Karadeniz Pet

çiftleştirme(okadar konu açtım kimse cavapşlamadı))

N

neyfel

Guest
Dişi kuşuma yaklaşık 2 ay önce eş aldım. Birbirlerini kaşıyorlar yem kusuyorlar ama çiftleşmiyolarlar. Dişi bir ara yuvalığa giriyordu kısa süreliğine ama artık hiç girmiyor. Erkekde hep yuvaya giriyor dişi yuvanın önünde duruyor birbirlerini kaşıyorlar sonra dişi girmeyince erkekde çıkıyor yuvadan.Dişi bazen erkeği yanından kovuyor bazen dişi erkeğin yanına gidiyor. Nasıl çiftleştirebilirim?( dişi 2 yıldır bnmle alışkın ve konuşuyor bununda etkisi varmıdır?)

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim Resimleri burda nijer yemiyorlar diğerlerini denemedim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:05 -->-> Daha önceki mesaj 18:00 --

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

Resimleri burda nolur artık cevap verin!!!

dostumm benim durumumda senin gibi 3 çiftim var yem kusma birbirini kaşıma kur yapma hersey varr ama çiftleşme yok ben 3 aydır beklıyorumm. yavru almak için 1 sene bekleyenler varmışş sabretmekten başka çaremiz yokk

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:11 -->-> Daha önceki mesaj 15:08 --

kuşların kızışmış zamana bırak. yem yemlerine nijer karıştırıp veriyorum ayrıca haftada 2 gün mama veriyorumm arada sularına bal karıştırıyorumm beklemekten başka yapacak bişi yokk

Erkek ve dişide kızmış ama eş mi eş değil mi bilmiyorum , öpüşürken falan görmüyormusun kafesi al sakin bi yere koy yemini suyunu ver elleme eğer birşey çıkmazsa 1 tane erkek al at yanına şimdi erkegi alalı ne zaman oldu peki ?

kafesı sakın yere yer ve yanınına cok ugrama ıkı gınde uc gunde bır ugra yemını vıtamınını eksık etme ve en onemlısı sabırlı ol kolay gelsın hayırlı uretımler

Arkadaşım aynı sorun bendede var. 4 çift kuşum var farklı zamanlarda alınmış. Neler yapmadımki, kimlere sormadımki; daha ne yapmam gerek diye. Herkesin bana dediği, herşeyi yapmışsın ve bekleyeceksin. Sanırım birazda şans işi. Kimi eve götürür 1 ay geçmeden yumurta alır, kimide benim gibi 4-5 ay bekler tık yok. İyi şanslar dileyim sana. İnşallah seninde, benim gibi bekleyen herkesin de kuşları yumurtlar

Son düzenleme:
Bnmde oyle 3 cift kusum var tik yok fazlada rahatsiz etmiyorum gunde 2 saat yanlarinda oluyorum aksam 6 8 arasi

Kuşlar eş birbirlerini kaşıyor yem kusuyorlar.
Şimdi oturma odasındalar kendi odama alsam olurmu bnm oda daha sakin ama oturma odasına alıştırlar nijer tohumuda yemiyorlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:45 -->-> Daha önceki mesaj 20:43 --

Erkeği yaklaşık 2 ay olcak.

Dişi ve erkek kızışmış. Yuvaya, yenı ortama, yenı kafese alısma, es tutup cıftlesme 3 ayı bile bulabiliyor. Oturma odası olmaz. Daha sakın bır oda olsun. Kusların bakımlarını yapın. Onları elden geldiğince yalnız bırakın.

peki mama nasıl yaparım belki mama yerler nijer tohumu yemiyorlarda

Ben bir sene veya daha fazla bekledim sanirim benimde yapmadigim mama vermedigim kizistirici kalmadi ama olmadi. 3 gun eve gelmemistim yumurtlamis :)) simdi seriye bagladilar onune gecemiyorum. İlgilenmeyin.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Geri