petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftleşmiyorlar ne yapmam lazım ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve byz tarafından 7 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. byz

byz Member

Beğenileri:
    2
    Bu dişiyi almadan önce ki dişide her gün çiftleşiyorlardı ama dişi sorunlu olduğu için değiştirdim ve yeni aldığım dişiyle erkek muhabbet kuşum çiftleşmiyor. Kavga falanda etmiyorlar iyi anlaşıyorlar,erkek yemek bile kusuyor hatta ama çiftleşmiyorlar ne yapmam lazım ?

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Ne zamandır beraberler ayrıca kuşlarınızı görebilir miyiz? maşaallah kuşlarınıza

3. Mehmet KOÇTÜRK

Mehmet KOÇTÜRK New Member

Beğenileri:
    0
    Yeni geldilerse hemen çiftleşmezler. Bende de var 15 günlük çift ama çiftleşmelerini beklemiyorum daha 1 ay. Ayrıca merak ettim önceki dişinizin ne sıkıntısı vardı acaba ?

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  5. byz

byz Member

Beğenileri:
    2
    Buyrun dostlar fotoğraflar:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:50 -->-> Daha önceki mesaj 14:25 --

Yağ bağlamış dedi petshop'cu.

#5 byz, 7 Ocak 2015
    Son düzenleme: 7 Ocak 2015
  6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kuslariniz çok güzel masaallah kafesi de çekmeniz mümkün mü zamanla bir sıkıntı çıkmaz ise şartlarda uygun olursa yavru alirsiniz

7. Mehmet KOÇTÜRK

Beğenileri:
    0
    Kardeşim kuşların çok güzel maşallah. Erkeğin benimkinin aynısı. Dişi de kızışmış gibi. Bence Allah'ın izniyle yavru alırsın. Sabret :) yuvalığı da tak şimdiden :)

8. Cagatay98

Cagatay98 Guest

Aynı sorun bendede var hazır aldım çifti birbirlerini zaman zaman kaşıyorlar fakat çiftleşme konusunda epey zamanı var gibi gözüküyor elimi kafese yaklaştırınca dişi erkeğe gaga atıyor ama normalde sakin bir çift dün gaga taşı aldım dişi gaga taşını ara sıra gagalıyor evde kendi odamda kafes göğüs hizamın tam altında kalıyor o kadar aşağıda değil yüksekte sabredip bekliycez eve gelelili 5 gün oldu [​IMG][/url][/IMG]

#8 Cagatay98, 7 Ocak 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 7 Ocak 2015
  9. Mehmet KOÇTÜRK

Beğenileri:
    0
    Dişinin yuvaya ilgisi var mı ?

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Daha 5 gün olmuş en az 2 ay sabretmelisiniz yeni bir ortam sonuçta. Tünekleri de tahta tünek ile degisirseniz iyi olur

11. mehmet erden

Onlara birde gaga taşı almani tavsiye ederim.

12. Cagatay98

Cagatay98 Guest

Gaga taşı var dişi hiç tüneğe girmedi bir kere incelerken gördüm sadece tahta tünekle normal tünek pek alakası var mı ? tünek zaten tahta ama biraz ince

#12 Cagatay98, 7 Ocak 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 7 Ocak 2015
  13. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Tunek tahta mi ben sarı plastik sandım çiftleşme de yumurtaların dolulugunda ve ayak sağlığında etkili bence tahta tunek

14. Cagatay98

Cagatay98 Guest

Abi tünek tahta belki biraz ince ama evin içi sıcak dişi kuş tüneğe geleli hiç girmedi kuşlar evin en çok kullanılan bölümlerinden birince ama en sıcak kısım burası kendi odam dişinin pek alakası yok yuvalıkla ama bunu tamamen yeni geldiklerine bağlıyorum ışığı kapatınca bile korkuyorlar normal daha alışmadılar galiba her şey zamanla belli olur özel vermemi istediğin bildiğin havuçtur yumartadır tarzı şeyler var mı ?

15. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Bence suan bir şey verme yemlerini sularını aksatma biraz alissinlar ortama. Evin en çok kullanılan yerinde olmaları kötü en sakin yere alın imkanınız var ise soğuk olmasın yeter

16. Cagatay98

Cagatay98 Guest

Abi salona koyucam salon sürekli boş ama evde köpek var onun sesini duyarlar diye endişe duydum birde salon günün belirli saatlerinde ışık görüyor öğlen ve sabah kuşlar zaten ışığı görmeyince panik yapıyor bende odada tuttum bakalım hayırlısı

17. Celil ALPAY

Celil ALPAY New Member

Beğenileri:
    0
    [MENTION=11406]byz[/MENTION] Yavru almak istiyorsan kuşları salma

18. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    O zaman odanizda kalsın size alışma sürecini atlatsinlar yaza doğru daha güzel yere alırsınız aman ha kucu kucuya dikkat. Kuslarinizada masaallah

19. Cagatay98

Cagatay98 Guest

Eyvallah abi ben hafta hafta rapor veririm eğer istersen şuan ama dişi hiç ilgilenmiyor sadece erkek bi ara girdi çıktı 1 snliğine ama zamanla tabi ki teşekkürler cevaplar için

20. byz

byz Member

Beğenileri:
    2
    Dişiyi pek salmıyorum da erkeği çok seviyorum onu kafeste tutasım gelmiyor,çıkınca çok seviniyor :)

Sayfayı Paylaş