petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

çiftleşmiyorlar yaa

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kalender Güler tarafından 27 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Kalender Güler

Beğenileri:
    0
  2. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Daha sakin ve yüksekte bir yer kuşların için daha ideal olabilir. Benim çiftlerden biri yuvalığa hiç bakmıyordu bile olduğu yerde kafesi tavana yakın yükselttim ve şimdilerde yuvalıktan çıkmıyor. Özellikle dişi kendini hazır hissetmiyor olabilir. Bu da ortamdan kaynaklanıyordur. Kuşlar kendilerini güvende hissetmeliler. Yüksekte olmak kuşlara güven verir. Erkek kuşun durumu nedir kur ve dişiyi besleme filan var mı?

Aynı konuyu üç defa açman daha çok kişinin ilgileneceği demek değil. 2 şer dakika arayla açmışsın.

3. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    ah ah kşke kolay olsaydı yavru alabilmek zor iştir sabır sahibi olmayan insan yapamaz

4. Kalender Güler

Beğenileri:
    0
    Ayni konuyu bilmeden actim fotolari atamadim ondan dolayısilmeyide bilmiyorum kusura bakmayin bilerek yapmadim. Kur var yemlemede var ama yyüksekte değiller 1metre yukseklikte falan duruyor daha yuksek bi yer yok

5. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Yer yoksa da tavana yakın bi yere yer yap bence. Faydası olacağını düşünüyorum. Kuşlar evin yoğun kullanılan bir odasında ise ve ele alışık değillerse kendilerini güvende hissetmezler. Geceleri kafesin tellerinde mi uyuyorlar yoksa tünekte mi farkında mısın?

6. Kalender Güler

Beğenileri:
    0
    Dişi olan telde uyuyo erkek tünekte evet aliskinda değiller odaya fazla gitmiyoruz arada sirada

7. Yusuf Akyüz

Bu işin altın kuralı kuşları kendi haline bırakmak, kızıştırıcı vb. mama desteği yapmak, boş ve sessiz bir odada kuşarı bulundurmaktır.

8. Kalender Güler

Beğenileri:
    0
    Nijer veriyorum mama vermedim hic odada fazla gittiğimiz bi yer degil

9. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Kuşların kendilerini güvende hissetmedikleri için telde uyuduklarını bir yerde okumuştum. Öncelikle kendilerini güvende hissedip rahat olabilecekleri bir ortam sağla.

#9 Muhabbet32, 27 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 27 Mayıs 2014
  10. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    kardeşim sen duvara 2 çivi çak as kafesi yukarı daha çabuk sonuç alabilirsin

11. Kalender Güler

Beğenileri:
    0
    Peki o zaman ben daha yüksek bi yer yapayim ozaman son çare artik 8 aydir bekliyorum olmadi bide bunu deneyeyim

12. Yusuf Akyüz

Eğer kuş telde asılı uyuyorsa bilinki yerini beğenmemiştir. İşe yer değişimiyle başlayın derim.

13. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Bende de böyle bir çift var.. Kızışmanın dibindeler ancak faaliyet yok.
    Fazladan kafes varsa dişiyi bir hafta kadar ayrı bir odaya alabilirsin. Dene bakalım.?

#13 Levent ACAR, 27 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 27 Mayıs 2014
  14. Kalender Güler

Beğenileri:
    0
    Simdi yuksegemi alayim yerinimi degistireyim yoksa ayirayimmi kafam karisti :)

15. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    bilgin olsun resim upload ettikten sonra Forumlar: bbcode 2 inci kutudaki kısmı direkt mesaj yazdığın bölüme yapıştırki resimler direkt çıksın linkle uğraşmasın milllet

16. Kalender Güler

Beğenileri:
    0
    Kuslarin bugün yerini degistirdim ve yuksek bi yere koydum kaç gün beklemesi lazim çiftleşmeleriicin

Sayfayı Paylaş