petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çılgın yem ayıklama makinem :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Metin Şahan tarafından 27 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Metin Şahan
    Gizli

Finaller bitti evde oturmaktan can sıkıntısıyla bir microdalga kutusunu yem ayıklama makinesi yaptım evde 4-5 çiftim var yem üflemekten nefes kalmıyodu :) bakalım yorumlarınıza göre yeni şeyler yapabilrim :):)
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]

2. Okan Tufan

Okan Tufan Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Nasıl Çalışıyor merak ettim

3. Ertan81
    Gizli

Ertan81 Guest

Bende merak ettim 3 ciftim var ayni sorun bendede var.

4. Metin Şahan
    Gizli

Çalışmasını soruyorsanız benim ölçüler biraz fazla olduğu için normal makinelerin bikerede ayıkladığı şeyi benimki 2 kere geçirmede ayıklıyor..Ölüçüleri tam yaparsanız 1 kerede halleder..yapımını soruyorsanız google amcadan yada youtube tan aratırsanız çok şekilde yapımı çıkıyor olmazsa özelden yazarsanız bi kaç resim atarım ölçüleriyle ilgili..Orjinal makineler 75 tl den 200 tlye kadar mevcut ama bana 1 koli bantı 2 fan ve dış kaplamaya mal oldu toplasanız 20 lira

5. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
  6. kartall82
    Gizli

kartall82 Guest

eline saglik güzel olmus 2 fan takicagina 1 tane büyük fan taksaydin daha verimli olurdu

7. Ceren Özcan
    Gizli

Gecen gun forumda bir konu acilmisti buna benzer. Suan mobilde oldugum icin bulamadim. O konuda videolu sekilde anlatim mevcuttu. Bende izleyip uygulayayim dedim ve olumlu sonuc aldim. Bence bu kadar zahmete hic mi hic gerek yok. 1 lt'lik kola sisesine artik yemleri doldurdum. Ardindan sisenin altina ufak delikler actim ve sisenin.altina gazete koydum. Sisenin agiz kismina supurge makinasini tuttum ve tum kabuklar sise icerisinde ucusup durmaya basladilar ve makina tum kabuklari cekti. Dibinde 1 tane dahi kabuk kalmadi saf yem kaldi kabuklu sekilde. Alttaki deliktende icerdeki hava sirkulasyonu neticesinde gazeteye yemin tozu elenmis oldu :)

8. Metin Şahan
    Gizli

Bizim evdeki supurge biraz güçlü dediğiniz yöntemi denemedim değil ama altına nr kadar delik açtıysamda yemleri bile çekiyor :) zaten dediğim gibi can sıkıntısından denemek amaçlı yaptım :)

9. Ümit BAY

Ümit BAY Member

Beğenileri:
    6
    haha başarılı :)elinize saglık

10. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...ir-yem-ufleme-makinesi-kolay-yapim-13507.html

ikinci mesaj :)

11. Metin Şahan
    Gizli

Sağolun can sıkıntısı işte :)

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. yem temizleme makinesi fani nasil olmali