Çiftleştirme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve SüleymanKarakütük tarafından 11 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

 1. SüleymanKarakütük
  Çevrimdışı

  Arkadaşlar herkese merhaba.Öncelikle böyle bir siteyi bulduğum ve katıldığım için çok mutluyum. 2 senedir muhabbet kuşu besliyorum. Ancak ben hayvanları maalesef kendime hiç alıştıramadım :((. İlk önce 4 tane aldık sonra birtakım sıkıntılar oldu ve bir şekilde 4 dişi 4 erkek kuş sahibi oldum. Şimdi hayvanların yemleri falan hep kaliteli. Temizliğini falan düzenli yapıyorum. Ama dediğim gibi hiç alıştıramadım. Bu alıştıramama olayı sizce fazla kuş olmasından dolayı mı oldu ? Bu arada kafesten 1 çift kuşu çiftleşmeleri için ayırdım. Erkek olanın ceresi masmavi dişininki ise kahverengi. Bu kuşları dün kafesten ayırdım ama bugün hem büyük kafes hem de küçük kafesteki kuşlarım çok sesiz:( ve üzgün gibi. Acaba eş olmayan çift mi ayırdım:confused:. Lütfen bana yardımcı olun. Fotolar birazdan...
   
 2. Atılım BUKAĞIKIRAN
  Çevrimdışı

  Katılım:
  18 Mart 2014
  Mesajlar:
  2.592
  Beğenileri:
  2
  Yer:
  istanbul, pendik
  Kuşlarınızın eş tutup tutmadıklarını bilmiyorsanız, genişçe bir kafese hepsini alın.. Biz bu işlerde salma tercih ediyoruz, 1 hafta 10 gün süre bütün kuşlar bir arada dursunlar.. Gözlemleyin, birbiri ile anlaşanları hemen baska bir kafese alın.
   
 3. SüleymanKarakütük
  Çevrimdışı

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:36 -->-> Daha önceki mesaj 15:35 --

  Mesela bu kuşlar kızışmışmı sizce ? Veya hangileri kızışmış ?
   
 4. Oğuzhan Mavi
  Çevrimdışı

  Biraz bekleyin bence , kafesleri de ayrı tutmayın birbirlerini görsünler . 4.resimdeki mor dişiyi de anlaştığı bir erkek varsa ayırın onları da dişi hazır çiftleşmeye , tüm kuşlarınızda yetişkin ve temiz bakılmış elinize sağlık. :)
   
 5. SüleymanKarakütük
  Çevrimdışı

  Teşekkürler hep markalı yem kullandım temizliğine dikkat ettim ama maalesef ele alıştıramadım :(. Hedefim eğer yavru olursa, onlardan bir tanesini ufak bir kafese alıp kendime alıtırmak:D
   
  #5 SüleymanKarakütük, 11 Temmuz 2014
  Son düzenleyen: Moderatör: 11 Temmuz 2014
 6. Oğuzhan Mavi
  Çevrimdışı

  Aynı bendensiniz sizde o zaman. :) Ele alıştırma konusu karışık çoklu ortamda yani kuşların sizden başka ilgilendiği canlılar varsa zor alışır. En iyisi yavru alıp onu alıştırmak . :)
   

Sayfayı Paylaş