Karadeniz Pet

Çiftleştirme

• Konbuyu başlatan SüleymanKarakütük
  • Başlangıç tarihi
S

SüleymanKarakütük

Guest
Arkadaşlar herkese merhaba.Öncelikle böyle bir siteyi bulduğum ve katıldığım için çok mutluyum. 2 senedir muhabbet kuşu besliyorum. Ancak ben hayvanları maalesef kendime hiç alıştıramadım :((. İlk önce 4 tane aldık sonra birtakım sıkıntılar oldu ve bir şekilde 4 dişi 4 erkek kuş sahibi oldum. Şimdi hayvanların yemleri falan hep kaliteli. Temizliğini falan düzenli yapıyorum. Ama dediğim gibi hiç alıştıramadım. Bu alıştıramama olayı sizce fazla kuş olmasından dolayı mı oldu ? Bu arada kafesten 1 çift kuşu çiftleşmeleri için ayırdım. Erkek olanın ceresi masmavi dişininki ise kahverengi. Bu kuşları dün kafesten ayırdım ama bugün hem büyük kafes hem de küçük kafesteki kuşlarım çok sesiz:( ve üzgün gibi. Acaba eş olmayan çift mi ayırdım:confused:. Lütfen bana yardımcı olun. Fotolar birazdan...

Kuşlarınızın eş tutup tutmadıklarını bilmiyorsanız, genişçe bir kafese hepsini alın.. Biz bu işlerde salma tercih ediyoruz, 1 hafta 10 gün süre bütün kuşlar bir arada dursunlar.. Gözlemleyin, birbiri ile anlaşanları hemen baska bir kafese alın.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:36 -->-> Daha önceki mesaj 15:35 --

Mesela bu kuşlar kızışmışmı sizce ? Veya hangileri kızışmış ?

Biraz bekleyin bence , kafesleri de ayrı tutmayın birbirlerini görsünler . 4.resimdeki mor dişiyi de anlaştığı bir erkek varsa ayırın onları da dişi hazır çiftleşmeye , tüm kuşlarınızda yetişkin ve temiz bakılmış elinize sağlık. :)

Biraz bekleyin bence , kafesleri de ayrı tutmayın birbirlerini görsünler . 4.resimdeki mor dişiyi de anlaştığı bir erkek varsa ayırın onları da dişi hazır çiftleşmeye , tüm kuşlarınızda yetişkin ve temiz bakılmış elinize sağlık. :)
Teşekkürler hep markalı yem kullandım temizliğine dikkat ettim ama maalesef ele alıştıramadım :(. Hedefim eğer yavru olursa, onlardan bir tanesini ufak bir kafese alıp kendime alıtırmak:D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkürler hep markalı yem kullandım temizliğine dikkat ettim ama maalesef ele alıştıramadım :(. Hedefim eğer yavru olursa, onlardan bir tanesini ufak bir kafese alıp kendime alıtırmak:D

Aynı bendensiniz sizde o zaman. :) Ele alıştırma konusu karışık çoklu ortamda yani kuşların sizden başka ilgilendiği canlılar varsa zor alışır. En iyisi yavru alıp onu alıştırmak . :)

Geri