Karadeniz Pet

Çiko'nun Muhabbet koyu :))

Mudo DURMUŞ

Emektar Üye
yakışıklımız Çiko Parmağımla konuşmaya bayılır mesela :D

Parmağımla muhabbeti kurmuş ==> YouTube

Video gizlidir diyor tıkladıgımda

çok tatlı maşallah ne kadarlık bu kuş

Bende konuşturmak istiyorum :( ama cinslerini bile bilmiyorum henüz :)

Bende konuşturmak istiyorum :( ama cinslerini bile bilmiyorum henüz :)

konuşturmak için cinsin pek bi önemi yok ya bizim yakışıklı yerli 4. aydan itibaren konuşmaya başladı. çok ilgi göstermeniz lazım konuşturmak için ama düzenli şekilde belirli saatlerde. Günde taş çatlasın 30 dakika ilgiyle konuşturdum çikoyu :)

İlk hangi kelimeden başladın :) birde sürekli aynı kelimeyi tekrar etmek sinir bozucu olmaz mı

İlk hangi kelimeden başladın :) birde sürekli aynı kelimeyi tekrar etmek sinir bozucu olmaz mı

Valla ilk olarak Çikoya adını öğrettim seslendiğimiz zamanlar falan anlasın etsin diye daha sonra tek heceli kelimeler Kuş,gel, gibi kelimeler bayağı bişiler konuşuyor videoda pek konuşmamış :) Sinir bozucu ama yapıcak başka bir şey yok konuşturmak istiyorsan katlancaksın geceleri 15 20 dakka al karşına tekrarla kuş kelimesini arka arkaya sürekli 3 gün sonra söylemeye çalıştığını görürsün :)) kuşun kaç aylık ki ?

Mubişlerimden Fıstık zannıma göre 2.5 aylık falan :) onu konuşturmaya çalışıyorum Çiçili biraz yaşlı fındıkta şuan yanımda değil .

Benimkininde Adı Çiko 3 AyIik Konuşmaya BaşIadi bende iIK adini Ögrettim Simdi DeIi Kuş Dedirtecem Sırada o var .)

Ezgi bence boşuna uğraşma çift kuşları konuşturmak imkansız Fıstık tek bırak evde rahatlıkla konuşur ama başka kuş varsa evde işin mucizelere kalmış

Kafesleri ayrı herbirinin.
Biri zaten kanarya Fındıgıda geçici olarak arkadaşıma verdim kavga ediyorlardı.
Fıstıkla çiçili kaldı onlarıda ayrı odalara koysam olur heralde

Kafesleri ayrı herbirinin.
Biri zaten kanarya Fındıgıda geçici olarak arkadaşıma verdim kavga ediyorlardı.
Fıstıkla çiçili kaldı onlarıda ayrı odalara koysam olur heralde

Ayrı koyuncada ses geliyor birbirnin sesini duyarlarsa konuşmazlar konu komşu akraba varsa bir kaç aylığına ver konuştuktan sonra tekrar geri getirrbilirsin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:01 -->-> Daha önceki mesaj 21:57 --

Benimkininde Adı Çiko 3 AyIik Konuşmaya BaşIadi bende iIK adini Ögrettim Simdi DeIi Kuş Dedirtecem Sırada o var .)

Çokk sevindim adınıza keramet kuşlarda değil Çiko isminde galiba:))

bence keramet gösterilen ilgiden jumbolar pek konuşmaz ben 40 gunluk erkek jumbo yavru almıstım su an 110 gunluk fılan oldu. şu anda cicikuş diyor ama artık ruyamda bıle cıcıkus dıyorum yanı her aksam 2 saat konuyoruz beraber.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence keramet gösterilen ilgiden jumbolar pek konuşmaz ben 40 gunluk erkek sumbo yavru almıstım su an 110 gunluk fılan oldu. şu anda cicikuş diyor ama artık ruyamda bıle cıcıkus dıyorum yanı her aksam 2 saat konuyoruz beraber.
-
Doğru söylüyorsun hocam işin aslı en başta ilgi ama hani diyorlar ya konuşturmak için hollanda çekos falan valla ben inanmıyorum buna yerli kuşların daha yatkın olduğunu düşünüyorum konuşmaya tabi bu daha çok ilgiyle alakalı konuşturma başarısı

45 GunIük FaIandi Bana GeIdinde 1 Ayda Konusturdum Egitmek içinse özeI birsey Yapmadim Kendi haIine bIraktim Her Gun Kafesin Kapisi açık ZamanIa Kendisi bana GeIdi adini söyIememIe EIime hemen GeIir AsIa Kaçmaz benden Kavga Eder Isırır .) iIgiIenmedim zaman KuIami Isirir Kafesin Kapisi Hep Açık Uyumaya Yem Yemeye Girer Cani isterse Çıkar eŞ AIacam Yazdan sonra Pek iIgiIenemicem OnIa Irkı Annesi HoIIanda Babasi çekosIavak.)

45 GunIük FaIandi Bana GeIdinde 1 Ayda Konusturdum Egitmek içinse özeI birsey Yapmadim Kendi haIine bIraktim Her Gun Kafesin Kapisi açık ZamanIa Kendisi bana GeIdi adini söyIememIe EIime hemen GeIir AsIa Kaçmaz benden Kavga Eder Isırır .) iIgiIenmedim zaman KuIami Isirir Kafesin Kapisi Hep Açık Uyumaya Yem Yemeye Girer Cani isterse Çıkar eŞ AIacam Yazdan sonra Pek iIgiIenemicem OnIa Irkı Annesi HoIIanda Babasi çekosIavak.)

Aynen kafesin kapısını hiç kapatmıyorum gece gündüz camlar falanda açık hep kaçtığı falanda yok :) eş aldım çikoya eşiyle ilgilenmedi hayvancağız kaçtı dayanamadı :)

Geri