Karadeniz Pet

cikoyla seyahat

buraktelli

Yeni Üye
Arkadaslar 40 gunluk bi yavrum var egitim asamasindayiz yariyariya bana alisti gibide 1-2gun icinde yola cikcam 4-5saat kadar suruyo yol bayramin 1.gunu geri gelcem evde annemle 6yasimdaki kardesim kalcak simdi evde biraksam annemler ilgilenmez ve egitim bosa gider kusta oyuncu bii kus ilgi istiyo o yuzden arabada yanima alip goturmek istiyorum nelere dikkat etmeyelim napmam gerek

özel araçlar gidiyorsanız, kafesi ile götürün rüzgar almasın yeter, önlem almak isterseniz de kafesin etrafını strech filimle sarabilirsiniz.

Ben kuslarimi 5 saatlik mesafeye gotururken, surucu koltugunun on alt tarafina koyuyorum ve uzerini bir bez ile ortuyorum. Boylelikle ani isik degisimlerinden etkilenmiyor. Ayrica arabanin klimasini ve havalandirmasini da acmiyorum, hava akimindan etkilenmesin diye.Havalandirma icin kusa gore arabanin en uzak kosesonde ki cami ustten azcik acik birakiyorum. Yolculuga cikmadan once karnini iyice doyurmasini sagliyorum, bir de kafesinin icine bir adet dal dari asiyorum yolculuk icin.

Kendi arabamizla gidecez o zaman strecle sariyim ustu acik kalcak sekilde molada da sulugunu takarim yada tulunu cekebildigim kadar yukarı cekiyim kafes zaten kucuk buyuk bisey degil yarisindan cogunu kapatir baska nelere dikkat etmeliyim tecrubeli arkadaslar yok mu

hava akım almasın başka bir şeye gerek olacağını sanmıyorum, hatta sana alışıksa direksiyonun üstünde bile gidebilir :)

Henüz o kadar alisik degil umarim olur fikirleriniz icin saolun :)

Ben 10 saatlik yola gitmiştim. Müzik çaldıkça oda neşeleniyordu :) Rüzgar, klima ve güneş ışığından korursan sıkıntı olmaz.

Geri