petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

cins ve yaş yardım lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve kaptan252 tarafından 6 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. kaptan252

kaptan252 Guest

Arkadaşlar merhaba,

Resimlerini eklediğim kuşlarımı biri erkek diğeri dişi diye aldım. 5 aydır güzel güzel anlaşıyorlardı ama 1 hafta 10 gündür kavga halindeler. Resimlerine bakıp cinsiyetleri yaşları hakkında yardımcı olur musunuz?

2. Toprak Akalın

İkisi de erkeğe benziyor gerçi işin uzmanı değilim ama ceresine bakarak ikisi de erkek diyebilirim.

3. Miray Balıtatlı

Bence ikiside dişi. Burunlarının üzerindeki tabaka mavi veya mavinin tonlarındansa erkek oluyo. İkiside daha yavru. Bazı kuşların burunlarının rengi değişebiliyor. Belki beyaz kuşun erkektir.

#3 Miray Balıtatlı, 6 Şubat 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 6 Şubat 2014
  4. Vto

Vto Guest

üstteki dişi alttaki erkek bence bu tür cere renklerinde ayırt etmek zor oluor. biraz daha bekle derim benim erkek kuşumun ceresi mor kardeşim kuştan kuşa değişio illa mavi olcak diye bi kaide yok yani.

5. kullanici641

Beyaz kuşunuz tüy dökmeye başlamış sanırım. kafasındaki tüylerden benimkindede başladı çıkmaya 1haftada sıklaştı

6. Yücel Yücel

beyaz dişi sarı erkek ikisi de yerli 6-7 aylıklar

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Benim fikrim kuşlarınızın ikiside erkek baskın olan diğerine sıkıntı çıkaracaktır..

8. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    43
    ikiside erkek kuşlarınız 6-7 aylıklar henüz.

9. kaptan252

kaptan252 Guest

sarıyı mayısta 3-4 aylık erkek diye, beyazı da sarı yalnız kalıyor düşüncesiyle eylülde 5-6 aylık dişi diye aldım. ilk günden beri gayet iyi anlaşıyorlardı, birbirlerini kaşıyıp hep yanyana bitişik duruyorlardı. beyaz olan sarıyla bazen dalga geçercesine tünekte bi sağa bi sola kayıp kovalardı. sarı ısırmayı bile bilmezken beyaz olan adeta koparacak gibi ısırıyor. beyaz daha hareketli ve uyanıktı ama yaklaşık 2 haftadır işler tersine döndü. İlk günler beyazı hamile mi acaba diye düşündüm, biraz belirtilerini takip ettim ama yok bir şey. sonra her geçen gün sarı beyaza saldırır olmaya başladı ve şu an geldikleri durum; sarı beyaza yaklaştığı anda beyaz basıyor çığlığı... ne yapacağım şaşırdım :/

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Dediğim gibi benim fikrim kuşlarınızın ikisi de erkek bu nedenle anlaşamıyorlar

11. ultrAslan

ultrAslan Guest

Profil resimdeki kusun cinsiyeti nedir

#11 ultrAslan, 8 Şubat 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 8 Şubat 2014

Sayfayı Paylaş