Karadeniz Pet

çimlendirdiğim tohum çok kokuyor

Murat NUR

Paylaşımcı Üye
konu başlığında bahsettiğim gibi,karışık muhabbet yemini çimlendirdim, bugün tohumlarda filizlenmeler başladı kuşlara ikram etmek için elmalı sirkede bekletip, yemliklerine koydum ama çok kokuyor, problem olur mu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:38 -->-> Daha önceki mesaj 21:56 --

eski konularda bu konu hakkında bilgi yok sadece tarif var.

bence siz o yemi vermeyin. benimde ilk yem çimlendirmemde çok koku olmuştu. tam da söylenilen gibi yaptığım halde. nette yazanlar gibi bence biraz zor. şimdi ilkokulda pamukta fasulye çimlendiriyoduk ya aynen o şekilde yapıyorum. yemi ılık suya koyuyorum, 5-6 saat bekletiyorum daha sonra pamuğa serip üstünü ince pamukla kapatıp, nemlendirip karanlık bi yere bırakıyorum.ertesi güne hemen beyaz uç veriyolar zaten 24 saat falan tam. sonra 5 dk sirkede bekletip, durulayıp veriyorum. bi sorun yaşamadım şimdiye kadar. koku falanda olmuyor

bence siz o yemi vermeyin. benimde ilk yem çimlendirmemde çok koku olmuştu. tam da söylenilen gibi yaptığım halde. nette yazanlar gibi bence biraz zor. şimdi ilkokulda pamukta fasulye çimlendiriyoduk ya aynen o şekilde yapıyorum. yemi ılık suya koyuyorum, 5-6 saat bekletiyorum daha sonra pamuğa serip üstünü ince pamukla kapatıp, nemlendirip karanlık bi yere bırakıyorum.ertesi güne hemen beyaz uç veriyolar zaten 24 saat falan tam. sonra 5 dk sirkede bekletip, durulayıp veriyorum. bi sorun yaşamadım şimdiye kadar. koku falanda olmuyor

Vermeden once güzelce yıka

Çimlendirirken 2-3 saatte bir suyunu süzüp tazelemen gerekiyordu, ki yine de kokar..

Teşekkür ederim arkadaşlar, ben ilk deneyimimi çöpe atayım nolur nolmaz, önerilerinize göre yeni bir çimlendirme denemesi yapayım

çimlendirme tohumunu nerden bulabiliriz ve nasıl oluyor ve de ne ise yariyo

normal işlenmemiş buğday kullana bilirsiniz, ılık suda yıkayıp üzerini nemli pamukla kapatırsanız hem daha çabuk hemde kokusuz olarak çimleniyor.

Ben buğday ile mas fasulyesini cimlendirip robottan geçirdim sonra poşetle buzluğa attım şimdi bu gece önceden bir parça kesip eritiyorum mama ya katıyorum

Geri