Karadeniz Pet

cins ve yaş yardım lütfen

• Konbuyu başlatan kaptan252
  • Başlangıç tarihi
K

kaptan252

Guest
eWQG2E.jpg

K6Xy6N.jpg

Arkadaşlar merhaba,

Resimlerini eklediğim kuşlarımı biri erkek diğeri dişi diye aldım. 5 aydır güzel güzel anlaşıyorlardı ama 1 hafta 10 gündür kavga halindeler. Resimlerine bakıp cinsiyetleri yaşları hakkında yardımcı olur musunuz?

İkisi de erkeğe benziyor gerçi işin uzmanı değilim ama ceresine bakarak ikisi de erkek diyebilirim.

Bence ikiside dişi. Burunlarının üzerindeki tabaka mavi veya mavinin tonlarındansa erkek oluyo. İkiside daha yavru. Bazı kuşların burunlarının rengi değişebiliyor. Belki beyaz kuşun erkektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
üstteki dişi alttaki erkek bence bu tür cere renklerinde ayırt etmek zor oluor. biraz daha bekle derim benim erkek kuşumun ceresi mor kardeşim kuştan kuşa değişio illa mavi olcak diye bi kaide yok yani.

Beyaz kuşunuz tüy dökmeye başlamış sanırım. kafasındaki tüylerden benimkindede başladı çıkmaya 1haftada sıklaştı

beyaz dişi sarı erkek ikisi de yerli 6-7 aylıklar

Benim fikrim kuşlarınızın ikiside erkek baskın olan diğerine sıkıntı çıkaracaktır..

ikiside erkek kuşlarınız 6-7 aylıklar henüz.

sarıyı mayısta 3-4 aylık erkek diye, beyazı da sarı yalnız kalıyor düşüncesiyle eylülde 5-6 aylık dişi diye aldım. ilk günden beri gayet iyi anlaşıyorlardı, birbirlerini kaşıyıp hep yanyana bitişik duruyorlardı. beyaz olan sarıyla bazen dalga geçercesine tünekte bi sağa bi sola kayıp kovalardı. sarı ısırmayı bile bilmezken beyaz olan adeta koparacak gibi ısırıyor. beyaz daha hareketli ve uyanıktı ama yaklaşık 2 haftadır işler tersine döndü. İlk günler beyazı hamile mi acaba diye düşündüm, biraz belirtilerini takip ettim ama yok bir şey. sonra her geçen gün sarı beyaza saldırır olmaya başladı ve şu an geldikleri durum; sarı beyaza yaklaştığı anda beyaz basıyor çığlığı... ne yapacağım şaşırdım :/

Dediğim gibi benim fikrim kuşlarınızın ikisi de erkek bu nedenle anlaşamıyorlar

Profil resimdeki kusun cinsiyeti nedir
ube5esuv.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri