Karadeniz Pet

Çılgın Hollandalı :)

sparox

Meraklı Üye
Sayın site üyeleri hepinize iyi günler diliyorum. Uzun zamandır forumu misafir olarak takip etmekteydim artık üye olmak ve ilk konumuyu bizim çılgının hollandalı (adı fıstık) nın fotoğrafları ile açmak istedim. Uzun araştırmalar sonucu 2 aylık bir bilgi edininminden sonra kendisine dostluk edeceğim ve onunda bana dostluk edeceğini düşündüğüm muhabbet kuşumu aldım. Eve geleli 19 gün oldu daha yavru alıştırdıktan sonra kendisine bir eş bulmayıda planlıyoruz. Tam olmasada şimdiden babacık demeye çalışıyor kereta yakında tam anlaşılır olarak söylüyecek inşallah.

ml2MAZ.jpg

ElPm9B.jpg

jJygbD.jpg

27J6zd.jpg

maşallah guzel kuş benim çiko ile hemen hemen yaşıt .)

sanki bu biraz küçük hollanda cinslerinin kafası ve gövdesi büyük olur

Yorumunuz için teşekkür ediyorum öncelikle. Tanıdığım bir kişiden aldım fıstığı hollanda olduğunu söyledi. Yan taraftaki kafeste yerli olarak bilinen kuşlar vardı karşılaştırıldığında gövde olarak daha cüsseli gözüküyordu ama kafasına pek dikkat etmedim açıkçası. Belki fotoğraf azizliği belkide ufak oluşu ve yavaş gelişim göstermesinden dolayı böyledir yetişkinliğe ulaştığında anlamak daha kolay olacaktır elbette. Öyle yada böyle ufaklığı çok sevdik ailecek :)

Oncelikle hos geldiniz. uzulmeyin fakat bu kus hollanda degil.

Oncelikle hos geldiniz. uzulmeyin fakat bu kus hollanda degil.

Hoşbulduk. Üzülecek bir şey yok kuşumuzu alırken hollanda alıcaz diyerekten gitmemiştik zaten ben seçtikten sonra hollanda olduğunu söylemişti satan arkadaş. benim için önemli olan bana dostluk edecek bir kuştu ki fıstık yaptığı şaklabanlıklarla yeteri kadar neşe getirdi evimize :)

Hoşbulduk. Üzülecek bir şey yok kuşumuzu alırken hollanda alıcaz diyerekten gitmemiştik zaten ben seçtikten sonra hollanda olduğunu söylemişti satan arkadaş. benim için önemli olan bana dostluk edecek bir kuştu ki fıstık yaptığı şaklabanlıklarla yeteri kadar neşe getirdi evimize :)

Tabiki en onemlisi o irklara takilmamak lazim.

Yorumunuz için teşekkür ediyorum öncelikle. Tanıdığım bir kişiden aldım fıstığı hollanda olduğunu söyledi. Yan taraftaki kafeste yerli olarak bilinen kuşlar vardı karşılaştırıldığında gövde olarak daha cüsseli gözüküyordu ama kafasına pek dikkat etmedim açıkçası. Belki fotoğraf azizliği belkide ufak oluşu ve yavaş gelişim göstermesinden dolayı böyledir yetişkinliğe ulaştığında anlamak daha kolay olacaktır elbette. Öyle yada böyle ufaklığı çok sevdik ailecek :)

Moraliniz asla bozulmasın kuşları bencede ırk a göre ayırmak çok yanlış .

Buda benim hollandalı :D

zxbs.jpg

Bence de Hollanda değil ama çok güzel bir kuş özellikle renkleri orijinal

Ne kadar güzel bilgi edinip araştırıp öyle sahiplenmek.
Bunun için evvela çok tebrik ediyorum.

Çok güzel bir mubiş, şimdiden konuşmuş olması da çok büyük bir şans maşallah.
Irkı ne olursa olsun sevmek ve karşılıklı elektrik uyuşması mühim olan.

Bu arada hoşgeldiniz, misafirlikten üyeliğe geçiş süper bir tercih olmuş. Daim olsun.

Öncelikle hoş geldiniz kafesinizde iki kapı var sanırım akıllı yemliği yandaki kapının dışından takarsanız kafesi daraltmaz daha iyi olur.

Masallah cok guzel bir kus .

öncelikle aramıza hoş geldin kuşunda cok güzel sağlıklı....

ve ufaklığın eve gelmesinin 1. ayı buda şimdiki halimiz :)

1P7ZDG.jpg

Kus cekoslavak erkek masallahi var yesil renk baskindir yavru alman muhtemel iyi forumlar