petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

çıkan muhabbet yavrularından 2 si açlıktan öldü

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve emirhan demir tarafından 18 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. emirhan demir
    Gizli

Arkadaşlar benim muhabbet kuşları 2 ay önce yumurtladı 4 yumurta 20-25 gün sonra çıktı ve bu yavrular 4 hafta-5 haftalıkken yuvadan çıktı 1.5 hafta önce çıkmaya başladılar. Biz de ebeveynlerinden ayırdık,arada yem yiyor gibiydiler ama 3 gün önce 2.yavru bu sabah da 1. Yavru öldü sanırım açlıktan ,ayrıca 3.yavrunun da ayağı kırılmış galiba yine bu sabah.

Arkadaşlar lütfen yardım edin ne yapayım yapmalıyım böyle giderse 2 yavru da yarına ölür lütfen yardım ediNN

#1 emirhan demir, 18 Haziran 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 18 Haziran 2014
  2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    Yuvadan atladiginda almamaliydiniz kuslari acelemi ettiniz acaba ama yem yiyorlardi diyorsunuz yem yiyen bi kus acliktan olmez kursaklarini kontrol ettinizmi ?

3. emirhan demir
    Gizli

Kursakları bomboştu 1-2 defa yediklerine bizzat şahid oldum galiba haklısınız yuvadan çıktıklarında hemen aldık ebeveynleri saldıracak diye ,peki ne yapmalıyız şimdi

4. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    14
    kalan saglar bızımdır dıyıp yola devam etceksınız

5. emirhan demir
    Gizli

Keşke öyle olsa ama yem yemeyip su içmiyorlar elimle beslemek isteyince de yemiyorlar
    ilginiz için teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:47 -->-> Daha önceki mesaj 11:26 --

AHH AHH bir yardım eden yok mu

6. zeren

zeren New Member

Beğenileri:
    0
    Marketlerde yemek yemeye başlayan bebekler için satılan minik kavonoz sebze mamaları var, onlardan alın, yada sulandırılan formüla toz bebek mamaları var onlardan alıp elinizle beseleyeceksiniz. Belki kuşçularda bu toz mamaların kuşlar için olanı vardır, bir araştrın derim.

beslerken mamanın sıcaklığı anne kuşun kursağındaki yemin sıcaklığı gibi ılık olmalı..

Besleme şekli... http://www.youtube.com/watch?v=6j3RK54MX_Y
    http://www.youtube.com/watch?v=XSaPWcy3uDI

#6 zeren, 18 Haziran 2014
    Son düzenleme: 18 Haziran 2014
  7. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yem yiyip yemediğini kabuktan anladınızmı ?

8. emirhan demir
    Gizli

kabukları vardı ,bundan 1 hafta önce çıktılar yuvadan 3-4 gündür bir şey yediklerini görmedim

9. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yuvadan çıkınca 5 gün daha durması lazımdı baba yanında yem kırar yavruda ona bakıp öğrenir. Şimdi zorlanmıştır kırma konusunda geçmiş olsun

Sayfayı Paylaş