Karadeniz Pet

çıldırtcak bu olay beni

efebasbacoys

Yeni Üye
erkek muhabbet kuşuma bi dişi almak istedim ilk aldıgım dişi erkegi yoluyodu bende değiştirdim ama yeni aldıgım dişi yavru ve sadece dışarı cıkardıgımda kur yapıyor erkek kafesteyken bi sinyal yok ve birde kafesin tellerinde asılı duruyor dişinin yanında durmuyor bunun ne anlama geldiğine hala bir anlam vermedim tek bi tane tutunukları yer bıaktım onlara ama ona rağmen erkek kafesteyken dişiye yaklaşmıyor ???
g88N30.jpg

Arkadaşım sen bu muhabbet kuşlarına "HAYVAN" gözü ile baktıktan sonra hiçbirşey yaptıramazsın.

Ben 1 yıldır çift besliyorum halen yavru alamadım. Bu iş sabır işidir. Öyle iki kuşu bir kafese atınca sana sürekli yumurtlayacak halleri yok, çift olacak diye bir kuralda yok. Anlaşamayabilirler. Bu kuşlara robot muamelesi yapmayı bırakın

Robot muamelesi yapan yok konuyla ilgili bilgin yoksa yorum yapmamalisin bence ben illede yumurta vericekler demiyorum disari cikardigimda kur yapiyor kafese girdiklerinde bisey yapmiyolar bunda garip bisey var mi onu merak ettigim icin actim konuyu sen elestiri yap diye degil

Robot muamelesi yapan yok konuyla ilgili bilgin yoksa yorum yapmamalisin bence ben illede yumurta vericekler demiyorum disari cikardigimda kur yapiyor kafese girdiklerinde bisey yapmiyolar bunda garip bisey var mi onu merak ettigim icin actim konuyu sen elestiri yap diye degil

Sakin ol şampiyon.

Kusura bakma ama muhabbet kuslarimin sorunlari var mi onu ogrenmeye calisiyordum

Bence kulladiginiz kafes iki kus icin kucuk, bence daha buyuk yatay bir kafes tercih etmenizde fayda var. Kafese de iki adet tahta tunek koyun, kuslarin birbirine alismasi icin zaman taniyin.Disinin yavru oldugunu belirtmissiniz, her ikisi de olgunluga ulastiginda mutlu sona ulasabilirsiniz, ama sabretmeniz gerek.
Internetten muhabbet kusu sesleri de dinletebilirsiniz.

Maşallah güzel kuşlar siz İlginizi kesin zamanla disiye ilgisi olur

Son düzenleme:
Kuslari disari salma kardesim birde kafes kucuk gibi geldi bana.

Kafes çok küçük. Erkek kuş önceki dişi tarafından hırpalandığı için korkuyor olabilir. Bence diğer tüneği takın birbirlerine alışana kadar.

Geri