Karadeniz Pet

çiftleştirme ve kafes yeri için yardım edermisiniz?

N

neyfel

Guest
dişi kuşum 2 yaşında ve 2 yıldır benimle erkeğide yaklaşık 2 ay önce aldım oda en az 1-1 buçuk yaşında.

ilk zamanlarda erkek kafese alışmadığı için hep dişi kur yapardı yem verirdi bazende yanından kovardı.

Erkek alışınca oda kur yapmaya başladı bir ara dişi yuvalığa kısa süreliğine giriyordu
ama artık girmiyor erkek de hep yuvalığa giriyor dişi yuvanın önünde erkeği kaşıyor çok geçmeden erkekde hemen yuvalıktan çıkıyor.

Ve cere rengi 1 yıldır koyu kahve rengiydi ama artık daha açık oluyor rengi erkek kendi kendine kur yapıyor artık çiftleşmeleri için ne yapmalıyım?

Kafes oturma odasında bunun etkisi varsa gündüzleri annemlerin odasına geceleri oturma odasına mı koysam?

dişinin kızgınlığı geçiyordur. Yemlerine az Nijer atın haftada iki defa mama verin ve bekleyin başka yapacak bişi yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:55 -->-> Daha önceki mesaj 20:54 --

ayrıca kafesin yerini değiştirip durmayın sabit kalsın

ozaman oturma odasında dursunlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:54 -->-> Daha önceki mesaj 10:36 --

bide kafese kaç tünek koymalıyım toplam 3 tünek var ve yanyana durmuyorlar tünek sayısını 1'e indirsem mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:57 -->-> Daha önceki mesaj 10:54 --

tünekleri tek yaptım fakat dişi erkeği pek yanında istemiyor

Pek yan yana durmuyorlarsa eş tutmamışlardır buda ekstra zaman gerektirir... Kuşlarda öpüşme birbirini temizleme gibi hareketler gözlemliyorsanız eş tutmuşlar demektir... Yoksa bekleki eş tutsunlar

Yuvalıgı bir gözden geçirin.. Erkek, dişinin yuvalıga girmesi icin girip cıkıyor.. Dişi de yuvalıgın uygun olmaması nedeniyle kızgınlıgını kaybediyor.. hemen nijere bogmayın kusları, tüy dökümüne sokarsınız.

kafesin yeri sabit olsun yerini değiştirme sakın ve sesiz fazla rahatsız olmıyacakları bir yerde dursunlar

Birbirlerini kaşıyorlar erkek yemde kusuyor ne yapcamı bilmiyorum
Dişi bana alışkın olduğu için mi okadar yüz vermiyor.
Milletin dişi içeri girer erkek dışardan bakar bizde tam tersi
(bir ara dişide yuvalığa giriyordu şimdi yuvalığın o küçük tüneğinde duruyor)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:28 -->-> Daha önceki mesaj 14:25 --

Yuvalıgı bir gözden geçirin.. Erkek, dişinin yuvalıga girmesi icin girip cıkıyor.. Dişi de yuvalıgın uygun olmaması nedeniyle kızgınlıgını kaybediyor.. hemen nijere bogmayın kusları, tüy dökümüne sokarsınız.

Ne önerirsiniz bir ara dişide giriyordu yuvalığa evde birşey olsa ani ses veya harektte erkeğe vuruyor ama ciddi bir kavga gibi değil.

Birbirlerini kaşıyorlar erkek yemde kusuyor ne yapcamı bilmiyorum
Dişi bana alışkın olduğu için mi okadar yüz vermiyor.
Milletin dişi içeri girer erkek dışardan bakar bizde tam tersi
(bir ara dişide yuvalığa giriyordu şimdi yuvalığın o küçük tüneğinde duruyor)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:28 -->-> Daha önceki mesaj 14:25 --

Ne önerirsiniz bir ara dişide giriyordu yuvalığa evde birşey olsa ani ses veya harektte erkeğe vuruyor ama ciddi bir kavga gibi değil.

o vurmalar çiftleşme isteğinden kaynaklanıyor, ama çiftleşecek ortam hazır değilse yapacak birseyi kalmıyor kuşların.. başka yuvalığınız varsa başka yuvalık takın.. yuvalıgı begenmemiş olabilir kuşunuz.

Geri