Karadeniz Pet

Çıkmazlardayım, bi fikir ???

İbrahim AKSU

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaslarım, bir erkek kuşum vardı yanına bir dişi aldım ancak erkek kuşum 1 yaşını aşkın ama çift olmaya hazır değil malesef , hala oyun sanıyor herşeyi, aldığım dişi bana göre mükemmel bir dişi erkek kuşum için can atıyor Sürekli yuvalığa girip çıkıyor tam manasıyla bir dişi yani , bu halini gördüğüm için ona ikinci bir erkek kuş aldım eş olsunlar diye ki aldığım erkek kuşun fotosunu koyabilirim Maşallah tam bir erkek ama malesef dişi kuşum ilk erkek kuşuma adeta aşık ona o kadar çok ilgili ki görülmeye değer , yeni aldığım erkeğin yüzüne bile bakmıyor tek derdi istediği belli ama benim ilk kuşum ona eş olamıyor ,ne yapıcam?

tek tünek bırakın kafeste ve ses olmayan nezih bir yer sağlayın ayna zil gibi oyuncaklar varsa kafesten çıkartın yemlikler taşlık suluk ve tek tünek olsun kafeste yuvalıkla tünek birbirine uzak olsun bi kaç gün sonra değişimi farkedeceksiniz.

kafeste oynadığı bir şey varmı kuşunuzun.

yok hocam gaga taşı bile yok bazen onlada çok oynayıp kendini kaptırıyor diye çıkardım, sadece tünek yuvalık suluk yemlik başka şey yok, ağaç tünek kullanıyorum, ayrıca şöyleki benim bir çifthanem var, bi tarafında şuan yumurtalı bir çiftim var diğer tarafında eş olamayan bu kuşlarım, normalde tamamen aradaki bölmeyi kapatıyorum birbirlerini görmeyecek şekilde, bazıları açıyorum arada tel olacak şekilde birbirlerini görmelerini sağlıyorum hangisi doğru onuda bilmiyorum birbirlerini görmelerimi görmemelerimi ? benim eş olmayan erkek kuşum ufaklıktan bende ve alıştırılmış kuş yani konuşuyor doğru düzgün kafes kuşu olmadı kapısı hep açıktı, aldığım eşle birbirlerini petshopun kafesinde buldular daha doğrusu dişi bunu buldu ve fena değil anlaşmaları ancak dişi kovalıyor yem kusmak falan istiyor bazıları işe yarıyor ama çoğu zaman dişi kovalıyor erkek kaçıyor, öyle kavgaları falan yok ama dişi çok bağırıyor resmen karga gibi :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:51 -->-> Daha önceki mesaj 15:41 --

tek tünek bırakın kafeste ve ses olmayan nezih bir yer sağlayın ayna zil gibi oyuncaklar varsa kafesten çıkartın yemlikler taşlık suluk ve tek tünek olsun kafeste yuvalıkla tünek birbirine uzak olsun bi kaç gün sonra değişimi farkedeceksiniz.

hocam yapmadığım denemediğim şey kalmadı ama fark yok, şaşırdım kaldım bu nasıl kuştur

Erkek kuşuna nijer takviyesi yap havuçlu yumurtalı mama ver 1 aya kadar dişin bunalıcaktır erkektn

Erkek kuşuna nijer takviyesi yap havuçlu yumurtalı mama ver 1 aya kadar dişin bunalıcaktır erkektn

dişin bunalacaktır erkekten derken :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:13 -->-> Daha önceki mesaj 16:09 --

hadi bir fikir, bir yardım arkadaşlar, lütfen

eski erkeği ayrı bir kafese koy yeni erkekle dişini ayrı bir kafese ve farklı odalarda olsunlar.. merak etme yeni erkek dişiyi kendine aşık eder ;) bu nu yap madem ilk erkekten ümitsizsin

nijeri çok verme çünkü kuşunun yağlanmasını sağlar.bal ver

eski erkeği ayrı bir kafese koy yeni erkekle dişini ayrı bir kafese ve farklı odalarda olsunlar.. merak etme yeni erkek dişiyi kendine aşık eder ;) bu nu yap madem ilk erkekten ümitsizsin

yok bunu ben daha önce denemiştim ilk erkekle bir türlü anlaşamıyordu daha sonra bi erkek aldık bikaç gün kaldı hayvanı öldürüyordu bizim cadı sonra cadıyı verdim diğer erkeğide verdim en eski erkeğim kaldı onada bi dişi alıp yanına attım acaip iyiler ..erkek neler yapıyordu dişiye takla bile atıyordu o kadar tırlamıştı hayvancağızım öldürüyordu nerdeyse :D

Geri