petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftleşmiş Muhabbet Kuşu Satın Almak

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve cilamure61 tarafından 30 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. cilamure61

Merhaba arkadaşlar, geçen hafta cuma günü üretici bir arkadaştan eş olan çiftleşmiş 1 çift kuş satın aldım. Kafese yuvalık taktım ; ama Pazar günü kafesin tabanına 1 adet yumurta yaptı. Yuvalığa hiç girmedi. Dün 1 çift daha muhabbet kuşu satın aldım, kafese koyduktan yarım saat sonra bu dişide kafesin tabanına yumurta yaptı.

Ortam değişikliğinden ötürü yuvalığa girmemelerini yadırgamıyorum ; fakat 2 dişi de de aynı durumu yaşamam az da olsa hayal kırıklığına uğrattı beni.

Eş olarak satılan kuşlar için yeni bir kafes handikap mı oluyor? Bu 2 çiftin ortama alışıp yuvalığı benimsemesi tahminen kaç günü bulur? Ayrıca dişi kuşların yumurtlaması için tekrardan erkekle çiftleşmesi gerekiyor mu?

Sayfayı Paylaş