Karadeniz Pet

çiftleşti yumurtlamıyor?

• Konbuyu başlatan eshabil
  • Başlangıç tarihi
E

eshabil

Guest
bir haftadan beri önce kısa kısa çiftleştiler, bugün uzun uzun çiftleştiler. bir haftadır pusuda bekliyordum. belgesel çekenler gibi:) nihayet çektim. ama ayıp geliyo yinede, insan tuhaf hissediyo. ama yumutlamıyo. hala nerdeyse bir haftadır hergün çiftleşiyolar. sorun nedir acep? video göndersem ayıp olurmu:)

Ayıp olmaz ilk kuluçka ise erkek tecrübesizdir o yüzden olabilir.

sabır kardeşim hemen ıkı çiftleşti diye olcak değil ben 3 ay bekledım bırınde yan yana atalı 10 gun oldu yumurta geldı sabır etmek laızm

insan seviniyor. aileden sayıyor zamanla. torun sevmek istiyor:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:36 -->-> Daha önceki mesaj 20:15 --

video gönderme konusu yardım

insan seviniyor. aileden sayıyor zamanla. torun sevmek istiyor:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:36 -->-> Daha önceki mesaj 20:15 --

video gönderme konusu yardım

Videonuzu youtube a yukleyin sonra linkini buraya koplayalarsaniz seyredebiliriz :)

bu muhabbetlerin çiftleşmesi kaç gün sürer? 10 gün dür her fırsatta çiftleşiyolar. yumurta hala yok.akşam 9 bi bakayım biraz talaş koyayım dedim. bu fırsatta iki defa çiftleştiler. fesuphanallah:) aslan yavrusu mübarek:)

Hocam belirttiğim gibi kısırlaştırıyorlar. Herhangibirisi kısır olursa yumurta alamazsınız.

yumurtladııııı. ama kafesin ortasına. dün yumurta tıkanmasından şüphe ettim. tuttum kuşu nazikçe yumurtayı çıkarmaya çalıştım. çıkmadı ama yeşil dışkı çıktı çok fazla . sonra yağ süreyim popoya dedim. kakao yağı sür dedi hanımım. doğalmış. bunu sürdüm ve bugün eve gelince kafes tabanında delik yumurta buldum. hayvan şuan çok hareketli ve canlı. sanki rahatlamış gibi. yuvaya hala giriyo saatlerce. yumurtayı yuvaya koyayımmı? kısır değilmiş dimi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:07 -->-> Daha önceki mesaj 19:02 --

ayrıca jhala çok sık çiftleşiyolar....

sonunda sorun çözüldü. bizzay yaşanmış örnekle başka kişilerin başına gelirse diye yazmak isterim. kuşum olgun bir dişi değil. ilk yavrusu. bu yüzden yumurtlama sorunu çekti. çok fazla çiftleşti. devamlı yuvayla alakadar oldu. ama yumurtlamamıştı. yumurta tıkanması olabilir dedim. ve daha önce kuşu nazikçe tutup poposuna yağ sürdüm. yumurtladı ama kafesin ortasına. bir kaç gün sonra yine yumurtlamaya hazır gördüm. yine yakaldım tuttum ve yağı bu sefer sürmedim. poposuna damlattım. ve nazikçe sivilce sıkar gibi ıkındırdım. çok büyük yeşil dışkı çıktı. kuş rahatladı. gözlem yaptım. kuş idrarın baskısıyla yumurta yapamamış olarak kanaat getrirdim sonuç olarak. kuş idrrarından kurtuldu. yağ sayesinde popo kısmı kasılmalarından kurtuldu ve yuvasına bir kaç saaat içinde yumurtladı. şuan yumurtanın üstünde yuvasında. ilk yavru verecek kuşu olan arkadaşlar benzer tedavi yolunu deneyebilir. yağ ve masajla yumurta yapmasına yardımcı olmak fayda veriyor. ama en önemli şey yağı poposununun iyice vakumlaması.poponun sadece yüzeyi değil içine girmesi lazım yağın. tıp ta buna lavman tedavisi deniyor. iki, üç damla popoya yağ lavman vazifesi görüyor. ama dikkatli olmak tabiki önemli.