Karadeniz Pet

Çiftleştirme..

karantina

Yeni Üye
Yavru muhabbet kuşu almayı düşünüyorum ve zamanı gelince çiftleştirmeyi şimdi tek bir muhabbet kuşu alıp sonra eşini mı almamı önerirsiniz yoksa şimdi direk çift mı alsam iki kuş olunca insana alışması zor olur fln diyolar ayrı kafeslerde baksam kendime bunları alıştırmaa ihitmalım daha yüksekmıdır acaba ?

Ben şahsen bir tane yavru erkek aldım konuşturdum eğittim.1 yaşına geldiğinde dişi aldım 1 ay 10 gün içinde yavruları oldu tavsiyem böyle yapmanız hem eğitmiş oluyorsunuz hemde eşe atmış oluyorsunuz.

İyi fikir tşk ederim de
iki tane alsam ayrı kafeslerde eğitmem zor mu sizce ? ?

Konuşturmak istiyorsanız tek besleyin, yanyana duran kuşlardan eğitim konusunda birşey beklemeyin. Sizle değil diğer kuşla ilgilenecektir ve konuşmada sıkıntı yaratacaktır.

Tek beslerseniz size ilgisi daha fazla olucaktır. dolayısı ile daha kolay egitilebilir.

Ben şahsen bir tane yavru erkek aldım konuşturdum eğittim.1 yaşına geldiğinde dişi aldım 1 ay 10 gün içinde yavruları oldu tavsiyem böyle yapmanız hem eğitmiş oluyorsunuz hemde eşe atmış oluyorsunuz.

hm iyi fikir 2. aldığın yan dişi eş yavrumuydu yoksa yetişkin mı ? ben şimdi 1 tane yavru olsam 2-3 aylık olunca bir yavru daha alsam 11-12 ay olunca eşe atsam ? ?

Bence tek alma neden dersen tek alırsan sana alışacak bağlanacan ona sevecen felan yanına dişiyi aldınmı kuşun sana yapacağı tek şey dil çıkarmak olur unutur seni tek almayı tavsiye etmem.

Geri