Karadeniz Pet

çiftleşmiyorlar yaa

Kalender Güler

Paylaşımcı Üye
Daha sakin ve yüksekte bir yer kuşların için daha ideal olabilir. Benim çiftlerden biri yuvalığa hiç bakmıyordu bile olduğu yerde kafesi tavana yakın yükselttim ve şimdilerde yuvalıktan çıkmıyor. Özellikle dişi kendini hazır hissetmiyor olabilir. Bu da ortamdan kaynaklanıyordur. Kuşlar kendilerini güvende hissetmeliler. Yüksekte olmak kuşlara güven verir. Erkek kuşun durumu nedir kur ve dişiyi besleme filan var mı?

Aynı konuyu üç defa açman daha çok kişinin ilgileneceği demek değil. 2 şer dakika arayla açmışsın.

Ayni konuyu bilmeden actim fotolari atamadim ondan dolayısilmeyide bilmiyorum kusura bakmayin bilerek yapmadim. Kur var yemlemede var ama yyüksekte değiller 1metre yukseklikte falan duruyor daha yuksek bi yer yok

Ayni konuyu bilmeden actim fotolari atamadim ondan dolayısilmeyide bilmiyorum kusura bakmayin bilerek yapmadim. Kur var yemlemede var ama yyüksekte değiller 1metre yukseklikte falan duruyor daha yuksek bi yer yok

Yer yoksa da tavana yakın bi yere yer yap bence. Faydası olacağını düşünüyorum. Kuşlar evin yoğun kullanılan bir odasında ise ve ele alışık değillerse kendilerini güvende hissetmezler. Geceleri kafesin tellerinde mi uyuyorlar yoksa tünekte mi farkında mısın?

Dişi olan telde uyuyo erkek tünekte evet aliskinda değiller odaya fazla gitmiyoruz arada sirada

Bu işin altın kuralı kuşları kendi haline bırakmak, kızıştırıcı vb. mama desteği yapmak, boş ve sessiz bir odada kuşarı bulundurmaktır.

Nijer veriyorum mama vermedim hic odada fazla gittiğimiz bi yer degil

Dişi olan telde uyuyo erkek tünekte evet aliskinda değiller odaya fazla gitmiyoruz arada sirada

Kuşların kendilerini güvende hissetmedikleri için telde uyuduklarını bir yerde okumuştum. Öncelikle kendilerini güvende hissedip rahat olabilecekleri bir ortam sağla.

Son düzenleme:
kardeşim sen duvara 2 çivi çak as kafesi yukarı daha çabuk sonuç alabilirsin

Peki o zaman ben daha yüksek bi yer yapayim ozaman son çare artik 8 aydir bekliyorum olmadi bide bunu deneyeyim

Eğer kuş telde asılı uyuyorsa bilinki yerini beğenmemiştir. İşe yer değişimiyle başlayın derim.

Simdi yuksegemi alayim yerinimi degistireyim yoksa ayirayimmi kafam karisti :)

bilgin olsun resim upload ettikten sonra Forumlar: bbcode 2 inci kutudaki kısmı direkt mesaj yazdığın bölüme yapıştırki resimler direkt çıksın linkle uğraşmasın milllet

Kuslarin bugün yerini degistirdim ve yuksek bi yere koydum kaç gün beklemesi lazim çiftleşmeleriicin

Geri