Karadeniz Pet

Çiftteki sorun ? (VİDEOLU)

Cem Bora AKINCI

Meraklı Üye
Arkadaşlar dişi kuşuma eş seçmesi için kusçuya bıraktım yaklaşık 1 ay bu yeşil olan erkek kuşla aynı kafeste kaldılar. Anlaştığını düşünüp eve getirdim yaklaşık 3 haftadır evdeler ve yuvalık takalı 2 hafta oldu. Birbirlerini kaşıyorlar ama herhangi bir gelişme yok. Erkek kuş sağlıklı fakat hep bir uyuklama halinde cinside sanırım jumbo kırması

1) Dişi kuşun (mavi olan) erkeğe yaptığı bu hareketler kur mu? Erkekte bir sorun mu var sizce?

2) 2kuşta yuvalığın önündeki tüneklikte durup yuvalığa içeri bakıyorlar arada ama ikiside hiç yuvalığa girmedi bu konuda napmam gerekir?

3) bu kuşlardan yavru alınır mı sizce erkeği değiştirmelimiyim?(Dişinin ceresi koyu kahverengi ve kızızmış erkeğinki ise burun kenarlıklar açık renk gerisi mor gibi karışık)

Buyrun video altta

https://youtu.be/Gz9-Om3oJmQ

Erkek hep böyle duruyorsa hasta olabilir.
Düzelince eş tutarlar 3 hafta çok kısa bir süre. Sabır..

Levent abi erkek normal yemesi içmesi yerinde cinsinden dolayıda olabilirmi sence bu hareketsizlik erkek bu:
LA40qZ.jpg

Yuvalığa girmeme ile ilgili düşüncen nedir?

Dal tarçın bildiğimiz tarçının öğütülmemişi dal hali :) yalnız ben dişi kuşunuzu çok beğendim maşaallah erkeğiniz tüyde olabilir başka bir sıkıntısı olabilir keyfi hiç ama hiç yok. Kim ne derse desin iyi bir erkek olsaydı bu dişi yumurtlamıştı şimdiye

Maaşallah dişi dediğiniz videodaki kuş çok güzelmiş yakından bir resmi varmı .hareketleri erkek gibi geldi bana maaşallah çok hareketli.kendi gibi bir erkek olsaydı şimdiye çoktan kuluçkadaydı .

Dal tarçın bildiğimiz tarçının öğütülmemişi dal hali :) yalnız ben dişi kuşunuzu çok beğendim maşaallah erkeğiniz tüyde olabilir başka bir sıkıntısı olabilir keyfi hiç ama hiç yok. Kim ne derse desin iyi bir erkek olsaydı bu dişi yumurtlamıştı şimdiye

Buyrun kuşlar bunlar uyandırdığımiçin kabarıklar.

Mpyrl6.jpg

Erkeği değiştireyimmi peki sizce?

Ben beklerim sabrederim diyorsaniz güzel erkek bu

Olacakları kadar olmuşlar zaten ama erkek çok durgun biraz hareketlenirse neden olmasın

Yusuf usta doğru demiş:)

Geri