Karadeniz Pet

çıkacak yavrular

Göktürk

Yeni Üye
Muhabbet kuşlarım eşleşti ve dişi kuşum 6yumurta yaptı daha ilk kuluçkası. Ilk yavru yarın çıkacak 18.gun yarın oluyor peki ben şimdi çıkınca yavruları kontrol edeyim mi anne besliyor mu diye yani yuvaligin kapağını açıp bakayım mı. Kimisi bakma atar yavruları diyorda napacagımı şaşırdım. Yardımcı olabilir misiniz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:18 -->-> Daha önceki mesaj 22:56 --

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

Benim şu an çıkmış yavrularım var. Tabikide yavrular çıktığından itibaren kontrol etmelisiniz. Sabah akşam veya istediğiniz bi zamanda günde 1 kaç defa. Ama dişi kuşunuz stres yapıyor bağırıyorsa akşamdan akşama yada sabahtan sabaha bakmanız uygundur. Hem yavruların kursakları dolumu hemde ölü yavru olabileceğinden onu hemen kaldırmanız lazım. Ayrıca unutmadan çıkan yavruların yumurta kabuklarını anne dışarı atmıyorsa siz yuvadan uzaklaştırın yavrulara zarar veriyor bi defasında başıma gelmişti.

Muhabbet kuşlarım eşleşti ve dişi kuşum 6yumurta yaptı daha ilk kuluçkası. Ilk yavru yarın çıkacak 18.gun yarın oluyor peki ben şimdi çıkınca yavruları kontrol edeyim mi anne besliyor mu diye yani yuvaligin kapağını açıp bakayım mı. Kimisi bakma atar yavruları diyorda napacagımı şaşırdım. Yardımcı olabilir misiniz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:18 -->-> Daha önceki mesaj 22:56 --

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

Ben hiç yumurta almadım ama okumaktan erdim bu konularda :D yuvadan atar bakmaz işin son noktası kuştan kuşa değişiyo belli olmaz ama bu konuda sağlıklı olan yumurta çıktıktan sonra 1 kere ölü var mı diye korkutmadan bakmalısın sonra 1 hafta sonra bakmalısın düzenini sen ayarlıcaksın haftada 1 falan bak ama önemli olan korkutmadan ve çok uzun bakma anne yuvadayken . ama dediğim gibi kuştan kuşa değişiyo bazısı çok tripli bazısı hiç sorunsuz kontrol edilebiliyor.bazıları hergün bakıyo

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben hiç yumurta almadım ama okumaktan erdim bu konularda :D yuvadan atar bakmaz işin son noktası kuştan kuşa değişiyo belli olmaz ama bu konuda sağlıklı olan yumurta çıktıktan sonra 1 kere ölü var mı diye korkutmadan bakmalısın sonra 1 hafta sonra bakmalısın düzenini sen ayarlıcaksın haftada 1 falan bak ama önemli olan korkutmadan ve çok uzun bakma anne yuvadayken . ama dediğim gibi kuştan kuşa değişiyo bazısı çok tripli bazısı hiç sorunsuz kontrol edilebiliyor.bazıları hergün bakıyo

Haftada bir kontrol çok geç olur. Çünkü ölen yavru olursa zaten 1 2 gün içinde çürümeye başlıyor taze et olduğu için. Hergün bir saat belirle o zaman aç bak geri kapa en doğrusu bu. Ben kuşlarımı her saat yoklarım benim kuşlar kontrol edeceğimde direk folluktan çıkıyor mesela. Senin dişide böyle ise sorun olmaz.

Haftada bir kontrol çok geç olur. Çünkü ölen yavru olursa zaten 1 2 gün içinde çürümeye başlıyor taze et olduğu için. Hergün bir saat belirle o zaman aç bak geri kapa en doğrusu bu. Ben kuşlarımı her saat yoklarım benim kuşlar kontrol edeceğimde direk folluktan çıkıyor mesela. Senin dişide böyle ise sorun olmaz.

İki veya üç sayfada okudum sürekli hergün bakmak zararlı olur diyolardı . ama yukardada dedim kuşada bağlı rahatsız olanlarda oluyo sizinkisi gibi hiç sorun çıkarmayanda oluyor.

Ya bu standart bilgilere bakacak olursan sana hiç üretim yaptırmazlar. En iyisi böyle forumlarda fikir alışverişi. Ama günlük kontrol ne olursa olsun şarttır. Ben 8 yıldır muhabbet besliyorum her ürettiğim 2 çift akraba karma nesil. Genelde yabani bırakıyorum ama yuva kontrolünde bu güne kdr sorun çıkaran görmedim ben. Başka kuşlarda ne olur bilemem tabi.

Hergün defa bakayım Hergün mama veriyorum ishal olmazlar değil mi?

havuç vermeyin ishal olmazlar

Geri