Karadeniz Pet

Çılgın yem ayıklama makinem :)

• Konbuyu başlatan Metin Şahan
  • Başlangıç tarihi
M

Metin Şahan

Guest
Finaller bitti evde oturmaktan can sıkıntısıyla bir microdalga kutusunu yem ayıklama makinesi yaptım evde 4-5 çiftim var yem üflemekten nefes kalmıyodu :) bakalım yorumlarınıza göre yeni şeyler yapabilrim :):)
eknz1W.jpg
[/url][/IMG]
xYrLj6.jpg
[/url][/IMG]

Bende merak ettim 3 ciftim var ayni sorun bendede var.

Çalışmasını soruyorsanız benim ölçüler biraz fazla olduğu için normal makinelerin bikerede ayıkladığı şeyi benimki 2 kere geçirmede ayıklıyor..Ölüçüleri tam yaparsanız 1 kerede halleder..yapımını soruyorsanız google amcadan yada youtube tan aratırsanız çok şekilde yapımı çıkıyor olmazsa özelden yazarsanız bi kaç resim atarım ölçüleriyle ilgili..Orjinal makineler 75 tl den 200 tlye kadar mevcut ama bana 1 koli bantı 2 fan ve dış kaplamaya mal oldu toplasanız 20 lira

eline saglik güzel olmus 2 fan takicagina 1 tane büyük fan taksaydin daha verimli olurdu

Gecen gun forumda bir konu acilmisti buna benzer. Suan mobilde oldugum icin bulamadim. O konuda videolu sekilde anlatim mevcuttu. Bende izleyip uygulayayim dedim ve olumlu sonuc aldim. Bence bu kadar zahmete hic mi hic gerek yok. 1 lt'lik kola sisesine artik yemleri doldurdum. Ardindan sisenin altina ufak delikler actim ve sisenin.altina gazete koydum. Sisenin agiz kismina supurge makinasini tuttum ve tum kabuklar sise icerisinde ucusup durmaya basladilar ve makina tum kabuklari cekti. Dibinde 1 tane dahi kabuk kalmadi saf yem kaldi kabuklu sekilde. Alttaki deliktende icerdeki hava sirkulasyonu neticesinde gazeteye yemin tozu elenmis oldu :)

Gecen gun forumda bir konu acilmisti buna benzer. Suan mobilde oldugum icin bulamadim. O konuda videolu sekilde anlatim mevcuttu. Bende izleyip uygulayayim dedim ve olumlu sonuc aldim. Bence bu kadar zahmete hic mi hic gerek yok. 1 lt'lik kola sisesine artik yemleri doldurdum. Ardindan sisenin altina ufak delikler actim ve sisenin.altina gazete koydum. Sisenin agiz kismina supurge makinasini tuttum ve tum kabuklar sise icerisinde ucusup durmaya basladilar ve makina tum kabuklari cekti. Dibinde 1 tane dahi kabuk kalmadi saf yem kaldi kabuklu sekilde. Alttaki deliktende icerdeki hava sirkulasyonu neticesinde gazeteye yemin tozu elenmis oldu :)

Bizim evdeki supurge biraz güçlü dediğiniz yöntemi denemedim değil ama altına nr kadar delik açtıysamda yemleri bile çekiyor :) zaten dediğim gibi can sıkıntısından denemek amaçlı yaptım :)

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...ir-yem-ufleme-makinesi-kolay-yapim-13507.html

ikinci mesaj :)

Geri