petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftleştirme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve SüleymanKarakütük tarafından 11 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. SüleymanKarakütük

Arkadaşlar herkese merhaba.Öncelikle böyle bir siteyi bulduğum ve katıldığım için çok mutluyum. 2 senedir muhabbet kuşu besliyorum. Ancak ben hayvanları maalesef kendime hiç alıştıramadım :((. İlk önce 4 tane aldık sonra birtakım sıkıntılar oldu ve bir şekilde 4 dişi 4 erkek kuş sahibi oldum. Şimdi hayvanların yemleri falan hep kaliteli. Temizliğini falan düzenli yapıyorum. Ama dediğim gibi hiç alıştıramadım. Bu alıştıramama olayı sizce fazla kuş olmasından dolayı mı oldu ? Bu arada kafesten 1 çift kuşu çiftleşmeleri için ayırdım. Erkek olanın ceresi masmavi dişininki ise kahverengi. Bu kuşları dün kafesten ayırdım ama bugün hem büyük kafes hem de küçük kafesteki kuşlarım çok sesiz:( ve üzgün gibi. Acaba eş olmayan çift mi ayırdım:confused:. Lütfen bana yardımcı olun. Fotolar birazdan...

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuşlarınızın eş tutup tutmadıklarını bilmiyorsanız, genişçe bir kafese hepsini alın.. Biz bu işlerde salma tercih ediyoruz, 1 hafta 10 gün süre bütün kuşlar bir arada dursunlar.. Gözlemleyin, birbiri ile anlaşanları hemen baska bir kafese alın.

3. SüleymanKarakütük

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:36 -->-> Daha önceki mesaj 15:35 --

Mesela bu kuşlar kızışmışmı sizce ? Veya hangileri kızışmış ?

4. Oğuzhan Mavi

Biraz bekleyin bence , kafesleri de ayrı tutmayın birbirlerini görsünler . 4.resimdeki mor dişiyi de anlaştığı bir erkek varsa ayırın onları da dişi hazır çiftleşmeye , tüm kuşlarınızda yetişkin ve temiz bakılmış elinize sağlık. :)

5. SüleymanKarakütük

Teşekkürler hep markalı yem kullandım temizliğine dikkat ettim ama maalesef ele alıştıramadım :(. Hedefim eğer yavru olursa, onlardan bir tanesini ufak bir kafese alıp kendime alıtırmak:D

#5 SüleymanKarakütük, 11 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 11 Temmuz 2014
  6. Oğuzhan Mavi

Aynı bendensiniz sizde o zaman. :) Ele alıştırma konusu karışık çoklu ortamda yani kuşların sizden başka ilgilendiği canlılar varsa zor alışır. En iyisi yavru alıp onu alıştırmak . :)

Sayfayı Paylaş