Karadeniz Pet

çiftleşmeyen kuşlar kaç gün nasıl ayrılır ???

• Konbuyu başlatan Görkem KOÇSAN
  • Başlangıç tarihi
G

Görkem KOÇSAN

Guest
selam dostlarım herkese hayırlı ramazanlar, elimdeki kuşlar çiftleşmiyo 2 ay oldu hemen hemen bende biraz ayırmayı düşünüyorum bu yöntem nasıldır nasıl işler?

Kuşlar çiftleşmiyorlarsa birkaç alternatif söz konusudur.

* Kuşlardan biri tüyde olabilir.
* Biri hasta olabilir.
* Birbirlerini sevmemiş olabilir.
* Kızışmamış olabilir.

15-20 gün ayırıp vitamin ve kızıştırıcı mama takviyesi ile kuşları hazırlayabilirsin.

Hayırlı üretimler olsun.

Kuşlar çiftleşmiyorlarsa birkaç alternatif söz konusudur.

* Kuşlardan biri tüyde olabilir.
* Biri hasta olabilir.
* Birbirlerini sevmemiş olabilir.
* Kızışmamış olabilir.

15-20 gün ayırıp vitamin ve kızıştırıcı mama takviyesi ile kuşları hazırlayabilirsin.

Hayırlı üretimler olsun.
çok teşekkür ederim cevabınız için. yalnız aynı odalardamı ayrılacak ? birbirini görecekmi? sesini duyacakmı ? bu süre içerisinde ?

Görmese iyi, sesini duymasa daha iyidir.

İyigeceler, Benim çiftlerden bir tanesi de Aralık ayından bu yana beklemede. Yani eş olduklarından şüphem yok çünkü ben aldığımda yumurtlamıştı ama yer değişikliğinden dolayı stres yaptı. Bakımları konusunda bütün kuşlarım için hiç birşeyi eksik etmem. Ayrıca bu çiftiminde üzerine çok düşerim çok vasıflı kuşlar, şu an 15 aylıklar... sizin tavsiyeniz nedir bu konuda? Ne yapmalı Acaba?

İyigeceler, Benim çiftlerden bir tanesi de Aralık ayından bu yana beklemede. Yani eş olduklarından şüphem yok çünkü ben aldığımda yumurtlamıştı ama yer değişikliğinden dolayı stres yaptı. Bakımları konusunda bütün kuşlarım için hiç birşeyi eksik etmem. Ayrıca bu çiftiminde üzerine çok düşerim çok vasıflı kuşlar, şu an 15 aylıklar... sizin tavsiyeniz nedir bu konuda? Ne yapmalı Acaba?

Hiç eşleştiklerini gördün mü?
Tek yumurta mı vardı?
Şu an beraberler mi?
Fotoğraf eklesen nasıl olur? :)

Hiç eşleştiklerini gördün mü?
Tek yumurta mı vardı?
Şu an beraberler mi?
Fotoğraf eklesen nasıl olur? :)

Eşleştiklerini gördüm, dediğim gibi kuşlarımı aldığımda 1 yumurtası vardı fakat yatmayacağını düşünerek o yumurtayı Başka bir çifte koyduk. Yuvalıklarıyla beraber eve getirdim. Kafese yerleştirdim. Eve geldikten sonra yaklaşık 1 saatlik bir şaşkınlıkları oldu ama sonrasında sanki 1 yıldır aynı yerdeymiş gibi davrandılar açıkçası. Mesela o gün eşleştiler. Bende rahat bıraktım. Ertesi gün kafesin içine yumurtladığını gördüm ve o yumurtaya doğal olarak yatmadı. Sonrasında sıradan bir hayat sürmeye devam ediyorlar işte :) Gözlemlediğim kadarıyla erkek çok istekli kur yapıyor, anlaşmalarında bir sıkıntı yok. Dişiyi besliyor birbirlerini kaşıyorlar. Hatta cere renkleri bile koyu renk oldu ikisininde ama erkek niyetlendimi dişi hep kaçtı. Dişi geldiği günden beri yuvalığın yanına gitmek bir yana, uzaktan bile bakmadı. Dişi birşeylerden rahatsız sanki ama bu kadar uzun süre neden böyle oldu anlamadım açıkçası. Nacizene fikirlerinizi bekliyorum :) Fotoları aşağıda. Yeni fotoları yok ama ilk geldiklerinde ve 2 ay kadar önce çekmiştim.
Dipnot olarak şunu da belirteyim; Normalden iri oldukları için normal çifthane kullanmıyorum bu çiftimde, kendi yaptığım salma tarzı geniş kafeste kalıyorlar. En son resim son halleri.

http://i.hizliresim.com/0VY0o9.jpg
http://i.hizliresim.com/XWab57.jpg
http://i.hizliresim.com/p4d5l0.jpg

Dişi tüye girmiş olabilir..

Dişi tüye girmiş olabilir..

Bu geçen sürede 3 kere tüye girip çıktılar zaten :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:11 -->-> Daha önceki mesaj 16:08 --

Düzelir düzelir az sabret.. :)

Konu ayırmaktan açılınca, Bunlar geldikleri yerde salmada dinleniyorlardı. Çifthanede eşleşiyorlardı. Acaba ayırsam da 1-2 hafta sonra normal çifthaneye alıp mı denesem ki? Bu şekilde icraat olmayacak gibi. Ne dersiniz?

selam dostlarım herkese hayırlı ramazanlar, elimdeki kuşlar çiftleşmiyo 2 ay oldu hemen hemen bende biraz ayırmayı düşünüyorum bu yöntem nasıldır nasıl işler?

Arkadasım aynı dert bende vardı 2 gündür ayırdım yaklaşık 2 hafta sürecek bu ayrılık erkek kuşum tavana kafesiyle tavana asılı dişi hemn altında görmüyorlar bırbırlerinı ama karşılıklı otüşüyolar yanı dişi erkeğe gore hareketleri değime var kafeste çok hareketli çıkmak ister gıbı tamamen erken kafesinde hakim olduğunda dişiyi yanına atıcım bana önerdikleri buydu forumdaki arkadaşlar inşallah sana faydası olur

aynı sıkıntı bendede var bırı tuye gırıyor bırı cıkıyor sona dıgerı sımdı nca oturdu ama ben cok yer degıstırdım sımdı kudurdular ıyıce beklıyorum sana tavsıyem yerlerını hıc degıstırme

Geri