petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftleşmeyi engelleyebilirmiyim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mete krc tarafından 4 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. mete krc

mete krc New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar kuşlarım çift tuttu ve kızgınlaştılar ancak yuvalık takmadım çünkü sürekli çiftleşmelerini istemiyorum, okuduğum bazı konularda yumurta sıkışması diye bir durum gördüm kuşum ölebilir diye düşünüp nolur nolmaz diye yuvalık takmadım. Benim sorum yuvalık taksam bir defa çiftleşseler yavruları büyüdükten sonra yuvalığı çıkarırsam tekrar çiftleşirlermi?, bir kere başladımı sürekli çiftleşeceklermi? sürekli yavru bakmaktan kuşlar yıpranıp helak olmazmı ömrü kısalmazmı? (dişi kuşum 1 yaşında)

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    272
    Yuvalık olmadanda çiftleşip yumurta yaparlar. Yuvalık yoksa kafes tabanına yemliğe yaparlar yumurtayı. Yuvalığı takıp yumurtalarını oraya yapıp yavrularını büyüttükten sonra eğer tekrar yavru istemezseniz yuvalığı çıkartabilirsiniz.

3. mete krc

mete krc New Member

Beğenileri:
    0
    Cevap için teşekkür ederim cevap için yuvalığı takmak lazım o zaman ortalığa yumurtlamasından iyidir.:rolleyes:

4. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    ugur bey benimde yavru almak istedigim bi ciftim var o yuzden soruyorum. yavrulari buyuttukten sonra yuvaligi cikartin demissiniz de okudugum kadariyla cogu yerde daha yavrular yuvadan atlamadan ciftlesiyolar yine. yuvaligi cikaramayiz yavru varken. bunu engellemek icin ne yapalim? babayi ayirsak anne bakar mi yavrulara, ya da anneyi ayirsak baba bakar mi? ayircaksak en kucuk yavru kac gunlukken ayirmamiz dogru olur acaba?

5. mete krc

mete krc New Member

Beğenileri:
    0
    Önceki yavru büyümeden tekrar çiftleşme çok erken değilmi eminmisiniz böyle bir durum olduğuna?
    Çiftleri ayırırsanız anne veya baba tek başına yavrulara bakabiliyormu , hemde tekrar birleştirince yuvalık olmasa bile yumurtlayabiliyormuş çok sıkıntılı bir durum sürekli yavru yapmaları

6. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    evet iste. daha yavrular atlamadan tam, ciftlesip tekrar yumurta yapabiliyo hatta cogu zaman oyle oluyo sanirim. arkadasimin kuslari uc kulucka gecirdi bu yuzden arka arkaya. diyorum yuvaligi cikar yavrular atlayinca bana diyo yavrular atlamadi ama yeni yumurta geldi.o yuzden acaba birini ayirsak mi diyorum anne ya da baba. bence de cok sıkıntili yani hem anne icin hem bizim icin o kadar yavru nasil bakilir :confused: bi arkadas vardi forumda o da sormustu 7 tane falan kus o!mus evinde durduramiyorum yumurtlamayi diyodu. sanirim en sonunda yumurtladigi zaman alip atiyodu yumurtalari. oyle oyle noldu bilmiyorum.

#6 gamze arat, 5 Ocak 2016
    Son düzenleme: 5 Ocak 2016
  7. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    272
    Anne veya baba bakar yavrulara. 20 günlük civarıyken ayrılabilirler.

8. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    tamamdir. cok tesekkurler

Sayfayı Paylaş