petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftleştirme Ve Yumurta Alma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve alikuscu tarafından 2 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. alikuscu

alikuscu Guest

Arkadaşlar merhabalar;
    Geçenler de bu konuda muhabbet kuşlarımın cinsiyetini sormuştum Sarı olanı dişi biliyordum erkekmiş yanındaki de dişiymiş yani ters biliyormuşum 3-4 aydır birliktelerdi diğer kuşlar 7-8 aydır, daha çiftleşene yoktu. Cinsiyet sorusunu sorduğum gün mavileri birbiriyle eş tuttum yeşille de sarıyı. Geçen hafta pazar günü sabah mavilerin kafesinin ortasında bir yumurta vardı, çiftler değiştikten 2 gün sonra ama yumurta yuvada değil kafesteydi yuvalığa girmiyor dişi olan mavi. 1 haftadır mavi mavi eşti ama 2 kafestede çiftleşme yoktu (üstüne binen anlamında) Şuan farkettim aynı mavi kuş gene yumurtlayacak sanırım o bölgedeki tüyleri yoluyor ve hafif bir şişlik var o bölgede çıkıntı şeklinde ama gene yuvalığa değil kafese yumurtlayacak sanırım. Bu arada öteki yumurtaya elimi sürmeden kaşıkla yuvalığa aldım öylece duruyor ne dişi ne de erkek yuvaya giriyor. Dün çiftleri gene eskisi gibi yaptım resimdeki gibi. Bu saatten sonra ne yapmam lazım o yumurta sanırım boş? çıkarayım mı yuvalıktan ve neden yuvalıkta yatmıyor dişi kafase yapıyor?

[​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]

2. bjk70

bjk70 Member

Beğenileri:
    0
    Kafesin altını temizle sonrada Kafesin içine tahta koy büyük olsun yumurtladigi yere koy ben böyle yaptım oldu

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. hsne.molu

hsne.molu Guest

Kafesteki oyuncakları cikarsaniz daha iyi olur

4. Emre Erman Ceyhan

Beğenileri:
    0
    Şöyle yardımcı olmaya çalışayım.
    1. si altlarını sık sık temizle
    2.si yumurtaya temiz elle dokunmanın zararı olmaz.
    3.sü o kafesler çift kuş için asla kabul edilebilir ölçüde değil.
    4.sü 2 tünek yeterli içeriyi daraltır daha fazlası.Aralarında sıçrayabileceği mesafe olması gerekir.Tünekler çok hatalı.
    5.si Oyuncak tarzı iki kuşun paylasamayacağı şeyler olmaz.
    6.sı daha çok okuyup araştırman lazım kuşlara daha iyi bir yaşam sunmak için.
    Önerilerim bu kadar...

5. alikuscu

alikuscu Guest

Dediklerinizi yapmaya çalışacağım öneriler için teşekkürler.
    O yumurta boştur değil mi? Çünkü ben hiç çiftleşme görmedim yada denk gelmedim.
    Bu arada yuvalıkların yan tarafını cam yaptırdım içeriyi göreyim diye tahtaya kapatıyorum karanlık olsun diye etkisi olabilir mi yuvalığa girmemeye?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:41 -->-> Daha önceki mesaj 14:20 --

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu yumurta alma