Karadeniz Pet

Çiko konuşmaya başlıyo

kuş 3 3.5 aylık kadar var gagasındaki siyahlık gitmiş bu fotoğraflar eğer yeniyse.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yok daha neler kardeşim. Aldığımda yem kiramiyo dogru duzgun uçamiyodu. Üretici arkadasdan aldım. Aldigimdan buyana kimse bisey demedi simdi 3 aylik felan diyince olmuyo yani. Beni değil aldigim arkadasi yalanci cikarcaksin. Ben gorerek aldım biliyorum aldigim kuşu

Bende kağıt ile alıyorum, hic dağılmadan rahat oluyo, bez ile alınca leke cikiyo ya :) artik bitane oyuncagi var, vitrinin oraya koydum ordan ayrılmiyo tek orayi pisletiyo :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:20 -->-> Daha önceki mesaj 01:16 --

Bide saçlarımi temizliyo, bit pire kontrolü yapıyo, ne var ne yok gagaliyo. Beni gagalamaktan gaga taşına hic Dokunmadi daha :)

Kafese koyunca eziyet ediyoruz sanki bücüreÇıkcam diye debelenip duruyor.Bir de sürekli kafesin köşesinde karnının üstünde uyuyor.Hasta değil çok şükürGün içinde çok hareketli ve neşeli bir kuş.Yavru olmasından kaynaklanıyor olabilir mi acaba?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vallaha vicdan yapıyorum sonra çıkarıyorum hemen :) benimkide cok hareketli sonra yoruluyo oyuncaginin tepesine gidiyo dinleniyo uyuklar gibi, bence bi sorun yok gibi yani yoruldugundan oluyodur heralde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:41 -->-> Daha önceki mesaj 23:39 --

Ortami sicak tutun yani eger soğuksa

Vallaha vicdan yapıyorum sonra çıkarıyorum hemen :) benimkide cok hareketli sonra yoruluyo oyuncaginin tepesine gidiyo dinleniyo uyuklar gibi, bence bi sorun yok gibi yani yoruldugundan oluyodur heralde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:41 -->-> Daha önceki mesaj 23:39 --

Ortami sicak tutun yani eger soğuksa

Yok soğuk değil.Doğalgazlı ev.Her yerin Eşit sıcaklıkta.Elimle alıp tüneğe koyuyorum.Yine aşağı inip,karnının üstünde uyuyor.Sanırım o şekilde uyumayı seviyor

Hic rastlamadim öyle yaptığına benim ufakligin :)
Olabilir belkide oyledir, bi elinize kaşıyin boynunu falan mayısşin kendinden gecsin :p

Elimdeyken kaşıttırıyor kendini mest oluyor.Az evvel baktım tüneğine çıkmış,tek ayak cezası almış,uyuyor

Onu beimkide yapıyorr işte :) yok böyle tatlılik ya resiim isteriim ama :)

bende benim kuşa göre konuştum aslında kesin birşey yok :) tüye 4 aylıkken giriyorlar 6 aylıkkende ergin oluyorlar ona göre kaç aylık bir çıkarım yapacam ilk olarak gaga ya baktım belki de siyahlık yoktu seninkinde bilemiyorum.1 aya kadar tüye girerse tahminim doğru olabilir ama çok da önemi yok ztn bu yaştada konuşur amacım kuşların yaşlarını tam olarak kestirebilmek.maşallah diyelim çiko ya bu arada :)

MaşALLAH kuşunuz çok tatlı.Genede tekrar edin pekiştirmiş olursunuz iyice konuşana kadar güle güle besleyin

Onu beimkide yapıyorr işte :) yok böyle tatlılik ya resiim isteriim ama :)

Çekerim fotoŞu an bir tarafı beni al,çıkcam kafesten diyor bir tarafı da yok ben uyucam diyor Yarın gündüz denk getirirsem çekcem bücürümü☺️Ama sizin kuşun kaykaylı pozuna bayıldımArtist ya☺️

MaşALLAH kuşunuz çok tatlı.Genede tekrar edin pekiştirmiş olursunuz iyice konuşana kadar güle güle besleyin
Teşekkür ederim hergün tekrarliyorumm inşallah kkonuşcak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:48 -->-> Daha önceki mesaj 02:47 --

Benimki sadece beni çıkar modunda :) tamam bekliyorum resimlerini artıkk. Evet kaykayli olani bdnde seviyorum ya çok minnos çıkmış :)

Son düzenleme:
Teşekkür ederim abi sende begendiysen tamandir :)

Masallah erkan kardesim cok iyi baktigin belli.bu arada kusa 3 aylik diyen arkadas kus 50 gunluk benim yavrularimin hicbirinde yavruyken gaga siyah degil hep bu sekilde bilgin olsun .

12 sinde geldiğinde 39 günlük olan Maviş;bugün(21.01.2015)48 günlük olup,ilk kelimesi Aşkım'ı söylemiştir
84c10a4ef75f154df057ca23f717c61e.jpg

Masallah erkan kardesim cok iyi baktigin belli.bu arada kusa 3 aylik diyen arkadas kus 50 gunluk benim yavrularimin hicbirinde yavruyken gaga siyah degil hep bu sekilde bilgin olsun .
Teşekkür ederim abi hic suphen olmasın, iyiki almışim senden evimizin neşesi oldu. Bende dedim arkadaşa zaten yanlış görmüştur belkide fotoğraf yanılttiysa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:58 -->-> Daha önceki mesaj 21:58 --

12 sinde geldiğinde 39 günlük olan Maviş;bugün(21.01.2015)48 günlük olup,ilk kelimesi Aşkım'ı söylemiştir
84c10a4ef75f154df057ca23f717c61e.jpg

Ohoo önce benimki diyecekti ama olmaz ki ;) bu renkleride cok seviyorum ben, tüyü kadar ömrü olsun inşallah. Cok guzel kus nazar degmesin :)

Teşekkür ederim abi hic suphen olmasın, iyiki almışim senden evimizin neşesi oldu. Bende dedim arkadaşa zaten yanlış görmüştur belkide fotoğraf yanılttiysa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:58 -->-> Daha önceki mesaj 21:58 --

Ohoo önce benimki diyecekti ama olmaz ki ;) bu renkleride cok seviyorum ben, tüyü kadar ömrü olsun inşallah. Cok guzel kus nazar degmesin :)

Teşekkür ederizzzAyağını bir yere taktırmış herhalde parmağı biraz kanamıştı aldığımdaUmarım iyileşirÇok tatlı ve çok akıllı benim fındığım

Kafesde takmıştir biyere muhtemelen. Tunekde durmasinda ucmasinda sorun yoksa gecer. Oraya baticon surerseniz tez zamanda duzelir :) maşallah çok tatli gerçekten :D