Karadeniz Pet

çiko Babacık demesinide öğrendi :)

maşallah benimde 9 aydır beslediğim konuşan kşum daha dün öldü :(

Çok geçmiş olsun. Konuşmaya başlayınca yarı insan gibi oluyor öldüklerinde insan dahada üzülüyor öyle olunca ailenin bi parçası artık :/

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:45 -->-> Daha önceki mesaj 17:43 --

Çok iyi olur. 1 ay yanlızca siz ilgilenin size güven duysun diğer ev halkına sonra zaten istemesenizde alışıyor güveniyor. Ama sürekli ilgilenin çocuk bakar gibi :)

Bi yavrular çıksın orasını merak etmeyin :) annelerine çekerler zaten :)

Hadi inş herşey gönlünüzce olsun :)

Çok geçmiş olsun. Konuşmaya başlayınca yarı insan gibi oluyor öldüklerinde insan dahada üzülüyor öyle olunca ailenin bi parçası artık :/

sormaya moralimi çok bozdu annem ağladı hattta öldü diye yerine başka kuş aldık ama onun yerinin tutmadı.

Benim başımdaki bana yeter yazmayı ögrenecek artık :D:D

Sen bayağı ilerletmişsin o zaman dostum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:03 -->-> Daha önceki mesaj 18:00 --

Sabah 8 de evden çıkıyorum radyo kısık ses açık kalsa nasıl olur akşama kadar. Kuşu yorar mıki

Yok hatta çok daha iyi olur ama evde aile varsa mümkünse onlar ilgilensin ilgilenemiyorlarsa müzik iyidir. Dinledikçe onlarda birşeyler gevelemeye başlar :)

Eğer 3 aylıksa konuşma döneminde bu dönemde başlıyorlar konuşmaya. Tek heceli kelimeler ve kuşun ismiyle başlayabilirsiniz öğretmeye yanlız birşeyi öğrenmeden başka kelimelere geçmeyin. Akşamları kuş uyuklama zamanında alın elinize kuş kelimesini sürekli tekrarlayın hergün her akşam gün içinde kısık sesle müzik dinletmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Fotoğraf yükleyebilir misiniz kuşunuzun kaç aylık olduğunu öğrenelim :)

Ben müzik dinlerken bol bol kendince konuşuyor, bir de aynaya uçuyor hep birkaç kez aldım oradan ama gene oraya doğru uçuyor ben de karışmıyorum. Aynada kendi görünce kabarıyor, zıplayarak aynaya gidiyor, aynaya gagasını vuruyor, kendi kendine konuşuyor falan. :)

En yakın hali bu: http://i.hizliresim.com/VpMyjr.jpg

Ben müzik dinlerken bol bol kendince konuşuyor, bir de aynaya uçuyor hep birkaç kez aldım oradan ama gene oraya doğru uçuyor ben de karışmıyorum. Aynada kendi görünce kabarıyor, zıplayarak aynaya gidiyor, aynaya gagasını vuruyor, kendi kendine konuşuyor falan. :)

En yakın hali bu: http://i.hizliresim.com/VpMyjr.jpg

Kuşun 3 aylık değil ama 5 aylık olmuş nerdeyse bide kuşun bulunduğu yerde ayna varsa hiç uğraşma konuşturamazsın. Aynayı ya kaldır yada kuşu aynanın olmadığı bir yere koy. Müzik olayı güzel aynen devam bide kuşun kafasına nolmuş öyle kir mi yoksa çarpmadan dolayı kanama mı oldu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:50 -->-> Daha önceki mesaj 20:47 --

Teşekkürler darısı başınıza :)

Kuşun 3 aylık değil ama 5 aylık olmuş nerdeyse bide kuşun bulunduğu yerde ayna varsa hiç uğraşma konuşturamazsın. Aynayı ya kaldır yada kuşu aynanın olmadığı bir yere koy. Müzik olayı güzel aynen devam bide kuşun kafasına nolmuş öyle kir mi yoksa çarpmadan dolayı kanama mı oldu?

Bize 5 Mart'ta geldi, geldiğinde daha kuyruğu ve kanatları küçücüktü ondan dedim herhalde daha ufak. Ya öyle mi? :( Salonda kafesi, ayaklı kafes aldım ki rahat olsun diye. Salınca direk büfeye gidiyor. :/ Hiç mi konuşmaz? :(
Hayır, kir ya da çarpma sonucu değil, tepeliymiş galiba bu, aldığımız yer tanıdık, babası tepeli imiş. Hafiften uzuyor orası. :))
Bir de size gönderdiğim fotoğrafta daha uçamıyordu. :)

Bize 5 Mart'ta geldi, geldiğinde daha kuyruğu ve kanatları küçücüktü ondan dedim herhalde daha ufak. Ya öyle mi? :( Salonda kafesi, ayaklı kafes aldım ki rahat olsun diye. Salınca direk büfeye gidiyor. :/ Hiç mi konuşmaz? :(
Hayır, kir ya da çarpma sonucu değil, tepeliymiş galiba bu, aldığımız yer tanıdık, babası tepeli imiş. Hafiften uzuyor orası. :))
Bir de size gönderdiğim fotoğrafta daha uçamıyordu. :)

Size geldiğinde 2-3 aylıkmış demek ki o kuyruk kanat kısalığına aldanmayın adamlar çekiyor yavru diye satmak için. Aynayı bence kaldırırsanız iyi olur rahatlıkla konuşabilir ayna olunca konuşur belki oda bi ihtimal tabi ama çok geç oda kim bilir kaç yaşında. Mümkünse aynasız odaya odaya al yada yanına bi dişi :)

Size geldiğinde 2-3 aylıkmış demek ki o kuyruk kanat kısalığına aldanmayın adamlar çekiyor yavru diye satmak için. Aynayı bence kaldırırsanız iyi olur rahatlıkla konuşabilir ayna olunca konuşur belki oda bi ihtimal tabi ama çok geç oda kim bilir kaç yaşında. Mümkünse aynasız odaya odaya al yada yanına bi dişi :)

Teşekkür ederim ilginiz için bakacağım artık. :)

Geri