemen hemen bende biraz ayırmayı düşünüyorum bu yöntem nasıldır nasıl işler?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kuşlar çiftleşmiyorlarsa birkaç alternatif söz konusudur.

* Kuşlardan biri tüyde olabilir.
    * Biri hasta olabilir.
    * Birbirlerini sevmemiş olabilir.
    * Kızışmamış olabilir.

15-20 gün ayırıp vitamin ve kızıştırıcı mama takviyesi ile kuşları hazırlayabilirsin.

Hayırlı üretimler olsun.

3. Görkem KOÇSAN

çok teşekkür ederim cevabınız için. yalnız aynı odalardamı ayrılacak ? birbirini görecekmi? sesini duyacakmı ? bu süre içerisinde ?

4. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  5. Görkem KOÇSAN

çok teşekkür ederim ilginiz için...

6. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    İyigeceler, Benim çiftlerden bir tanesi de Aralık ayından bu yana beklemede. Yani eş olduklarından şüphem yok çünkü ben aldığımda yumurtlamıştı ama yer değişikliğinden dolayı stres yaptı. Bakımları konusunda bütün kuşlarım için hiç birşeyi eksik etmem. Ayrıca bu çiftiminde üzerine çok düşerim çok vasıflı kuşlar, şu an 15 aylıklar... sizin tavsiyeniz nedir bu konuda? Ne yapmalı Acaba?

7. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Hiç eşleştiklerini gördün mü?
    Tek yumurta mı vardı?
    Şu an beraberler mi?
    Fotoğraf eklesen nasıl olur? :)

8. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    Eşleştiklerini gördüm, dediğim gibi kuşlarımı aldığımda 1 yumurtası vardı fakat yatmayacağını düşünerek o yumurtayı Başka bir çifte koyduk. Yuvalıklarıyla beraber eve getirdim. Kafese yerleştirdim. Eve geldikten sonra yaklaşık 1 saatlik bir şaşkınlıkları oldu ama sonrasında sanki 1 yıldır aynı yerdeymiş gibi davrandılar açıkçası. Mesela o gün eşleştiler. Bende rahat bıraktım. Ertesi gün kafesin içine yumurtladığını gördüm ve o yumurtaya doğal olarak yatmadı. Sonrasında sıradan bir hayat sürmeye devam ediyorlar işte :) Gözlemlediğim kadarıyla erkek çok istekli kur yapıyor, anlaşmalarında bir sıkıntı yok. Dişiyi besliyor birbirlerini kaşıyorlar. Hatta cere renkleri bile koyu renk oldu ikisininde ama erkek niyetlendimi dişi hep kaçtı. Dişi geldiği günden beri yuvalığın yanına gitmek bir yana, uzaktan bile bakmadı. Dişi birşeylerden rahatsız sanki ama bu kadar uzun süre neden böyle oldu anlamadım açıkçası. Nacizene fikirlerinizi bekliyorum :) Fotoları aşağıda. Yeni fotoları yok ama ilk geldiklerinde ve 2 ay kadar önce çekmiştim.
    Dipnot olarak şunu da belirteyim; Normalden iri oldukları için normal çifthane kullanmıyorum bu çiftimde, kendi yaptığım salma tarzı geniş kafeste kalıyorlar. En son resim son halleri.

http://i.hizliresim.com/0VY0o9.jpg
    http://i.hizliresim.com/XWab57.jpg
    http://i.hizliresim.com/p4d5l0.jpg

9. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Dişi tüye girmiş olabilir..

10. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  11. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    Bu geçen sürede 3 kere tüye girip çıktılar zaten :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:11 -->-> Daha önceki mesaj 16:08 --

Konu ayırmaktan açılınca, Bunlar geldikleri yerde salmada dinleniyorlardı. Çifthanede eşleşiyorlardı. Acaba ayırsam da 1-2 hafta sonra normal çifthaneye alıp mı denesem ki? Bu şekilde icraat olmayacak gibi. Ne dersiniz?

12. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kızıştırıcı mamada neler olur ?

13. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    kırmızı salçalık biber, nijer tohumu..

14. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Hmm tşk. Nijer mamaya katılırmı

15. 34arda34

34arda34 Member

Beğenileri:
    0
    Arkadasım aynı dert bende vardı 2 gündür ayırdım yaklaşık 2 hafta sürecek bu ayrılık erkek kuşum tavana kafesiyle tavana asılı dişi hemn altında görmüyorlar bırbırlerinı ama karşılıklı otüşüyolar yanı dişi erkeğe gore hareketleri değime var kafeste çok hareketli çıkmak ister gıbı tamamen erken kafesinde hakim olduğunda dişiyi yanına atıcım bana önerdikleri buydu forumdaki arkadaşlar inşallah sana faydası olur

16. guner

guner New Member

Beğenileri:
    0
    aynı sıkıntı bendede var bırı tuye gırıyor bırı cıkıyor sona dıgerı sımdı nca oturdu ama ben cok yer degıstırdım sımdı kudurdular ıyıce beklıyorum sana tavsıyem yerlerını hıc degıstırme

17. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Mamaya da yemede.. Çok fazla katmamak gerek.

Sayfayı Paylaş