petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çimlendirilecek Tohum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Fatih BUYURUCU tarafından 19 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Muhabbet kuşların için tohum çimlendirmek istiyorum bu konuyla ilgili tecrübesi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim..

Öncelikle kimi üreticiler çok faydalı derken kimide kuşun sağlığını tehlikeye attığını söylüyorlar. Zararı kısa vadede değilde ilerki dönemlerde kendini gösteriyormuş. Bu tespit ne derece doğrudur?

Çimlendirme işlemini az çok biliyorum dezenfekte işlemini sirke ile yapabilirmiyim eğer uygunsa sirke bu işlem için nasıl yapmalıyım?

Elimde bir miktar kabuksuz yulaf bulunmakta buna ek olarak kolay yoldan elde edebileceğim aktarlarda falan bulabileceğim tohum önerileriniz nelerdir?

Ne kadar sıklıkla mamaya karıştırmalıyım?

2. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Ne gibi, hangi yönden bir zararı varmış biraz açar mısın? Levent Acar ın sitesinde tarif görmüştüm.folluktanal.com du galiba. Bende çimlendirmeye başladım. Ama özel bi karışım yapmadım. Biraz kendi yeminden aldım biraz da baklagil karışımı yaptım. Cam kenarındaydı annem onu düşürdü çöpe gitti yeniden yapmayı düşümüyordum.

3. Fatih BUYURUCU

Beğenileri:
    3
    Tam olarak bende bilmiyorum..

Sağolasın Levent abi de o konudaki tarif çalışmayanlar için sanırım saatte bir kere suyunu değiştiremem ben 5-6 saat boyunca. Başka bir tarifi vardır illa

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Sen sabah akşam değiştir. Kokuyo çok sık değiştirmezsen. Balkonda yap. :)

#5 Levent ACAR, 19 Nisan 2015
    Son düzenleme: 19 Nisan 2015
  5. Fatih BUYURUCU

Beğenileri:
    3
    Tamam o halde bulacaz bir çözümünü :) peki servis etmeden önce temizleme işlemi nasıl olacak o konuda bilginiz varmı?

6. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Galiba sirkeli suda 3-5 dakika bekletip sonra yıkamak gerekiyordu.
    Mamaya ekleyebilirsin, sade verebilirsin. Robotta kıyabilirsin. Buharda pişirebilirsin. Her yola gelir bu çimlendirilmiş tohum. :)

7. Fatih BUYURUCU

Beğenileri:
    3
    Sağolasın abi bi deneme yapacam :) yulaf ve buğday var bende ek olarak ne alsam acaba vede her mama yapışımda ilave etsem bu tohumlardan bir sıkıntı olurmu ayda bir falan gibi kısıtlaması varmı?

8. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  9. Fatih BUYURUCU

Beğenileri:
    3
    Tamamdır abi sağolasın..

Sayfayı Paylaş